Jump to content
Efebey

Mazda Satışlarını Yükseltiyor !

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey
vjshlalk.jpg
 
 
MAZDA SATIŞLARINI YÜKSELTİYOR
 
Mazda üçüncü çeyrekte satışlarını hızlandırarak Avrupa da bir çok markayı geride bıraktı.
 
Mazda, geçen yılın aynı dönemine göre adet satışlarını %29 artırarak üst üste 12. çeyreklik büyüme serisine devam ederken 2015’in üçüncü çeyreğinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen otomobil üreticileri arasındaki yerini korudu. Japon otomobil üreticisi, Temmuz ve Eylül ayları arasında yaklaşık 60,000 araç satarak, bu süre zarfında %10.6 büyüyen genel piyasayı geride bıraktı ve pazar payını %1.7'ye yükseltti.* Mazda bu şekilde en az 15 ülkede çift haneli büyüme oranlarına ulaşırken neredeyse tüm ülkelerde net büyüme elde etti. 
 
Öne çıkan ülkeler arasında, Mazda’nın geçen yıla kıyasla satışlarını iki katın üzerine artırdığı Hollanda (+%121) ve Türkiye'nin (+%111) yanı sıra Portekiz (+%68), Slovenya (+%68) ve Fransa (+%62) yer alırken; İtalya, İspanya, İsveç ve İsviçre'de ise artış %50 civarında oldu.  Mazda’nın en büyük piyasaları olan Birleşik Krallık ve Almanya’da ise artışlar sırasıyla %27 ve %17 olarak kaydedildi.
 
Mazda Avrupa Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Martijn ten Brink, “Farklı coğrafyalar üzerinde yeni nesil modellerimiz ile kar yapmaya devam etmemiz oldukça motive edici. En yeni modelimizi ele alalım. Dördüncü nesil MX-5 çok olumlu bir sürpriz oldu. Hatta Avrupa’daki talebi karşılayabilmek için Japonya’daki üretimi hızlandırdık,” dedi.
 
Haziran’da piyasaya sürülen yeni Mazda CX-3 de sadece üçüncü çeyrekte neredeyse 10,000 adetlik katkıda bulunarak satışları artırırken, Mazda2’nin satış hacmi de geçen çeyrekte önceki yıla kıyasla %90'lık bir yükseliş gösterdi. Diğer taraftan Mazda CX-5 de, Mazda3 ve Mazda6’nın önünde, Avrupalılar arasında şirketin en popüler modeli konumunu güçlendirmeye devam ediyor.
 
Şirketin oldukça beğenilen mevcut modellerinin Avrupa’daki başarıya katkısı tartışılmaz. Örneğin, Almanya'da yapılan iki yeni J.D. Power anketinde - 2015 Araç Güvenilirlik Çalışması ve 2015 Müşteri Memnuniyeti Endeksi - genel birincilik Mazda'nın olurken, GTÜ Gebrauchwagen 2016 İkinci El Araç Raporu kapsamında ise bazı modeller mükemmel notlar aldı. Mazda 2015’te 200,000 adetin üzerinde satış yaparak geçen yıla kıyasla %15 artış sağlanacağını öngörüyor.
 
* Avrupa  ile ilgili rakamların kaynağı: 
Mazda şirket içi rakamlarıyla beraber www.acea.be (Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği), Yeni Binek Otomobil Kayıtları, EU28 + EFTA (Malta hariç)
 
* Ulusal rakamlar için kaynak: 
www.ccfa.fr (Fransız Otomobil Üreticileri Birliği); www.kba.de (Almanya Federal Motorlu Taşıma Kurulu); www.en.anfia.it (İtalyan Otomotiv Endüstrisi Birliği); www.raivereniging.nl (RAI, Hollanda Bisiklet ve Otomobil Endüstrisi Birliği); www.autoinforma.pt (Portekiz Otomobil Birliği, Veri Merkezi); www.ads-slo.org (Slovenya Otomobil Birliği); www.anfac.com (İspanya Otomobil & Kamyon Üreticileri Birliği); bilsweden.se (İsveç Otomobil Üretici ve İthalatçıları Birliği); www.auto-schweiz.ch (Auto Schweiz / İsviçre İthalatçılar Birliği); smmt.co.uk (BK Motorlu Taşıt Üreticisi ve Satıcıları Birliği); Mazda şirket içi rakamları tarafından desteklenmiştir.
 
*Model verileri için kaynak:
Mazda şirket içi rakamları

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Mazda hissesi alaydık [emoji1]

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

umarım türkiye'de geçerli değildir.

bırakın da bari bu ülkede bazı şeyler özel kalsın bu ülkede neyin peşindesinz?

fazla satmasının size ne faydası var?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
bosphoruss9

umarım türkiye'de geçerli değildir.

bırakın da bari bu ülkede bazı şeyler özel kalsın bu ülkede neyin peşindesinz?

fazla satmasının size ne faydası var?

fazla satmasının servis ağı genişlemesi ve yedek parça bulunulabilirliğin artması faydası var,,hem fazla sattı dediğimizde bin tanedir muhtemelen,,otomotiv sektörü için çok küçk bir rakam maalesef

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Yusufsinan26

bizim ülkemizde bu satışlarla devam etsin farkımızı korusun ayrıcalıklı olmak her zaman iyidir :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Bikes44

Bahsedilen veriler AB bölgesi için beyler. Ülkemizde satışlar malum yıllık 1500-2000 civarı devam ediyor.

 

Ancak bir noktaya dikkatinizi çekeyim. Otomobilin anavatanı olan başta Almanya olmak üzere, AB bölgesine 200.000 den fazla otomobil satmak çok büyük bir başarıdır bence. Bunların nasıl milliyetçi olduğunu biliyoruz. Bir alman onca aracın içinde Mazda'ya biniyorsa bunun ciddi sebepleri olmalı :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Yusufsinan26

biz herşeyini begenıyoruz tek şikayet ettiğimiz mevzu motor gücü. yurtdışında 1.5 motor yerine 2.0 2.2 motor olunca arabanın hiçbir eksiği kalmıyor tabıkı. adamlar agızlarının tadınıbılıyorlar  :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
karaqedi

güzel bir haber ama türkiyede çok artmasın mümkünse donla atletle vw bayilerine gidip kirli üstüne başına bakmadan vw peşinde koşanları mazda bayilerinde görmek istemeyiz :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...