Jump to content
çınar32

2008 Mazda 3 Beyin Problemi

Tavsiye Edilen Mesajlar

çınar32    0
çınar32

Arkadaslar merhaba 2008 mazda 3 satin aldim 1ay once atiker marka lpg taktirdim 2500 km yol yaptim gecen hafta lpg bitti benzine gectigi esnada motor ariza isigi yandi ve arac cekisten dustu.ustaya gosterdim 
4.silindire beyinden elektrik gelmedigini soyledi beyindeki entegrelerden biri yanmis beynin tamir ettirdim butun elektrik tesisatini kontrol ettirdim herhangi bir sorun bulamadilar beyni taktik 200 km olmadan yine ayni yerden entegre yandi.igdira calisiyorum dogru duzgun usta yok.sorun ne olabilir yardimci olurmusunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.667
Burak

Beyni tamir eden yere göstermende fayda var. Bu aşamada bizim sorunun ne olabileceğine dair bir yorum yapmamız çok zor görünüyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
çınar32    0
çınar32

Igdirda beyin tamiri yapan yer yok istanbula gonderdim o da elektrik tesisatini kontrol ettir dedi bende elektrik tesisatini kontrol ettirdim herhangi bir sorunun olmadigini soyledi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.098
M.E.G

1. nesil mazda3 ' ün lpg' den dolayı sübaplarını değiştirdikten sonra ara sıra 3. silindir arızası veriyordu.

Bayağı araştırdık meğer servis sübapları söküp takarken buji kablolarına zarar vermiş 5-10 dk da çözdük bir daha da yanmadı.

Kontrol etmek de fayda var....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.