Jump to content
Les_Chevaliers

Power Donanımlı Araca, Sonradan Sense Paketindeki Özellikler Eklenebiliyor mu ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina

başlıktaki "ki" bitişik lütfen..

(ya da soru eki "mi"yi de birleştirin tam olsun..)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers
başlıktaki "ki" bitişik lütfen..

(ya da soru eki "mi"yi de birleştirin tam olsun..)

Sonrasında mı cevap yazabileceksin bu konuya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdago

Benim de aracim motion far yağmur sensoru sis lambası yok ama camın üstünde 3 tane sensor gibi bisey var biri fren desteği ise diğer ikisi far ve yağmur sensorunun yeri mi sadece araba parça mi takılacak ya da sisteme bağlayıp far yağmur sensoru mu yüklenecek bende aracimi power sense yapmak istiyorumg

IMG_20160309_181429-1-1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
Bir saat önce, mazdago :

Benim de aracim motion far yağmur sensoru sis lambası yok ama camın üstünde 3 tane sensor gibi bisey var biri fren desteği ise diğer ikisi far ve yağmur sensorunun yeri mi sadece araba parça mi takılacak ya da sisteme bağlayıp far yağmur sensoru mu yüklenecek bende aracimi power sense yapmak istiyorumg

Kolların da değişmesi gerekir masraflı olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdago

Ebayda 30 dolar merakbettigim sistem varmı araçta 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01

30 dolar sadece tuşların bulunduğu diğme paneli... Bunun haricinde öndeki mazda logosunun tam arkasına gelen birde radar almanız lazımki buda yaklaşık olarak 1000 dolar... Sistemin bağlantı kabloları montajı falan derken çok pahalıya çıkıyor... Ayrıca bu donanımlar tak çalıştır değiller... Parçaların montajından sonra aracın bilgisayarına ECU ya tanıtılması ve ilgili parçaların aktif edilmesi gerekiyor... Hatta ve hatta sizin aracın bilgisayarındaki sürüm bu özellikleri karşılamıyorsa ye i yazılım yüklenmesi gerekiyor... Gerekiyorda gerekiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bilmece
07.02.2016 at 00:54, fotifoti :

Başta sense pakete 4bin vermek değer mi diye düşünmüştüm ama fazlasıyla değiyor.

bende  öyle düşünen ve power alan biriyim çok pişmanım sırf bu adaptif hız sabitleyici için

neyse yapcak bişey yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Belki de en iyisi aracı satıp, M3 Dizel Sense almak. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge

Yaptıran yok heralde bu tarihe kadar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Yapilamayacak bir is degil. Lakin cokca para iyi bir usta ,uzun ve yorucu mesailer harcamak kaydi ile. Elinizdeki araci satip power sense paketli bir arac almak daha ucuza gelecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge
17 dakika önce, vethekim :

Yapilamayacak bir is degil. Lakin cokca para iyi bir usta ,uzun ve yorucu mesailer harcamak kaydi ile. Elinizdeki araci satip power sense paketli bir arac almak daha ucuza gelecektir.

Passat ve golfe 3500 tl ye montajı yapılıyormuş.mazdayla ilgili birşey bulamadım.neyse çıkar belki ilerde birşeyler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

power donanim sahipleri için durum çok da trajik degil diye düşünüyorum. tabi çok çok güzel özellikler ama bana göre eldekini satıp almaya değecek şeyler değil. baştan sense tercih edilirse ne ala, balli kaymak.

şahsen bu yüzden ayda yılda  uzun yolda kullanacağim bi iki özellik için alıp satma işine girmem. bunun yerine alip satma  şansımı sonraki kasaya saklıyorum. yani bir power kullanıcısı olarak önümüzdeki maçlara bakacam:) 

umalım fahiş fiyattan gelmesin de eldekini verip alabilelim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazdatayfun

Hız sabitleyiciyi aktif olarak kullanan var mı ya? Ben güvenemiyorum kontrolün bende olmasını istiyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
münürb
36 dakika önce, mazdatayfun :

Hız sabitleyiciyi aktif olarak kullanan var mı ya? Ben güvenemiyorum kontrolün bende olmasını istiyorum :D

hız sabitleyiciyi kullanmaya öyle bir alıştım ki kısa mesafe ve şehir içinde bile kullanıyorum,yalnız otonom ve yarı otonom sistemler için üreticiler hala uyarı düzeyi olarak tedbiri elden bırakmayın müdahele edicek pozisyonda olun  diye tavsiye ediyor, yolda karşılaşılabilecek olası durumlara karşı hiçbir zaman dikkatinizi dağıtmayın,sistemin en güzel tarafı kötü hava şartlarında sürüş güvenliği açısından çok iyi bazen sis veya yağmurda birden yol biter önünüzdeki aracı göremessiniz ya bu tür bir kaç aksiyon yaşadım,güvenim daha da arttı.(+++ gaz ve fren pedalı hiç aşınmıyor 🤣)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ssolak
3 saat önce, mazdatayfun :

