Jump to content

LPG'de Su ve Yağ Eksiltme

emekli
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar iyi akşamlar dilerim lpg li araçlarda su ve yağ eksiltme sorunu var mı yardımcı olurmusunuz saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok.  . 

Kesinlikle yok. 

Alakası yok

Yok.... 

Neden olmasın ? Regülatöre giden sıcak su borularıda kaçak olursa su eksiltmez mi ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeğenimde lpg li nissan tekna var  yağ ve su eksilttiğini 15 _20 günde bir kontrol ettiğini söylemişti ben 2000 model 2000 cc otomatik 626 mı 15 gün önce aldım satan kişi 15 günde bir su eklediğini söyledi yüzeysel olarak motorcu ve lpg ci ustalar kontrol ettiler su kaçağı yok demişlerdi fakat 3 gün önce yaklaşık 1_1,5 lt su ilave ettim yağı normaldi bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim

emekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeğenimde lpg li nissan tekna var  yağ ve su eksilttiğini 15 _20 günde bir kontrol ettiğini söylemişti ben 2000 model 2000 cc otomatik 626 mı 15 gün önce aldım satan kişi 15 günde bir su eklediğini söyledi yüzeysel olarak motorcu ve lpg ci ustalar kontrol ettiler su kaçağı yok demişlerdi fakat 3 gün önce yaklaşık 1_1,5 lt su ilave ettim yağı normaldi bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim

LPG kullandığım dönemde hiç su eklediğimi hatırlamıyorum, normal şartlar altında kapalı bir sistemdir . Borularda bir sızıntı olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aydın  merkezde Japon tamircisi arkadaşım var iyice baktırmalı başıma iş açmasın  bundan önce avensis vardı ne yağına nede suyuna bakardım

aydın  merkezde Japon tamircisi arkadaşım var iyice baktırmalı başıma iş açmasın  bundan önce avensis vardı ne yağına nede suyuna bakardım

her zaman olmasada aracımı hareket ettirdiğimde park yerine bakarım sızıntı var mı diye sızıntıda yok bakalım hayırlısı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden olmasın ? Regülatöre giden sıcak su borularıda kaçak olursa su eksiltmez mi ? :)

bu  lpg takıldığı için değil, araç bakımsız veya hatalı olduğu içindir.

lpgsiz bir arabanın motorunda tahmini 30 metre su hortumu varsa, lpg sonrası bu rakam 31 e filan çıkıyor..

kaçak olup da yağ veya su eksilten bir aracın yakıtının     fuel oil, lpg, etanol, elektrik, benzin, mazot,    olmasının kaçakla ve eksiltme ile alakası var demek doğru olmaz değil mi abicim =)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

yağ işine birşey demiyorum ama benim gibi lpg için sıcak suya konulan "plastik" T boru yüzünden yüklüce para ödeyebilirsiniz.... V6znDP.jpg

l9NGZE.jpg

oguzhan89 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...