Jump to content
xanatoliax

2013 Model BMW 3.16i Kullanan Var mı ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

xanatoliax    120
xanatoliax

Sevgili dostlar  , bir arkadaşım mazda 3 sky power ile 2013 f30 kasa bmw 3.16i arasında kaldı , f30 95.000 tl , kullanan var mı ? görüşleriniz nelerdir ?

İlhan tarafından düzenlendi
Konu Mazda 3'ten Bmw bölümüne taşınmıştır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

Sevgili dostlar  , bir arkadaşım mazda 3 sky power ile 2013 f30 kasa bmw 3.16i arasında kaldı , f30 95.000 tl , kullanan var mı ? görüşleriniz nelerdir ?

2 yıl önce, 2.Nesil Mazda 3 Hb aracını. Bmw 1 Serisi ile değiştirmek isteyen @Onur arkadaşımız vardı. Kendisini bir hafta sonu, eniştemin çalıştığı Bmw Borusan Otoya götürdüm. Arkadaşım showroomda ki aracın direksiyonuna geçti. 1-2 dakikalık incelemeden sonra araçtan indi. Test sürüşü bile yapmadan araçtan vazgeçmişti. Aracın iç hacmi, baş, diz, tavan yüksekliği yetmedi. Torpido, bagaj hacmi, iç eşya koyma gözleri vs..yok gibi birşeydi. Akabinde 3 serisini inceledik. Ama gittik birlikte 5.25d X-Drive test etmiştik. 

Bayiden çıktıktan sonra Bmw 1 serisini kafasından tamamen silerek, gül gibi otomobiline binmeye devam etti. Şu an kendisinde 2011 Mazda 6 Sport var.

Ama bu zevktir kişiden kişiye değişir. Otomobili almakla iş bitmiyor. Kasko, trafik , servisi, parçası vs...devamlılığı var. Tüm bu maliyetleri göz önünde bulundurması gerekiyor arkadaşınızın. 

Skyactiv Mazda 3'ü İstanbul F-1 parkta limitlerini zorlayarak kullanmış birisi olarak. C segmentinde sürüş karakteri olarak en iyisi diyebilirim. 

Bmw tamam premium marka, 2.eli daha kıymetlidir vs. Arkadaşınız bence Bmw 1 serisini yakından incelesin ve test sürüşü yapsın derim. Bu arada Skyactiv Mazda 3 kullanmıştır herhalde ? Böylelikle arada ki farkı kendisi daha net görecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xanatoliax    120
xanatoliax

2 yıl önce, 2.Nesil Mazda 3 Hb aracını. Bmw 1 Serisi ile değiştirmek isteyen @Onur arkadaşımız vardı. Kendisini bir hafta sonu, eniştemin çalıştığı Bmw Borusan Otoya götürdüm. Arkadaşım showroomda ki aracın direksiyonuna geçti. 1-2 dakikalık incelemeden sonra araçtan indi. Test sürüşü bile yapmadan araçtan vazgeçmişti. Aracın iç hacmi, baş, diz, tavan yüksekliği yetmedi. Torpido, bagaj hacmi, iç eşya koyma gözleri vs..yok gibi birşeydi. Akabinde 3 serisini inceledik. Ama gittik birlikte 5.25d X-Drive test etmiştik. 

Bayiden çıktıktan sonra Bmw 1 serisini kafasından tamamen silerek, gül gibi otomobiline binmeye devam etti. Şu an kendisinde 2011 Mazda 6 Sport var.

Ama bu zevktir kişiden kişiye değişir. Otomobili almakla iş bitmiyor. Kasko, trafik , servisi, parçası vs...devamlılığı var. Tüm bu maliyetleri göz önünde bulundurması gerekiyor arkadaşınızın. 

Skyactiv Mazda 3'ü İstanbul F-1 parkta limitlerini zorlayarak kullanmış birisi olarak. C segmentinde sürüş karakteri olarak en iyisi diyebilirim. 

