Jump to content
NeW3

1.Nesil Mazda 3 konsol ışık rengi

Tavsiye Edilen Mesajlar

NeW3    226
NeW3

merhaba değerli forumdaşlarım,

çevremdeki bazı arkadaşlarımla çatışma içerisindeyim, sebebi ise aracımın konsol aydınlatma rengi.

ben turuncu diyorum onlar kırmızı, 

sizce hangi renk?

teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.539
İlhan

Turuncu da değil, Kırmızı da değil. Kiremit rengi :)

Şaka bir yana, orta ara bir renk sanırım. Ama ne diye tabir edilse doğru olur bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3    226
NeW3

ilhan abi teşekkür ederim 

sorma nedenim ön kapıların döşeme aralığına neon led uygulaması yapmayı düşündüğümden. Çok abartmamak kaydıyla bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okanemreocal    74
okanemreocal

Renginden ziyade ben ışığın şiddetinden memnun değilim... Ayar düğmesini en sona getirsemde yinede zayıf... Acaba 1. Nesillerin hepsimi öyle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emekli    113
emekli

konsuldan kastınız gösterge paneli ışığı zayıf yanıyorsa içindeki aydınlatma ampulündendir bende de zayıf yanıyordu panel sökülünce hem ampul kararmış hemde  ampulü üzerine yeşilimsi jelatin kaplanmıştı

emekli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sabox    2
sabox

Renginden ziyade ben ışığın şiddetinden memnun değilim... Ayar düğmesini en sona getirsemde yinede zayıf... Acaba 1. Nesillerin hepsimi öyle...

2004 model 3 de ben en son ayarda kullanamıyorum çoğu şeyde olduğu gibi ışık şiddetide göreceli olabilir ama yüksek ayarda iyi bi ışık şiddeti sunuyo aracım tabiki bana göre.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okanemreocal    74
okanemreocal

konsuldan kastınız gösterge paneli ışığı zayıf yanıyorsa içindeki aydınlatma ampulündendir bende de zayıf yanıyordu panel sökülünce hem ampul kararmış hemde  ampulü üzerine yeşilimsi jelatin kaplanmıştı

bende söktüm daha önce patlayan ve kararanları değiştidim hatta ışığın yayılmasını sağlayan beyaz zemini iyice temizledim... Eski ampullü temizlenmemiş bölgeyle arasında herhangibir fark göremedim

2004 model 3 de ben en son ayarda kullanamıyorum çoğu şeyde olduğu gibi ışık şiddetide göreceli olabilir ama yüksek ayarda iyi bi ışık şiddeti sunuyo aracım tabiki bana göre.

O kadar parlak diyorsun yani, acaba benimkinde ayar düğmesimi arızalı en sonda tam enerji göndermiyor da olabilir... Bakşimdi dahada huzursuzlandım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3    226
NeW3

ben ışık şiddetinden memnunum hatta  uzun yolda kullanırken bazen azaltıyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emekli    113
emekli

daha önce 2004 model avensisim vardı kontağı acınca göstergeler yanıyordu parkları acınca da ışığın şiddeti otomatik azalıyordu böyle bir sistem arabalarımıza uygulanabilr mi acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda3Barisss    107
Mazda3Barisss

merhaba değerli forumdaşlarım,

çevremdeki bazı arkadaşlarımla çatışma içerisindeyim, sebebi ise aracımın konsol aydınlatma rengi.

ben turuncu diyorum onlar kırmızı, 

sizce hangi renk?

teşekkürler.

Kehribar kırmızısı diye geçiyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okanemreocal    74
okanemreocal

ben ışık şiddetinden memnunum hatta  uzun yolda kullanırken bazen azaltıyorum..

ozaman bizimkinde bi sorun var...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ilgaz-p    25
Ilgaz-p

resim olmasına rağmen gayet kuvvetli ışık var

ışık rahatsız etmiyor ve gözü yormuyordu 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.