Jump to content
muscüneyt

Mazda 626 Klimanın 2.ve 3.Kademeleri çalışmıyor.

Tavsiye Edilen Mesajlar

muscüneyt    0
muscüneyt

Selam arkadaşlar ve mazda uzmanları. 1997 model 626 modelin kliması 2. ve 3. kademeler çalışmıyor. bunu ustaya götürdüğüm zaman tuş takımının arızalı olduğunu ve 100 tl ye yapacağını söyledi. sizce fiyat nasıl. yaptırmalı mıyım? 

Not: 1 ve 4. kademe çalışıyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İlhan tarafından düzenlendi
Konu başlığı mesaj içeriğini özetleyecek şekilde düzenlenmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.554
İlhan

Cüneyt büyük olasılıkla klima düğmesinin arka tarafında ki dişlilerinde problem var. Klima çevirme düğmesini temin edersen, kendin yapma ihtimalin bile var. Mazda 3'ü olan bir arkadaşımızın benzer bir sorunu vardı. Hatırladığım kadarıyla kendisi çözmüştü problemini.

Parçayı çıkmacılarda, yedek parçacılardan bulabilirsin. Tabi öncelikli olarak sorunun %100 klima çevirme düğmesinden kaynaklı olup olmadığı teşhisi lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ömer626    436
Ömer626

Benim araba da 4. kademe de üflemiyor,galiba benim olay çok farklı,lehimi koptu..

Ayrıca kış tam anlamıyla gelmeden önce iyi ısıtıyordu şimdi ısıttığı hiç belli bile değil,Kalöriferde mi sorun yoksa başka birşey mi var???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muscüneyt    0
muscüneyt

ustanın dediğine uydum yaptırdım. genel bir bakım da yaptı çıkma takımlar ile değiştirdi. şimdi mükemmel bir randıman alıyorum. heralde araya 100 tl şıkışmış :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.