Jump to content
zodijackly

Mazda 323 Çamurluk İçi Delik

Tavsiye Edilen Mesajlar

zodijackly    3
zodijackly

Selam arkadaşlar. Daha yenice aracımın sağ arka çamurluğu içinde pinpon topu büyüklüğünde bir delik olduğunu farkettim. O da bagajda biraz ıslaklık olduğunu görmemle oldu. 1-2 kaportacıya gösterdim ve parça demir kaynağı önerdiler. Ancak çürük içten büyükse kaynak tutmaz senin iş büyür şeklinde yorumladılar. Ben kaynak taraftarı değilim açıkcası. Bu tarz delikleri kapatmak için macun gibi bir ürün var mı acaba sürdükten bi süre sonra sertleşen v.s. Şimdiden teşekkürler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mursel_Balci    434
Mursel_Balci

delik küçük olsa çekomastikle filan kapanırdı ama pinpon topu büyüklüğünde bir delik için en mantıklısı kaynakla kapatmak. yok kaynak yaptırmak istemiyorum derseniz iki tane deliği kapatacak büyüklükte demir parçasını içten ve dıştan deliği üzerini kapatacak şekilde bir araya getirip vidalarsınız. kenarlarınıda çekomastikle kapatırsınız delik kapanmış olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

delik küçük olsa çekomastikle filan kapanırdı ama pinpon topu büyüklüğünde bir delik için en mantıklısı kaynakla kapatmak. yok kaynak yaptırmak istemiyorum derseniz iki tane deliği kapatacak büyüklükte demir parçasını içten ve dıştan deliği üzerini kapatacak şekilde bir araya getirip vidalarsınız. kenarlarınıda çekomastikle kapatırsınız delik kapanmış olur.

Vallahi 10 numara pratik ve ucuz yollu çözüm. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sevimoğlu    0
Sevimoğlu

en güzel,kolay ve sağlam yöntem macun kaynak. internetten araştırıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu maddeyi en iyi SUNFİX adlı marka yapıyor. macunları yoğuruyorsunuz hamur kıvamına gelip tek renk olunca deliği kapatacak şekilde davlumbaza yapıştırıyorsunuz. 1-2 saat sonra macun taş gibi oluyor.Maliyetide en fazla  20 tl  8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zodijackly    3
zodijackly

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar. Son 2 yorumdaki ürünler tarzında birşey arıyordum. İkisinden birini yapacağım artik. Sagolun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih's    0
Fatih's
28.09.2015 19:49:44, Sevimoğlu :

en güzel,kolay ve sağlam yöntem macun kaynak. internetten araştırıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu maddeyi en iyi SUNFİX adlı marka yapıyor. macunları yoğuruyorsunuz hamur kıvamına gelip tek renk olunca deliği kapatacak şekilde davlumbaza yapıştırıyorsunuz. 1-2 saat sonra macun taş gibi oluyor.Maliyetide en fazla  20 tl  8:)

Benimde aracımda bagajın sol tarafında su belirmeye başladı sanırım bende bu yöntemi kullanacağım. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.