Jump to content
Canuck

Manuel vites Mazda 3 (Skyactive) sahiplerine bir soru

Tavsiye Edilen Mesajlar

Canuck    443
Canuck

Benim arac (2015 Mazda 3) duz vites. Henuz 8 Bin km’de. Gecen hafta  dusuk hizlarda vites degistirirken bir vurma sesi basladi. En belirgin sekilde 1. vitesten 2.ye atinca cikiyor. Daha ust viteslerde ses yok (veya cok hafif ben duyamiyorum). 

Arac vitese gectikten sonra aracin hizlanmasinda veya sanzimanin sesinde bir degisiklik yok. Sadece vites geci aninda (debriyajdan ayagimi cekince) cikiyor bu ses. O nedenle dislilerde bir sorun oldugunu sanmiyorum. Biraz arastirinca Mazda forumlarinda benzer bir sorun buldum. Asagida bu sesin videosu var. Yazilanlara gore surucu tarafindaki aks’dan geliyormus. Benimkisi ayni sorun mu emin degilim ancak ses bunun tipatip aynisi o nedenle ornek olsun diye videoyu ekledim

Merak ettigim bu sorunu yasayan baska kimse varmi duz vites mazda sahiplerinden? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sahmelik    60
sahmelik

Bl kasa mazda 3 sahibiyim aracım 105000 de ve manüel. bende ,bi arkadaşta ve test ettiğim 40000 deki başka m3 te aynısımı bilemedim ama bizde luk luk diye ses var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.