Jump to content
kuzey55

2.Nesil Mazda 3 Yan Ayna Dişli Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

N.tunc

Mrb arkadaşlar benimde ayna dişlileri bozuldu yeni ayna taktırdım şaşmazda dişliyi tamir eden bir usta var adresini ihtiyacı olan varsa paylaşabilirim ayrıca bende çıkma kör noktalı sol ayna ve motoru mevcut çerçevesi yok sadece ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim iyi günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
23 dakika önce, N.tunc :

Mrb arkadaşlar benimde ayna dişlileri bozuldu yeni ayna taktırdım şaşmazda dişliyi tamir eden bir usta var adresini ihtiyacı olan varsa paylaşabilirim ayrıca bende çıkma kör noktalı sol ayna ve motoru mevcut çerçevesi yok sadece ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim iyi günler.

hocam bu siyah plastik kısmı da mevcut mudur acaba?

şu iletide gördüğünüz problemi sizden alacağım parçalarla halledebilir miyim acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
N.tunc

siyah kısmı yok bende ayna ve motor mekanizması var çalışır halde siyah kısmını yıldız oto sanayiden bulabilirsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
16 dakika önce, N.tunc :

siyah kısmı yok bende ayna ve motor mekanizması var çalışır halde siyah kısmını yıldız oto sanayiden bulabilirsin

ankara'da mı bu yıldız oto sanayi sitesi? parçacı ismi verebilir misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
N.tunc

mazda güven internetten bakabilirsiniz

birde ben konyada bulmuştum ustada vardı elinde duruyorsa arayın isterseniz teli 0530 406 54 15

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serifdurdu35
19.03.2018 at 12:56, N.tunc :

Hocam hala parça mevcut mu? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
2 saat önce, Haydard :

Valla tıkladım baktım, aha tam aradığım denk geldi dedim ki sağ ayna gövdesi varmış sol yokmuş :(

Sağ aynayı kırmıştım. Gövdeyi tek bulmanız zor olur. Ancak çıkmacılardan denk gelirse. Yoksa yan sanayi ayna alıp takın, fazlalığı yedek yapmış olursunuz. 

2 saat önce, serifdurdu35 :

Letgo dan mesaj attım hocam 

Hocam motor seri üretim olduğu için simetrik üretilip her iki tarafa da konuluyordur diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Haydard
15 saat önce, Mutlu Tekir :

Sağ aynayı kırmıştım. Gövdeyi tek bulmanız zor olur. Ancak çıkmacılardan denk gelirse. Yoksa yan sanayi ayna alıp takın, fazlalığı yedek yapmış olursunuz. 

Hocam motor seri üretim olduğu için simetrik üretilip her iki tarafa da konuluyordur diye düşünüyorum. 

Uç kısmı kırılmış eski sahibi sürtmüş sanırsam bir sıkıntı yok böyle kullanıyorum ama sizin gövdeyi görünce heyecanlanmıştım değiştireyim güzel durur diye. 1.5 sene orijinal aynayı sorduğumda 800 demişlerdi şimdi 1.500 falan vardır herhalde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
5 saat önce, Haydard :

Uç kısmı kırılmış eski sahibi sürtmüş sanırsam bir sıkıntı yok böyle kullanıyorum ama sizin gövdeyi görünce heyecanlanmıştım değiştireyim güzel durur diye. 1.5 sene orijinal aynayı sorduğumda 800 demişlerdi şimdi 1.500 falan vardır herhalde.

Orjinal gereksiz pahalı ben yan sanayi sini 300 e almıştım 2 sene önce. Kaskodan da değiştirilebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist

Benim sol ayna açılıp kapanmıyordu, bir yere kadar söktüm ve problemli olan dişliyi görüp aliexpressten aldım. fiyatı biraz yüksekti. kendim değiştirdim, problem çözüldü ama başka bir problemden dolayı sağlıklı çalışmıyor. eğer arızalı olan parçayı görebilirsem bu konuda size yardımcı olabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serifdurdu35
11.06.2019 at 13:39, Anarchist :

Benim sol ayna açılıp kapanmıyordu, bir yere kadar söktüm ve problemli olan dişliyi görüp aliexpressten aldım. fiyatı biraz yüksekti. kendim değiştirdim, problem çözüldü ama başka bir problemden dolayı sağlıklı çalışmıyor. eğer arızalı olan parçayı görebilirsem bu konuda size yardımcı olabilirim.

Çok teşekkür ederim. Beyaz dişli yemiş. Arkadaş söktü, diş atlattı tekrar monte etti. Şimdi problem yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...