Bmw tamam premium marka, 2.eli daha kıymetlidir vs. Arkadaşınız bence Bmw 1 serisini yakından incelesin ve test sürüşü yapsın derim. Bu arada Skyactiv Mazda 3 kullanmıştır herhalde ? Böylelikle arada ki farkı kendisi daha net görecektir.

görüşlerin için teşekkür ederim ama  , araç 3 serisi yanlız. 3.16 i  136 hp  f30 kasa olan . 1 serisi için bende aynını dedim . hatta bi ara cla bakmıştım onun iç hacmide bana yetersiz geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

Hani servis, yedek parça fiyatları gibi şeyleri takmayacak biriyse, performans arayan bir gençse tabii ki BMW 3.16i derim. 1480kg boş ağırlığına rağmen 0 - 100km hızlanması 9,2 san. Mazda 3 otomatik 11,6 san. 136 beygir, 220nm torka sahip ki bunu 1350 d/dak gibi düşük devirde verebiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xanatoliax    120
xanatoliax

BMW 3.16i periyodik bakım fiyatları Hakkı'nda fikri olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

görüşlerin için teşekkür ederim ama  , araç 3 serisi yanlız. 3.16 i  136 hp  f30 kasa olan . 1 serisi için bende aynını dedim . hatta bi ara cla bakmıştım onun iç hacmide bana yetersiz geldi.

Pardon, pardon ve pardon....

Ben Bmw 3 serisi kısmını atlamışım. Baştan sona Mazda 3'mü yoksa Bmw 1 serisi mi ? olarak düşündüm yorumladım. Sizin söylemeseniz ben halen devam ederdim sanırım. :)

Fakat yanılmamda şu da var. Bende de biraz şartlanmışlık, ve bu konuda biraz ön yargım da var sanırım. Çünkü Mazda 3 "C" segmenti olduğu için. Şahsen sadece "C" segmentleri ile mukayese ederim. Bura da beni Bmw 3'ten çok, Mazda 3 yanılttı. :fiuw:

Yanıta gelince hiç tereddütsüz "D" segmenti olan Bmw 3 derim.

Ama soru Mazda 6'mı ? Bmw 3 serisi mi ? Olsaydı...O zaman da tereddütsüz Mazda 6 derdim.

Bakımlara gelince Bmw'de minimum 1000 Liradan başlar periyodik bakımlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

@M.E.G bu BMW kaç km veya ayda bakıma giriyor?

Yılda bir ya da 15 bin Km diye biliyorum. (30 Bin km'de duydum) ama bunu kimden duydum hatırlamıyorum.:fiuw:

@M.E.G noktayı koyacaktır ama. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xanatoliax    120
xanatoliax

Pardon, pardon ve pardon....

Ben Bmw 3 serisi kısmını atlamışım. Baştan sona Mazda 3'mü yoksa Bmw 1 serisi mi ? olarak düşündüm yorumladım. Sizin söylemeseniz ben halen devam ederdim sanırım. :)

Fakat yanılmamda şu da var. Bende de biraz şartlanmışlık, ve bu konuda biraz ön yargım da var sanırım. Çünkü Mazda 3 "C" segmenti olduğu için. Şahsen sadece "C" segmentleri ile mukayese ederim. Bura da beni Bmw 3'ten çok, Mazda 3 yanılttı. :fiuw:

Yanıta gelince hiç tereddütsüz "D" segmenti olan Bmw 3 derim.

Ama soru Mazda 6'mı ? Bmw 3 serisi mi ? Olsaydı...O zaman da tereddütsüz Mazda 6 derdim.

Bakımlara gelince Bmw'de minimum 1000 Liradan başlar periyodik bakımlar.

bmw 3 serisi c+ değil mi ?  benim bildiğim 5 serisinden başlıyor d segment yanlışmıyım  ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

bmw 3 serisi c+ değil mi ?  benim bildiğim 5 serisinden başlıyor d segment yanlışmıyım  ?

Ben hep "D" segmenti olarak biliyorum. Şimdi tekrar baktım, 4-5 sitede hep "D" segmenti olarak geçiyor. Bu işin resmi boyutu sanırım şase uzunlukları olabilir.

Mazda 3 4585mm

Bmw 3 4633mm

Resmiyette C+ diye bir şey var mı ? Kanımca otomobil firmalarının bir terimi. Tıpkı Crossover- mini crossover modelleri gibi. Bilgi açısından güvenilir diyebileceğimiz siteler arasında Wikipedia'da "D" segmenti olarak geçiyor. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_size_class

C+ olsa D'de olsa işin özü denk araçlar değiller. 

İlhan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.183
M.E.G
@M.E.G bu BMW kaç km veya ayda bakıma giriyor?

Yılda 1 veya 10.000 km bakımları. Periyodik bakımları da 500-750 tl civarıydı.

Bmw 3 kasa D segmenti. Yani insignia, passat, mazda6, mercedes c kasa ile aynı segmentte.

