Jump to content

Daimler: Dieselgate Alman Otomotivi İçin Bir Darbe


Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

En büyük Alman durumdan rahatsız.

Daimler AG’nin başkanı Dieter Zetsche, Volkswagen’in emisyon skandalının Alman otomotiv endüstrisini etkilemesi hakkında endişelerini dile getirdi.

2013-364859-dr-dieter-zetsche-21-2-2013-

 

Washington Ekonomi Kulübü’ne konuşan Zetsche, bu olayın dünya çapındaki otomobil endüstrisindeki “Made in Germany” imajına büyük bir darbe vurduğunu söyledi. “Grup olarak yanlış bir şey yapmadık fakat hasar gören güveni onarmak bizim elimizde.” diyen Dieter Zetsche, Mercedes-Benz’in Volkswagen gibi bir durumla karşı karşıya gelme ihtimali ile ilgili soruya ise; “Hile asla Daimler grubunun bir parçası değildir.” cevabını verdi.

 

Daimler’in başkanı olmasa satın alacağı aracın bir Aston Martin olmasını istediğini söyleyen Dieter Zetsche, daha sonra “Şu anki durumumda böyle bir şey mümkün değil.” ifadesini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak


View full haber

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 2 hafta sonra ...

Mercedes bence sadece isim satıyor.. Mazda 6 çok harika olmuş..Ben 150-200 bin tl ye araba alacak olsam düşünmeden ya mazda 6 ya da cx-5 alırdım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 2 yıl sonra ...

Volkswagen 2015 Dieselgate skandalindan sonra simdi de Daimler Benz 774,000 araci emisyonda hile yapildigi gerekçesiyle geri çagirdi.  Etkilenen araçlar Mercedes Benz C-class sedan, GLC SUV ve Vito van olarak duyuruldu.  Hem VW hem de Daimler'in ortak amaci, emisyonlari normalden yüksek olan dizel araçlarin satisini daha kolay hale getirmek, olarak açiklaniyor.  Henüz Daimler Benz için getirilmis bir ceza yok.

https://www.msn.com/en-us/autos/news/daimler-to-recall-774000-vehicles-over-alleged-emissions-cheating/ar-AAyACdP?ocid=spartandhp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Audi CEO Rupert Stadler neden tutuklandi?

Audi Genel Müdürü Stadler bu Pazartesi 2015 VW dizel emisyonu hilesi skandali nedeniyle tutuklandi.  Volkswagen geçen hafta bir milyar euro (1.2 milyar USD) ödemeyi kabul etmisti.  Stadler 2007'den beri Audi CEO ve 2010'dan beri VW Grubu yönetim kurulu üyesi idi.  Stadler bu skandalin basindan beri tutuklanan en yüksek konumdaki kisidir.

https://www.msn.com/en-us/money/companies/why-audi-ceo-rupert-stadler-was-just-arrested/ar-AAyND2x?ocid=spartandhp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...