Jump to content
Ozgurlukyolda

Mazda 323 Dizel Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ozgurlukyolda    25
Ozgurlukyolda

Merhaba , bildiginiz üzere mazda 323 2.0 dizel motora sahıp bır aracım var sizce 1 depo mazotla kac km yol gıderım ve mazotu nereden almalıyım petrol ofisimi total mi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.351
İlhan

Özgür bu konuya bir tek sen yazabilirsin herhalde. :D

Forumda ben hiç dizel Mazda 323 sahibi hatırlamıyorum.  Bir iki defa ilanlarda dizel Mazda 323 görüp onları soranlar oldu. Ama senin gibi sahibi olan görmedim, duymadım.

O yüzden bu konuya net yanıt gelmeyebilir belki.. Umarım birileri vardır.

Sorularının yanıtına gelirsek.

Bence ilk yapman gereken ev-iş vs çok sık kullandığın bir güzergah üzerinde. Kendine sabit bir istasyon belirlemelisin bence. Örneğin ben Şhell'den yakıt alıyorum. 2004 yılından bu güne sürekli aynı İmes Şhell istasyonunu kullanıyorum. Şehirler arası seyahatlerimde ise yol üzerinde sadece ve sadece Opet istasyonlarını kullanıyorum. 

Yakıt almayla ilgili sana tavsiyem. Yakıt az ikaz ışığının yanmasını bekleme. Yanarsada mümkün mertebe yakıtını çabuk al. Guzuya deponun dibini yalatma yani. :)

Yine imkanlar doğrultusunda full depo almaya çalış. En azından deponun kapasitesi belli, alacağın yakıt belli oluyor. Haliyle yok fazla bastı, hava yaptı vs durumları kalkıyor ortadan.

Yukarıda saymış olduğun tüm akaryakıt istasyonları malum yakıtı aynı yerden alıyorlar. Dizel konusunda Total'i tavsiye ediyorlar. Ben guzuya 2011 yılından bu güne Şhell'in dizelini kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.

Bir depoyla kaç km giderim ucu açık bir soru. Şehir içi, şehirler arası karmada yakıt sarfiyatı değişkendir. Öncelikli olarak senin depon kaç litre onu çözmelisin. Kullanım kılavuzu varsa orada yazar. Ve yine yakıt kişinin kullanım tarzına göre çok değişiklik göstermekte. Gün içinde ki kullanım mesafen ortalama ne kadar örneğin ?

Şimdilik aklıma ilk gelenler bunlar... Kolay gelsin .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ozgurlukyolda    25
Ozgurlukyolda
50 dakika önce, İlhan :

Özgür bu konuya bir tek sen yazabilirsin herhalde. :D

Forumda ben hiç dizel Mazda 323 sahibi hatırlamıyorum.  Bir iki defa ilanlarda dizel Mazda 323 görüp onları soranlar oldu. Ama senin gibi sahibi olan görmedim, duymadım.

O yüzden bu konuya net yanıt gelmeyebilir belki.. Umarım birileri vardır.

Sorularının yanıtına gelirsek.

Bence ilk yapman gereken ev-iş vs çok sık kullandığın bir güzergah üzerinde. Kendine sabit bir istasyon belirlemelisin bence. Örneğin ben Şhell'den yakıt alıyorum. 2004 yılından bu güne sürekli aynı İmes Şhell istasyonunu kullanıyorum. Şehirler arası seyahatlerimde ise yol üzerinde sadece ve sadece Opet istasyonlarını kullanıyorum. 

Yakıt almayla ilgili sana tavsiyem. Yakıt az ikaz ışığının yanmasını bekleme. Yanarsada mümkün mertebe yakıtını çabuk al. Guzuya deponun dibini yalatma yani. :)

Yine imkanlar doğrultusunda full depo almaya çalış. En azından deponun kapasitesi belli, alacağın yakıt belli oluyor. Haliyle yok fazla bastı, hava yaptı vs durumları kalkıyor ortadan.

Yukarıda saymış olduğun tüm akaryakıt istasyonları malum yakıtı aynı yerden alıyorlar. Dizel konusunda Total'i tavsiye ediyorlar. Ben guzuya 2011 yılından bu güne Şhell'in dizelini kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.

Bir depoyla kaç km giderim ucu açık bir soru. Şehir içi, şehirler arası karmada yakıt sarfiyatı değişkendir. Öncelikli olarak senin depon kaç litre onu çözmelisin. Kullanım kılavuzu varsa orada yazar. Ve yine yakıt kişinin kullanım tarzına göre çok değişiklik göstermekte. Gün içinde ki kullanım mesafen ortalama ne kadar örneğin ?

Şimdilik aklıma ilk gelenler bunlar... Kolay gelsin .

Evet o konuda cok zorlanıyorum kımsede yok ve kımse bırsey soylemıyor gecen hafta carsamba fulledım petrol ofısınden 48 lt mazot aldı benım bıldıgım benım kızın deposu 55 lt. Suan yarım deponun üstünde 3. Cizgide gösterge 220 km yol gıttım, herhalde 1 depo mazotla 500 km gıdebılırım dıye dusunuyorum ınsallah gıderım 500 km gıdersem cok sevınıcem :) ilk mazotu aldıgımda araba ıcın cok dur kalk yaptım yıkama sanayi servis aksesuarcı falan fılan bırde arabayı tanımak ıcın devırlı kullanmadım ondan fazla yakmıs olabılır benım ıstegım 550 600 km yol gıtsın , uzun yolda 600 km garanti 1 depoyla servisim devırlı kullanırsan 27 28 krs yakar dedı ben 30 krs a bıle razıyım, hıc bır zaman anlayamayacagım kac km yol gıttıgımı cunku ceyrek depoya geldıgınde arac yıne fullucem en son fulledıgımde 48 lt aldı 174 tl e depo fulledım suan ındırımle bırlıkte 164 tl ye fullenıyor.. İş yerim seyrantepede işe metrobüs ve metro ile gidiyorum hafta sonları kullanıyorum veya aksamları cengelkoy cınaraltını bılıyorsan oraya cay ıcmeye gıdıyorum :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.