Genç bir arkadaşımızsa ve performansa düşkünse şüphesiz bmw derim. Şanzımanı, motoru ve motor sesi harika... Bir de parlement mavi M paketse görüntüsü harika.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mümin    925
Mümin

Yılda 1 veya 10.000 km bakımları. Periyodik bakımları da 500-750 tl civarıydı.

Bmw 3 kasa D segmenti. Yani insignia, passat, mazda6, mercedes c kasa ile aynı segmentte.

Genç bir arkadaşımızsa ve performansa düşkünse şüphesiz bmw derim. Şanzımanı, motoru ve motor sesi harika... Bir de parlement mavi M paketse görüntüsü harika.

BMW nin o kasasının sadece mavisi alınır zaten, AVM de 3 tanesini yan yana görmüştüm. 31, 46, 06 plakalıydı her biri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xanatoliax    120
xanatoliax

bmw 5 serisi ne segment  o halde ? yada 7 serisi ?

xanatoliax tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mümin    925
Mümin

Bmw 5 serisi E, Bmw 7 serisi F segmenti diye biliyorum.

Ama İlhan abinin de dediği gibi 3 serisi D segmentiymiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.183
M.E.G
bmw 5 serisi ne segment  o halde ? yada 7 serisi ?

D sınıfı orta üst sınıf

E sınıfı üst sınıf bmw 5 kasa, mercedes E, audi A6

F sınıfı lüks sınıf bmw 7 kasa, mercedes s, audi a8 v.b.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

D sınıfı orta üst sınıf

E sınıfı üst sınıf bmw 5 kasa, mercedes E, audi A6

F sınıfı lüks sınıf bmw 7 kasa, mercedes s, audi a8 v.b.

Bizim forumda segmentler üzerine sanki bir konumuz vardı. Segmentlerin hatta neyin üzerine belirlendiği ile ilgili. Ama konuyu bulamadım. :(

Yada başka forumlardan hatırlıyorum, o kadar çok konu okuyunca. Neyi nerede okumuştum, yada yazmıştım unutuyorum bazen. :D

Bu arada Mustafam nereden buluyorsun bu ucuz fiyatları yahu 500-750 lira.. Bizim şirkette bomboş Bmw 1 serisi vardı, öyle ki jant kapaklı filan düşün. Sene 2010'da aldık, 2012'de sattık. O dönem bile böyle bir tutara bakım yaptıramamışızdır herhalde. Borusan yetkili servisini kullanıyoruz bu arada. Eniştem bile Borusan'da çalıştığı halde ben cesaret edemiyorum. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.183
M.E.G
Bizim forumda segmentler üzerine sanki bir konumuz vardı. Segmentlerin hatta neyin üzerine belirlendiği ile ilgili. Ama konuyu bulamadım. [emoji20]

Yada başka forumlardan hatırlıyorum, o kadar çok konu okuyunca. Neyi nerede okumuştum, yada yazmıştım unutuyorum bazen. [emoji3]

Bu arada Mustafam nereden buluyorsun bu ucuz fiyatları yahu 500-750 lira.. Bizim şirkette bomboş Bmw 1 serisi vardı, öyle ki jant kapaklı filan düşün. Sene 2010'da aldık, 2012'de sattık. O dönem bile böyle bir tutara bakım yaptıramamışızdır herhalde. Borusan yetkili servisini kullanıyoruz bu arada. Eniştem bile Borusan'da çalıştığı halde ben cesaret edemiyorum. [emoji4]

Abi arayın Erzurum bmw YETKİLİ servisini fiyat alın bakın ne kadar tutuyor :) Şüpheye düşüp aradım şimdi polen değişirse 500 civarı değişmezse 400 civarı tutar dedi. İnanmayan arasın bilgi sahibi olsun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

Bu arada Mustafam nereden buluyorsun bu ucuz fiyatları yahu 500-750 lira.. 

Abi yağını, hava filtresini falan kendisi değiştiriyor Mustafa. O yüzden ucuza geliyor ona bakımlar :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goodpasture    80
goodpasture

bu konudaki görüşleri merak ediyorum..mazda mı verip 3,20 alma gibi bir fikrim var..yorumları bekliyoruz.

not: yalnız mazdama her binişimde bu fikirden vazgeçiyorum sürüş keyfini başka arabada bulamam heralde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.183
M.E.G
Abi yağını, hava filtresini falan kendisi değiştiriyor Mustafa. O yüzden ucuza geliyor ona bakımlar [emoji3]

O periyodik bakımlar haricinde başkanım :) Benim aracın bakımları 30 bin kmde. Ben her 10 binde kendim değişiyorum 30 bin de de servise götürüyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.