Jump to content

Otomatik Vitesli Dacia'ların Teknik Özellikleri


Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

 
 
Dacia'nın Avrupa pazarlarında yer vermeye başladığı otomatik şanzımanlı Sandero ve Logan MCV modellerinin teknik özellikleri belli oldu.
 
9qcl9s97.jpg
 
Dacia, Easy-R adını verdiği yarı otomatik şanzıman teknolojisine Sandero, Sandero Stepway ve Logan MCV modellerinde yer vermeye başlıyor. 
 
Her üç modelde de sadece TCe 90 Start & Stop adı verilen seçenek ile sunulan Easy-R şanzıman, bilgisayar kontrollü elektromekanik tahrik düzeneği ile birlikte çalışıyor. 
 
5.000 devirde 90 hp güç ve 2.250 devirde 140 Nm tork üreten 0.9 litrelik üç silindirli turbo benzinli motora ve Easy-R şanzımana sahip modellerden Sandero, Sandero Stepway ve Logan MCV, 0'dan 100 km/s hıza 11.1 saniyede ivmeleniyor. 
 
Son hızı 175 km/s olan Sandero ve Logan MCV, şehir içinde 5.7, şehir dışında 4.5 litre ve ortalama da 4.9 litre yakıt tüketirken, son hızı 168 km/s olan Sandero Stepway, şehir içinde 5.7, şehir dışında 4.7 litre ve ortalama da 5.1 litre yakıt tüketiyor. 
 
5 kademeli otomatikleştirilmiş şanzıman ile donatılan her üç modelinde de hızlanma, son hız ve tüketim değerlerinin aynı modellerin manuel şanzımanlı olanları ile birebir aynı olması, Easy-R'nin sunduğu konforun yanında verimi ile de öne çıkmasını sağlıyor.
 
ffefxff3.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 1 ay sonra ...

Çok iyi olmuş tasarımda hoş ama yollarda normal sandero pek göremiyorum hepsi stepway bunun sebebi nedir normal sandero nun yol tutusu ve performansi daha iyi degil mi ?

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...