Jump to content
recetenarkoz

1. Nesil Mazda 3 2. Viteste ses ve Atılma

Tavsiye Edilen Mesajlar

recetenarkoz

merhaba arkadaşlar....

aracım 2004 model hb otomatik fakat son zamanlarda 2vitese geçişlerde aracımda bir sorun var araç bir anda vurarak ileriye doğru atlama yapıyor kayseride servis olmadığı için Mazda ustasına gösterdim oda şanzımanla alakalı dedi aranızda bu tur bir sorun ve çözüm yaşamış olan varsa yardım edebilirmi...iyi günler.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Araç kaç km.de? Şanzıman yağı değişti mi? Siz ve sizden öncekiler agresif kullanıp şanzımanı çok yordunuz mu? (Ara hızlanmalarda tam gaz değil de, kalkışta tam gaz, ileri geri gelirken aracın durmasını beklemeden vites değişimi...) 
Selonoidden kaynaklı olabilir, yağdan kaynaklı olabilir. 

 

Ankara ya da Adana yolu gözüktü gibi size.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
recetenarkoz

aracı aldığımda İstanbul da serviste motor ve şanzıman yağını değiştirdim ve tüm bakımlarını yaptırdım yaklaşık 5aydır biniyorum bu sorunda 1aydır var benim ilk otomatik aracım olduğu için kulaktan duyma kullandım fazla yıpratmadım yıpranmamıştıda zaten serviste baya güzel değerler verdi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...