Jump to content

Lüks Otomobil Dolandırıcılığı Operasyonu !


Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

 
 
İstanbul ve Kocaeli de düzenlenen operasyonda, lüks otomobillerini satmak için internete ilan veren vatandaşları dolandırdığı iddia edilen 20 kişi gözaltına alındı.
 
kt3ojshb.jpg
 
İstanbul ve Kocaeli'nde gerçekleştirilen, lüks otomobil dolandırıcılığı operasyonunda, 20 kişi gözaltına alındı.
 
İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, lüks otomobillerin noter satışlarında dolandırıcılık yaparak çok sayıda kişiyi mağdur eden çıkar amaçlı suç örgütününe yönelik, İstanbul ve Kocaeli'nde eş zamanlı operasyon düzenledi.
 
Operasyonda, 20 kişi gözaltına alındı.
 
Suç örgütü lideri olduğu öne sürülen kişinin kumar oynarken yakalandığı ve operasyonun devam ettiği öğrenildi.
 
SENET YA DA TEHDİT
 
Bu arada, suç örgütü üyelerinin, araçlarını satmak için internette ilan veren vatandaşları arayarak kurdukları fason galerilere çağırdığı ve burada güvenlerini kazanarak araçların satışını özellikle akşam saatlerine denk gelecek şekilde noterlerde yaptırdığı belirlendi.
 
Zanlıların vatandaşlara paranın banka havalesi ile yapılacağını söylediği ve bu yönde banka havale, EFT ekranlarının kendilerine gösterildiği ancak herhangi bir para havalesinin yapılmadığı ve bu şekilde çok sayıda vatandaşın mağdur edildiği, parasını almak konusunda ısrarlı olan vatandaşlara ise duruma göre ya bir senet verildiği ya da vatandaşın tehdit edilerek olayın peşini bırakmasının istendiği tespit edildi.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...