Jump to content
Katil Balina

3. Nesil Mazda 3 Alan veya Alacaklardaki Naz ve Kırılganlık

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina
1 dakika önce, gökhanbilge :

10 bin yazıyor ve garanti bozmuyorsa çok iyi.SK ya poğça börek alıp giderim  

valla ben şimdiye kadar memnunum. poğaça böreğe de gerek yok, poğaça börek çay veriyorlar beklemeyi tercih ederseniz:)

birden kendimi servisi överken buldum ama durum bende şimdilik bu. sonrası ne olur bilemem tabi ama iftira atacak halimiz de yok. en son  fren kaliperlerinden gelen ses, ekran altından gelen çıtırtı garantiden düzeltildi. son servisten de 400 küsür liraya çıkmıştım. abartı bir durum olduğunu düşünmüyorum.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge
15 dakika önce, Katil Balina :

valla ben şimdiye kadar memnunum. poğaça böreğe de gerek yok, poğaça börek çay veriyorlar beklemeyi tercih ederseniz:)

birden kendimi servisi överken buldum ama durum bende şimdilik bu. sonrası ne olur bilemem tabi ama iftira atacak halimiz de yok. en son  fren kaliperlerinden gelen ses, ekran altından gelen çıtırtı garantiden düzeltildi. son servisten de 400 küsür liraya çıkmıştım. abartı bir durum olduğunu düşünmüyorum.  

“benim araç bugün 42.000 km'de bakıma girdi. bir önceki bakım 30.000 km'de yapılmış. sonraki bakım için de 52.000 km diye yazmışlar. zaten 2 bin km fazla vs sorun olmadı.  anladığım kadarı ile bi 10 bin km tolerans durumu var. ama 6 ayı geçerse durum ne olur bilemem. 30 bin bakımı bu yılın 3. ayında yapılmış.”demişsiniz.

Dostum siz zaten 5 ayda 12 bin km yapmışsınız.size 10 bin yazıp göndermeleri çok normal.4 bin km ile 6. ay gitmek nasıl bir his olur onu belirtmiştim ben.Yada 6 ayı geçince garanti dışı kalmak..Her neyse yaşayıp görecez

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
13 dakika önce, gökhanbilge :

10 bin km tolerans durumu var. ama 6 ayı geçerse durum ne olur bilemem.

1 Yıl  - 10 Bin Km her ikisini de geçirmemeyi önerir ve tavsiye ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
Bir saat önce, gökhanbilge :

“benim araç bugün 42.000 km'de bakıma girdi. bir önceki bakım 30.000 km'de yapılmış. sonraki bakım için de 52.000 km diye yazmışlar. zaten 2 bin km fazla vs sorun olmadı.  anladığım kadarı ile bi 10 bin km tolerans durumu var. ama 6 ayı geçerse durum ne olur bilemem. 30 bin bakımı bu yılın 3. ayında yapılmış.”demişsiniz.

Dostum siz zaten 5 ayda 12 bin km yapmışsınız.size 10 bin yazıp göndermeleri çok normal.4 bin km ile 6. ay gitmek nasıl bir his olur onu belirtmiştim ben.Yada 6 ayı geçince garanti dışı kalmak..Her neyse yaşayıp görecez

bende durum bu evet. başka bir konuda da yazmıştım; 6 ayda gelmemişsiniz 10 bin km kıstasımız değil dedikleri gün kendi başımın çaresine bakarım kapıdan girmem diye..yani işlerine gelirse.

yine de 10 bin km civarlarına  ya da 12 ay sonunda sorun çıkaracaklarını zannetmiyorum. 

artık tecrübe eder buraya aktarırsınız..

Bir saat önce, İlhan :

1 Yıl  - 10 Bin Km her ikisini de geçirmemeyi önerir ve tavsiye ederim. 

benim de kafamdaki budur hocam. dükkanı döndereceklerse buna tıpış tıpış gelecekler. ama derlerse ki arkadaş yine de 6 ayda bi uğrayın km durumuna göre bi değişiklik yapmaz kayıt altına alır göndeririz o zaman hadi tamam diyelim ama kimse de 6 ayda yaptığı 3 bin km sonrası tekrar servise girmez.

bu konu zaten çok tartışıldığı için tekrara girmemek adına burada bırakıyorum. ilgili konular mevcut zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan
27.10.2017 at 12:33, gökhanbilge :

Aracı almadan önce bakım aralığını saçma buluyordum.aracı aldım.kitapçıktaki ülkemizin dahil edildiği ülkeler grubunu görünce hem saçma buluyorum hemde zoruma gidiyor artık.

Güncel servis fiyatlarını görünce 2 servis parası 1 servis parasına geliyor tezide çürümüş oldu.Evet 1 servis ama o 1 servis c200 d nin 1 servis parasına karşılık geliyor.

”e almayaydın o zaman gardaşş” denecekse hiç kimse bişey yazmasın zaten.

4 bin km deki yağı değiştirirken hissettiklerimi de yazarım 6 ay sonra.

Hocam 6 ay diye bir durum artık söz konusu değil biraz şikayet gelince kendiliğinden esnedi durum 4000 km de gitmenize gerek yok burada bu çok söylendi ama siz görmemiş olabilirsiniz. Kısacası bakım aralığı olması gerektiği gibi  10.000 km .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speed
04.10.2015 at 20:57, Mehmet Özdemir :

Katil balina abi niye kıskanıyorsun? İlk ben söyleyim dedim :D

Bizde en azından benzin döküp yakarım diyen yok :)

Emin misin8)

PERFORMANS İSYANLARIN BAŞLADIĞI AN

ARACINI YAKMAK İSTEYEN;D

DyYLk6.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdatayfun

Kıskançlık olsa bu kadar yardıramaz adam :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.