Jump to content
Serdar Ç.

1.Nesil Mazda 3 Devir Dalgalanması

Tavsiye Edilen Mesajlar

Serdar Ç.    324
Serdar Ç.

Arkadaşlar merhaba;

İki gün önce ani frenleme sonrasında LPG sisteminde bir arıza oldu. Şimdilik benzinle kullanıyorum ancak benzinde de araç duruken rölantide iken deviri anlık düşürüp tekrar rölanti devrine alıyor. Yani tam anlamıyla rölanti dalgalanıyor.

LPG'de çıkan sıkıntıdan önce böyle birşey yoktu. Bu sorunu yaşayan veya sebebini bilen arkadaşlar yardım ve önerilerini yazarsa çok sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Batuhann06    1
Batuhann06

Ben de 2007 model aracımda aynı sıkıntıyı sübap değişimi yaptıktan sonra yaşamaya başladım anlık devir kaybı yaşıyorum gaza basıp frene bastıktan sonra araç adeta kendi kendine stop edip tekrar çalışıyor fakat günlerdir hiçbir usta ve servis sebebini bulamadı 

Ben de 2007 model aracımda aynı sıkıntıyı sübap değişimi yaptıktan sonra yaşamaya başladım anlık devir kaybı yaşıyorum gaza basıp frene bastıktan sonra araç adeta kendi kendine stop edip tekrar çalışıyor fakat günlerdir hiçbir usta ve servis sebebini bulamadı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlker731    4
İlker731

Hocam devir dalgalanmasının sebebi neymiş çözebildiniz mi? Benim araçta da var. Gazdayken sıkıntı yok benzine alınca bazen rölanti oynuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.249
Mutlu Tekir

Subap gitmek üzere. Subap değişimi sonrası da oluyorsa subap ayarı yapılamamış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlker731    4
İlker731

Rölanti ayarıyla benim sorunum çözüldü arkadaşlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Bununla sorunun çözüldüyse süpermiş geçmiş olsun bazen küçücük bir ayar koca bir sorunu ortadan kaldırıyor

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlker731    4
İlker731
27 Haziran 2016 at 10:53, Böcek :

Bununla sorunun çözüldüyse süpermiş geçmiş olsun bazen küçücük bir ayar koca bir sorunu ortadan kaldırıyor

GALAXY J7

Teşekkür ederim abicim. Şu an tek sıkıntı gazdayken kesikli kesikli hızlanıyor araba onu çözemedik bakalım onu da halledebilirsem herhangi bir sıkıntım kalmıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.