Jump to content
seef

2. Nesil Mazda 3 Amortisör Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

seef    0
seef

Merhaba arkadaşlar 2011 guzumun arka amortisörleri kilitlemiş,hiç salınım yok taş gibi maşallah ;D

Bu sebeple araştırıyorum ama forumda ilgili konu bulamadım... değiştiren varmı... monroe tavsiye ediyorlar ben biraz yumuşak olsun diye sordugum da ...diğerleri sertmiş ..ne dersiniz tavsiyenizi istiyorum... yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.535
Mehmet Özdemir

orijinalleri KYB diye biliyorum. yapılan yorumlarda monroe'lerin daha yumuşak olduğundan bahsedilmiş hep. bir de sach diye bir marka var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seef    0
seef

değişip kullanan varmı peki .. 103 bin de bir aracta kilitlenmesi de biraz abes degilmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.251
Mutlu Tekir

Değil normalde 80bin km.de 1 değişmesi tavsiye edilir. Kötü yollarda kullanım sonucu ömrü daha çabuk azalır. Amortisör çalışıyor gibi gözükse de performansı fabrika çıkışındaki gibi olmaz, sürekli azalır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

Yumusak amartisor yol tutusunu azaltmaz mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.535
Mehmet Özdemir
17 dakika önce, Mazda41 :

Yumusak amartisor yol tutusunu azaltmaz mi ?

konfor artarken; sportif sürüş ve yol tutuşundan ödün verilecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Horizon05    36
Horizon05

siteden bir arkadaş adem ustada değiştirmişti yumuşak olsun diye monreo taktırmıştı ilk yorumlarında memnun olduğunu söylüyordu hatırladığım kadarıyla  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.