Şehir içi-şehir dışı sürekli kullanıyorum. Bütçeyi zorlayıp verdiğiniz farka kesinlikle değiyor. En azından size ekstra bir güven veriyor. Yukarıda dendiği gibi görüşün kısıtlı olduğu durumda bile çalışması çok iyi. Tek sıkıntısı biraz fazla toleranslı olması:

• Hızlanmak için öndeki aracın şeritten tamamen ayrılmasını bekliyor.
  • Önde şeridinize doğru kayan bir araç varsa bunu geç algılıyor. Şeridin yarısına gelince fren yapıyor. Her zaman tetikte olmak gerekiyor.
  • Öndeki araç yan şeride geçtiğinde eğer anlık hız ile ayarladığın hız arasındaki fark çoksa 2 vites düşürüp tam gaz hızlanıyor. Bence daha sakin olmalı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
7 saat önce, ssolak :

Şehir içi-şehir dışı sürekli kullanıyorum. Bütçeyi zorlayıp verdiğiniz farka kesinlikle değiyor. En azından size ekstra bir güven veriyor. Yukarıda dendiği gibi görüşün kısıtlı olduğu durumda bile çalışması çok iyi. Tek sıkıntısı biraz fazla toleranslı olması:

• Hızlanmak için öndeki aracın şeritten tamamen ayrılmasını bekliyor.
  • Önde şeridinize doğru kayan bir araç varsa bunu geç algılıyor. Şeridin yarısına gelince fren yapıyor. Her zaman tetikte olmak gerekiyor.
  • Öndeki araç yan şeride geçtiğinde eğer anlık hız ile ayarladığın hız arasındaki fark çoksa 2 vites düşürüp tam gaz hızlanıyor. Bence daha sakin olmalı :)

Bizde Mazda 3 Power Sense benzinli araçla birlikte bir de 2018 Fiat Egea 1.6 dizel otomatik araç var. Adaptif cruise birebir aynı mantıkla çalışıyor. Aracın dizel olmasından kaynaklı hızlanmalarda, 320 torkun da etkisiyle vites değiştirme hiç yapmadığından çok daha sakin hareketler sergiliyor. Eminim dizel Mazda 3 Power Sense de aynı bu şekilde çalışıyordur. Ben yurtdışında uzun bir yolda 2016 Mazda 6 2.2 dizel otomatik kullandım. O kadar rahat hızlanma sağlayabiliyor ki araç istediğinde, hissetmiyorsunuz bile neredeyse. Önünüzdeki aracın şeritten ayrılması ya da şeride girmesi konusu bütün araçlarda aynı malesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback
11 saat önce, mazdatayfun :

Dümdüz boş yollar harici bende hiç kullanmıyorum. Motorun torksuz olması hız sabitleyicinin çalışma konforunu bozuyor, sürekli viteslerle oynayıp duruyor araba, 2-3 kere artı(+)'ya bas vites düşürüyor hemen. Azıcık bir aşağı eğim gördümü de sanki o hızı asla geçmesin demişim gibi yine vites küçültüyor deli gibi vs. Sadece benim yerime gaza bassın istiyorum ama onu da yaptıramadığım için kullanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
3 saat önce, Leanback :

Dümdüz boş yollar harici bende hiç kullanmıyorum. Motorun torksuz olması hız sabitleyicinin çalışma konforunu bozuyor, sürekli viteslerle oynayıp duruyor araba, 2-3 kere artı(+)'ya bas vites düşürüyor hemen. Azıcık bir aşağı eğim gördümü de sanki o hızı asla geçmesin demişim gibi yine vites küçültüyor deli gibi vs. Sadece benim yerime gaza bassın istiyorum ama onu da yaptıramadığım için kullanmıyorum.

Sense araçlarda bu şekilde çalışmıyor. Hızlanmaları biraz daha yumuşak ve fren fonksiyonu olduğundan aracı istediğiniz hızda tutmak için aşağı eğimli yollarda vites küçültmektense fren uyguluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Ben fren de istemiyorum ki, yokuş aşağı aksın istiyorum araç. 100'e mi sabitledim, hafif eğim mi geliyor, 103-105-110 çıkmaya devam etsin o, kinetik enerji boşa gitmesin yani. Ancak bu sistem hızı 1kmh geçince vites küçültüyor (veya sizde fren yapıyor). Cancel'a basana kadar vites düşürmüş oluyor çoğu zaman, tekrar vites büyütmek durumunda kalıyorum. Değişken yollara göre sürekli düğmelerle oynayıp durmak lazım eğer akıcı bir sürüş istiyorsan. Ayağımla mükemmelen yaptığım işi direksiyondaki düğmelerle yapmak da manasız geliyor bana. 

Torklu bir motor olsa, en azından 2.0 modeli olsa aslında bir derece sorunum çözülecek ancak 1.5'ler hız korumakta zorlanıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Reicht

vitesi manuale alırsanız yokuş yukarı tırmanmada motorun bağırmasının önüne geçebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.