Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

social

Mazda 3 2004-2006 AT Nasıldır Sizce

Tavsiye Edilen Mesajlar

social    6
social

Merhaba otomatik mazda 3 arıyorum izmirdeyim 31bin fiyat max.

teşekkurler

Arkadaşlar Mazda arayışım sürüyor,eşim okula gidip gelirken 2000 1.6 ies kullanıyor,kendimde Honda Plazada çalıştıgımdan arabada tık yok,herseyı yenı yapıldı hatta.

Şimdi bunu satıp hayalimde olan mazda 3 04-06 A/T almak istiyorum.

LPG sorunu okudum sitede ama eşim 80i geçmez zaten ve yılda 10bın falan yapıyoruz.

Benım merak ettıgım A/T şanzımanı nasıldır,sorun çıkarırmı yoksa hondalardaki gibi yagını degiştir 1milyon yap gibimidir.

Teşekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan    462
Mazda_Ozan

Hayırlısı olur inşallah.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.556
İlhan

2011 yılından bu güne foruma üyeyim. Bu güne kadar 1 tane Mazda 3 şanzıman sıkıntısı ile karşılaştım. Onda da sorun sanayide ki usta kaynaklı. Yanlığ At şanzıman yağı kullanımı sonrası sorun çıkmış.

Honda gibi çok uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Kendim eski bri Honda Jazz kullanıcısıyım.

Lpg konusuna gelirsek senelik 10 bin Km için Lpg'nin değmeyeceğini düşünüyorum. Ortalama kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz yeni alacağınız otomobili ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3    226
NeW3

bende kulaktan dolma bir bilgiyi size aktarayım , mazda A/T şanzıman ömürleri motor ömürleriyle aynıymış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
social    6
social

2011 yılından bu güne foruma üyeyim. Bu güne kadar 1 tane Mazda 3 şanzıman sıkıntısı ile karşılaştım. Onda da sorun sanayide ki usta kaynaklı. Yanlığ At şanzıman yağı kullanımı sonrası sorun çıkmış.

Honda gibi çok uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Kendim eski bri Honda Jazz kullanıcısıyım.

Lpg konusuna gelirsek senelik 10 bin Km için Lpg'nin değmeyeceğini düşünüyorum. Ortalama kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz yeni alacağınız otomobili ?

İlhan bey en az 5 yıl kullanırız diye düşünüyorum ki araçlarımı en az 5 yıl kullanmışımdır,yanlız km.de 50kr yaksa gunde en az git gel 10tl yapar benzınde.Ayda 300tl biraz fazla olur.O yuzden LPG taktırmak gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Eğer bulabilirseniz 2006 model, makyajlı olanlardan alın. 2006 makyajındaki en belirgin fark nedir diye sorarsanız aklıma ilk anahtar geliyor, sustalı olmuştu, bir de stop lambalarında farklılık oldu diye hatırlıyorum emin değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
social    6
social

Makyajlı kasa çıkış tarihini biliyormusunuz mesela 2006/06 dan sonrası makyajlıdır gibisinden

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emreozkaya    25
emreozkaya

Almisken dynamic modelini alın ve keyfini sürün :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lord_fth    7
lord_fth

bende 2006 model makyajlı kasa vardı dynamc modeli...hiç eskimeyecek hiç havası geçmeyecek kasaya sahip..memnundum araçtan diş doktoru arkadaşım çok ısrar etti kıramadım ölelikle sattım o aracı...temiz blabilrseniz memnun kalacağınız bir araç 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.