Jump to content

Mazda RX-8 Geç Çalışma Problemi

Bahadır
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

29.12.2015 at 02:58, Bahadır :

motor sıcakkende çalıştırmıyor, o zamana da etki eder mi, yoksa motor bitik mi diyosunuz ?

Motor soğukken zor çalışmasının başta gelen sebebi ateşleme bobini ve bujilerin eskimesi. Bir de, ilk denemede calışmayınca içinde zengin benzin karışımı kaldığı için sonraki denemelerde çalışması gittikçe daha zorlaşabilir. Sıcakken zor calışması tek sebebi ise kompresyon düşüklüğü ve motor rektifiye ile düzelebilir. Bu konuda @mutlu-rx7 in ayrıntılı çalışmaları var.

Yanlama konusunu ise bir resimle anlatayım:

zr0Rl6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tavırlara gel:)

eski türk filmlerindeki gömlek yarıya kadar açık, kolyeli, 60 santim paçalılar geldi aklıma nedense.. 

bu arada sorunun çözümünü biliyorum:

şu wankel motoru münir özkul'un oğluna bi güzel dövdür, ilk marşında çalışmazsa gel..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

yorumlar ilginç zaman zaman tebessüm ediyorum .renklilik güzel biş.

sanırım bu arkadaşımızın aracının motor kompresörleri çok düşük. bu yüzden sıkıntılar yaşıyor.çözüm ,maddi durumu el veriyorsa sandık motor attıracak yada revize ettirecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yorumlar ilginç zaman zaman tebessüm ediyorum .renklilik güzel biş.

sanırım bu arkadaşımızın aracının motor kompresörleri çok düşük. bu yüzden sıkıntılar yaşıyor.çözüm ,maddi durumu el veriyorsa sandık motor attıracak yada revize ettirecek

Hocam bu arkadaş yeni motor da taktırsa onunda sonu malum. Siz de bilirsiniz, rx8 herkesin kullanabileceği bir araba değil, gaza basıyım gitsin frene basıyım dursun. Özen gösterilmesi gereken bazı hususları var. [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O0

çok haklısın .kimide sadece gazlayıp yanlama derdinde işte.tek çözüm yolu motor görünüyo 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...