Jump to content

Dolandırıcılar Sahte Park Yasağı Tabelasıyla Vurgun Yapıyor !


İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yuhh artık diyorum, yuhh....

 

 

Her gün binlerce sürücünün kullandığı caddelerde, direklere sahte park yasağı tabelası asılarak vurgun yapıldığı ortaya çıktı.

 

dolandiricilar-sahte-park-yasagi-tabelas

 

İstanbul'da, bazı otopark işletmecilerinin para kazanmak için uygulamaya koyduğu yöntem akıllara durgunluk verdi. Binlerce vatandaşın aracının çekilerek sahiplerine ceza yazılmasına sebep olan 'yasak park' tabelalarının bir kısmının, otopark mafyaları tarafından takıldığı iddia edildi.

 

VATANDAŞIN CANI YANIYOR

 

Araç sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen 'yasak park' tabelaları dayanak gösterilerek her gün binlerce vatandaşın aracı otoparklara çekiliyor. Park yasağı tabelalarıyla ilgili ortaya çıkan bir detay ise belediyelerde denetim mekanizmasının tam çalışmadığını ve vatandaşın bu yolla büyük mağduriyete uğradığını gözler önüne seriyor.

SAHTE TABELA TAKIYORLAR

Tabela takma ve denetleme yetkisi sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü'ne ait. Buna rağmen bazı kişilerin belediyenin bilgisi dışında istediği yerlere usulsüz tabela astığı öne sürüldü. Daha sonra buraya park edilen araçlara önce trafik polisince 88 lira park yasağı cezası uygulanıyor. Ardından belirli otoparklara çekilen araçlar için 90 lira çekici ücreti ile 10 lira otopark ücreti isteniyor.

ŞİKAYETLER ARTTI

Artan şikâyetler üzerine yapılan usulsüzlükle ilgili denetimlerin başladığını söyleyen İBBTrafik Müdürlüğü Başkanı Yunus Emre Ayözen, etiketsiz, bandrolsüz tabelaların hepsini söktüklerini açıkladı. Ayözen, şunları kaydetti: "Konu bize iletildikten sonra tabelaları kontrol ettiriyoruz artık. Yani usulsüz 'Park yasaktır' tabelaları varsa ve etrafında bahsedilen otoparklardan varsa buna bakıyoruz. Bizden başka polis de dahil hiç kimsenin tabela takma yetkisi yoktur."

SAHTE TABELA MAĞDUR ETTİ

Sahte tabelalar yüzünden birçok kez mağduriyet yaşadığını söyleyen A.Ö., itirazlarda bulunmasına rağmen netice alamamaktan yakındı. Aracının Fatih'teki yediemin otoparkı civarından çekildiğini belirten Ö., "Ben tabelalarda etiket ve bandrol yok diye polise itiraz ettim. Ama polis bana 'Ben istediğim yerden çekerim, karışamazsın bana!' dedi. Aynı cadde üzerinde sürekli park ettiğim bir cami yanı vardı. Bu kez oraya park ettim. Hiç tabela olmadığı halde gelip buradan da çektiler." diye konuştu. Aracının neden kaldırıldığını sorduğunda, 'Buraya tabela takılacak' cevabını aldığını anlatan Ö., "Günler sonra caddeye etiketsiz ve bandrolsüz tabela takıldı. Bunu yapanlar da Trafik Vakfı bünyesinde bulunan yediemin otoparkıdır." iddiasında bulundu.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2006-2009 arasında İstanbul'da çalıştığım dönemde Bursa'ya gidip gelirlen Pendik 'teki IDO iskelesinde arabamı park ediyordum. 2006'da otopark ücretsizdi cunku zaten o uzak noktada sadece IDO'yla biryere giden yani müşteriler arabasını bırakıyordu. Fakat sonradan 2007 temmuz gibi tüm otopark ve cevresini ücreli yaptılar. IDO biletine 10 lira veriyorsam bir o kadar da park parası ödeyecektim yani. Otopark çok ufak olsa ve yer yetmediği için ücretli olsa tamam ancak dev gibi otoparka ücret koymak başka birşey ve tüm bunları yapan Belediye. Türkiye'de belediye kelimesi dahi oldukça rezilleşti. Bursa'da da her önüne gelen sokağa park görevlisi diktiler. Belediye dediğimiz kurumda hal böyleyken mafyanın böyle olmasına şaşırmamak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...