Jump to content
Efebey

Samsung Telefon Pazarından Çekilebilir !

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey


 

Samsung, Dünya’nın en büyük teknoloji üreticileri arasında yer aldığı su götürmez bir gerçek. Farklı sektörlerde de boy gösteren Samsung, ülkemizde daha çok akıllı telefonları ve televizyonları ile tanılıyor. Her geçen gün yeni Galaxy modellerini duyuran firmanın gidişatının pek iyi olmadığı analistlerin dillerine dolanmış durumda. 

The Innovator's Dilemma analiz firması Samsung’un beş yıl içerisinde akıllı telefon pazarından çekilebileceğini dile getirdi. The Innovator's Dilemma’ya göre Samsung’un çok fazla telefon üretmesi sonunu hazırlıyor.

Her yıl maksimum 2-3 adet amiral gemisi üst düzey telefon üreten Samsung, giriş ve orta seviye için neredeyse her ay 3-4 adet telefon üretiyor. Raporlara göre Samsung sadece üst segment Android telefonlarından kar elde edebiliyor. 

Giriş ve orta segment telefonları ise firmanın geleceğini olumsuz etkiliyor. Analistler; giriş ve orta segment telefonların fiyatlarının ucuzlamasını ve Samsung’un amiral gemisi fiyatlarını 300 ile 400 dolar arasında tutması gerektiğini ancak bu sayede ileriye dönük bir geleceğin olabileceğini dile getiriyor.

Sürekli yeni telefon üretmenin Samsung’a elbet bir gün zarar vereceği az çok tahmin ediliyordu. Samsung, giriş seviyesini kaldırıp orta segmentte Tizen OS’i kullanmalı ve fiyatlarını düşürmeli. Bakalım firmanın geleceği ne olacak? Bir zamanların efsanesi olan Nokia’nın şu an ki durumu ortada. Umarız Samsung eleştirileri değerlendirir ve geleceğe dönük kararlarını gözden geçirir.

 

42t2pssd.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Abi sırf şu telefon olayından dolayı markadan soğuyanlar arasındayım. Adamlar peynir ekmek gibi yeni model telefon üretiyorlar. Öyle ki, teknoloji marketten yeni çıkan Samsung'un telefon modelini alıp. Eve gidip ambalajından çıkarıncaya kadar geçen süreçte. Yeni bir üst modelini çıkarmış olabiliyor Samsung. :D

 

O yüzden böyle bir haber doğruysa, çok sevinenler arasında olacağım kesindir. Telefonsuz kalayım, en son tercih edeceğim marka Samsung olur sanırım.

Lütfen bu arada sözlerim yanlış anlaşılmasın. Yani kalitesiz, plastik yığını, tasarım açısından berbat demiyorum. Öyle olduğunu düşünüyorum. :fiuw: :D

Yani nasıl Honda-Toyota Mazda tasarımcılarından ilham alsınlar diyorsak. Aynı şeyi Samsung için söylüyorum, "HTC" firmasından biraz ilham alsınlar.

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...