Jump to content
Ultrass34

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir

Aliexpressten araca özel deri kaplama alın kaplayın. 

Bu üretim kalıtesini hala yükseltememiş olması kötü Mazdanın. Yakında BM kasaların direksiyon logoları da soyulmaya başlar demedi demeyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
14 dakika önce, Mutlu Tekir :

Aliexpressten araca özel deri kaplama alın kaplayın. 

Bu üretim kalıtesini hala yükseltememiş olması kötü Mazdanın. Yakında BM kasaların direksiyon logoları da soyulmaya başlar demedi demeyin.

Her seyi anliyorum ama direksiyon logolarini soymayi nasil beceriyorlar onu anlayamiyorum. Hic dokunmadiginiz bir sey nasil soyulur ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers
1 hour ago, ediz07 said:

ben deri boyasi alip boyadim sifir gibi oldu. bu kronik bir sorun garantiniz varsa servis kayit alip degistiriyor degistirenler forumda var. benim garanti bitince kendim boyadim. 

Hangi deri boyasini aldiniz renk falan, link varsa atarsaniz sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
Bir saat önce, Les_Chevaliers :

Hangi deri boyasini aldiniz renk falan, link varsa atarsaniz sevinirim

https://urun.n11.com/ayakkabi-bakim-kiti/u56-delta-deri-mont-canta-direksiyon-boyasisunger-P223802782

denemek için almıştım gayet iyi oldu. Dikiş yerlerini, plastik aksam ve krom yerlerini bantla kapatıp sunger ile boyayabilirsiniz.IMG_20180604_145835.thumb.jpg.7309ecac83807d18898e9f319fde05e0.jpg

IMG_20180604_161954.thumb.jpg.61e951af90d7c60d927c7b2308451a92.jpgerler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
1 saat önce, Tarahumara :

Her seyi anliyorum ama direksiyon logolarini soymayi nasil beceriyorlar onu anlayamiyorum. Hic dokunmadiginiz bir sey nasil soyulur ki?

Valla öyle de. Güneşten hep o da. Krom kaplama pul pul dökülüyor. :) hepsinin çözümü var da uğraştırması can sıkıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Brk35

@Leanback yorumunuz için teşekürler.  Aslında araştırdım internette  genellikle  hatam türk sitelerinde araştırmak oldu malesef millet olarak yoğurdum ekşi diyemiyoruz  genelde  kullanıcı yorumlarına baktım  çok olumsuz bişey göremedim ama yine haklisiniz daha detaya inmek lazımdı sonuçta ıyi para veriyoruz .. test sürüşlerine ben inanmıyorum 5 10 km de kimse bişey anlayamaz  . Günümüzde uzmanlar bile en az 150 km sonra  ve çeşitli  yollarda deneyerek fikir sahibi olabiliyorlar . Yakıt  konusu çok  takılmıyorum çünkü benzin fiyatı tr gibi değil ama yinede bu performansa bu tüketim çok.  Mazdanin diğer üst segment otomobillerini bildiğim için 3 u mazdaya  yakıştıramadım pek becerememişler özellikle artık konfor ve  sürüş konforu acısından koreli ve fransız üreticiler bile artık belli bi seviyeye gelmişken hic olmamış 3 .  Ben kendi acımdan bir daha bu segmentte bir araba bir daha almam gibi geliyor bu tecrübeden sonra  )) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

@Brk35 Yol sesi olarak kısa test sürüşü çok yardımcı olmayabilir ama 5-10km'de performansı anlardınız, rengini belli ederdi yani araba. Yalıtım (yol-rüzgar-motor) anlamında konfor arıyorsanız bu sınıftan vazgeçmenize gerek yok mutlaka Golf ve A3'ü bir deneyin, bu araçların bir üst sınıflardan yalıtım olarak cidden farkı yok. Belki Golfün yalıtımı Mazda 6'dan iyidir öyle söyleyim.

Koreli veya Fransız araçları da bir denemenizi öneririm sürüş konforu açısından Mazda'yı beğenmediyseniz, onları da beğenmezsiniz. 308'i kullandım ben arka aksı Mazda 3 gibi değil kuru sesli çalışıyor ve sarsıyor. 200 küsur binlik Mercedes CLA  bile çok sert ve rahatsız konfor olarak Mazda'ya göre, yol sesini de rüzgarı da fena alıyor içeri. Ford Focus dışında bu sınıfta Mazda 3'ten çok ileride bir sürüş konforu bulamazsınız (yeni İ30'u kullanmadım). Koltuk rahatsızsa yapacak bişey yok tabiki, bana cuk oluyor ama genel bir ayar eksikliği var gerçekten.

Ukraynada 1.5 tsi Golf'ler satılıyor mu? Bence 16 jantlı, 1.5 tsi 130hp Golf sizi çok memnun eder. Mazda'ya kıyasla cebinizden fazla bir ekstra da çıkmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.