Jump to content

Fenni muayene & egzoz emisyon ölçümü


Superas
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar geçenlerde bi akşam serviste şimdiye kadar bu arabaya hiç yaptırmamış olduğum egzost pulunu aldım(Merak edenler için 15lira).

Ve şunuda öğrendim egzost emisyon ölçüm testi aralıkları:

Geçerli olan: Egzost emisyon ilk ölçümünü aracı aldıktan 2 sene sonra yaptırıyoruz ve bunu takip eden her iki senede bir yapılıyor.

Araç muayenesi ise: ilk 3 yıldan sonra her 2 yılda bir...

Not:(Bu konuyu, Daha evvelden başka bi forumda ben açmıştım, buradada bulunsun.)

http://www.memurlar.net/haber/158524/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu vize işinin özelleştirilmesi ne oldu? Bir de egzos pulu bütün Mazda servislerinde veriliyor mu? Mesela bizim Yeni yapıyor mu bu işi?

yorum yapmak istemiyorum abi bu soruya  :nea:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

  Arkadaslar bizim arac 2004 mart cikisli ve bu sene martta kredisi bitecek..

Sorum su; Muayeneye gitmem gerekiyor sanirim yaniliyormuyum?(Yildan dolayi)  Aracin üzerinde ki satilamaz kalkacak bunun icin bankada ne gibi islemler yapiliyor bilen var mi? Kasko da yenilenecek ayni zamanda...Son bir soru yaklasik 2.000 ytl olan trafik cezalarini ödemem gerekiyor muayene icin ama ben onu hallederim ödemeden....yalniz bu satilamaz kalktiginda yine borcum cikar mi meydana iste onu halledemem?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muayene için satınalmazın kalkması gerekmiyor. Ben bir önceki arabamın 2 muayenesini boyle yapmıştım ve hiçbir problem çıkmamıştı. Ama muayene için dediğin gibi kesinlikle vergi borcu olmaması gerekiyor. Satinalmaz'in kalkmasın için ise hem vergi dairesinde hem de trafik şubesinde hiçbir borcun olmadığına dair bilgi olması gerekiyor. Orada problem yaşama ihtimalin var.

Hatta şöyle açıkliyim. Vergi dairesinden temiz kağıdı alsan bile başka bir sebepten dolayı trafik şubesinde arabana tahdit koyulmuş olabiliyor. Bu sebeple gidip ruhsatı değiştirene kadar emin olamazsin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 4 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

  Abi bende ne kadar tutacağını merak ediyorum şimdi tatildeyim muayene zamanı bittikten 2 gün sonra ankara ya döncem 2 günden bir sorun olmazsa ankara da yaptırıyım ya da tatil paramın fazla bir miktarını yemezse burada yaptırıyım bitsin bu olay....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Vizeden bağlamıyacaklar da ya neden bağlayacaklar Bülent? Araç trafiğe uygunluğunu belgeleyemez halde...

valla subaruyu  senelerce muayenesiz kullandım kimse bişe demedi  arkadaşın herşeyi tamdı trafik zigortasınn günü gecmiş şak bagladılar komissair her şeyi affederim bunu affetmem demiş
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de bugün babamın arabasıyla beraber yaptırdım..

Egzoz ölçümü 17 ytl idi.

Muayene ise 103.80 ytl.

Adam kafa birisiydi zaten.. babamın bagajı bir açtı, bagaj numunelik ilaçlarla dolu.. Adam bir baktı, "aaaaa benim hanımın ilaçlarıdan var burda" dedi. Biz daha bişey diyemeden, uzattı eli, aldı valla :D topladı ilaçları :D

benim arabaya da şöööle bi baktı, bir de tabi en önemlisi makbuzlara baktı, tamam dedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 1 ay sonra ...

Bu muayenede arabanın nelerıne bakıyolar bende egzosla hava fıltresı war bı sorun cıkarmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş


×
×
  • Yeni Oluştur...