Jump to content
HakanCan

Yakıt Titreşim Sönümleyici Arızası ( Videolu)

Tavsiye Edilen Mesajlar

HakanCan    6
HakanCan

Arkadaşlar arcımdaki benzin kokusunun nedeni Yakıt Titreşim Sönümleyici denen parçanın arızlalı olmasından kaynaklanıyormuş. Şu an Erzincan da ikamet etmekteyim ve bu parçayı tedarik etmem oldukça zor. Parçanın da tamir edilecek bir kısmı yok direk değişmesi gerek. Bir kaç servis aradım benden fiyat olarak  450 tl istediler. Şu an durumum müsait olmadığından özellikle çıkmasını arıyorum. 

Aslın da çok zor arıza verenbir parçaymış ama işte arızalısı bana denk geldi. Benim siz forumdaki değerli arkadaşlardan ricam bu parçanın çıkmasını bana ulaştırmakta yardımcı olmanız. Özellikle mazda çıkma parça satan mekanlara yakın arkadaşların yardımlarını bekliyorum. İnanın böyle bir durumda bende elimden geldiği kadar yardımcı olacak birisiyim. Telefon Numaram : 0537 712 63 52 

Parça Adı:   pulsation damper  ( yakıt titreşim yastığı - sönümleyici)

Parça OEM NO: JE2720180  

Parça üzerindeki numara :  195250-0290

Araç Şase no : JMZBJ12L200132833

https://youtu.be/4Mhpgqg7SFI

Parçanın Resimleri 

DSC_0120.JPG.ae2ab39cb75d0e552f9e162896a

images (1).jpg

1440860648295_bulletin.jpg

1440860662591_bulletin.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.535
Mehmet Özdemir

Konya'da gümüşlü otomotiv diye bir özel Mazda servisi var. Önceden yetkili servisti. Elinde parçalar mevcut, mevcut değilse bile temin edebileceği yerler var. Türkiye geneli Mazda özel servisi konumuzda iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Konuyu bulamazsanız google araması deneyin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HakanCan    6
HakanCan

Cevaplarınız için sağolun. Burak kardeş verdiğin linkteki bir çok çıkmacıyı aradım. Fakat parça hem ufak hemde duyulmamış olmasından gerek cevaplar olumsuz oluyor. 

O yüzden özellikle bulunduğu ilde çıkma parça satan muhitlere yakın arkadaşlardan ricam en azından fotoğraflarını göstererek veya kendisi parçacıya göstererek bana ulaştırmakta yardımcı olmaları.  Ödemeli kargo olabilir internet üzerinden de olabilir sonuçta. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
HakanCan    6
HakanCan

Arkadaşlar parçanın gerçek adı '' pulsation damper '' miş. 

Bu parça benzin pompasından gelen dalgalı basıncı düzenlemeye yarıyor. İçindeki diyafram arızalı olduğun da benzin kaçağına sebep oluyor. 

Forum da daha önce benzin kokusundan şikayet eden arkadaşlar vardı. Bu parçayı kontrol etmelerini tavsiye ederim.

Bu parçayı şimdilik iptal etmeyi düşünüyoruz. En azından yenisini temin edene kadar. 

Sağ olsun bulunduğum ildeki mazda servisi arıza ile baya bir ilgilendi. Onlarda parça fiyatına çok yüksek dediler.  Lpg li olduğundan çok bir sıkıntı olamayacağını sadece ilk çalışmada biraz uzun marş isteyebilir dedi. 

Hafta sonu olduğundan işlem pazartesiye kaldı. Yinede bu parçanın çıkmasına denk gelen arkadaş bana ulaşırsa sevinirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.