Jump to content
Böcek

Mazda 626 GE Soğukken Vites Geçişleri Sert

Tavsiye Edilen Mesajlar

Böcek

Sizdede böylemi soğuk havalarda vites birazcık sert oluyor sanki kemik gibi ama yazın olmuyor kış aylarda soğukken biraz yol yapınca ısınınca normal oluyor yumuşuyor vites geçişlerim arac manuel vites normal bir durummu

İlhan tarafından düzenlendi
Konu başlığı yeniden düzenlenip. Konu Mazda 626 ilgili bölümün altına taşınmıştır.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

soğukta biraz sertlik normal. sizinki çok hissediliyorsa şanzıman yağınızı bir kontrol ettirmenizde fayda var. en son ne zaman bakılmış acaba aracınızın şanzıman yağına?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

Benzer durumlar 1 - 2 ve 3.Nesil Mazda 3'lerde de konuşuldu. Mesimden kaynaklı soğuğa bağlı normal olduğu söyleniliyor yapılan yorumlar. Aynı sizin de dediğiniz gibi ısındıktan bir süre sonra. Vites geçişlerinin normale dönüp, yumuşadığı ortak görüş forumda.

Ama siz yinede Mehmet'in dediği gibi şanzıman yağınızın ne zaman değiştiğini bir sorgulayın. Uzun süre olduysa da değiştirmenizi tavsiye ederim. Ama aman dikkat !! Kitapçıkta yazan orijinal yağı kullanın muhakkak.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Böcek

Aracı aldığımda bagajda bir poşette bakım kitapcığı vardı orda en son 2015 tarihinde motor yağ hava filtresi deişti şanzuman yağı tolore edildi yazıyordu tabi nekadar dogru bilemem satın aldığım şahıs bakımları tam demişti sonra içim rahat edmedi servise sokup bakım yaptırdım servis şanzuman yagı normal demisti galiba bunların vites yapısı kemikliymiş soğukken sert gibi olması ondanmış normalmiş

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Böcek

İlhan abi teşekkür ederim bi ara yağını deiştiririm işi sağlama alırım

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×