Jump to content

Mazda 626 GE Soğukken Vites Geçişleri Sert


Böcek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sizdede böylemi soğuk havalarda vites birazcık sert oluyor sanki kemik gibi ama yazın olmuyor kış aylarda soğukken biraz yol yapınca ısınınca normal oluyor yumuşuyor vites geçişlerim arac manuel vites normal bir durummu

İlhan tarafından düzenlendi
Konu başlığı yeniden düzenlenip. Konu Mazda 626 ilgili bölümün altına taşınmıştır.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

soğukta biraz sertlik normal. sizinki çok hissediliyorsa şanzıman yağınızı bir kontrol ettirmenizde fayda var. en son ne zaman bakılmış acaba aracınızın şanzıman yağına?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer durumlar 1 - 2 ve 3.Nesil Mazda 3'lerde de konuşuldu. Mesimden kaynaklı soğuğa bağlı normal olduğu söyleniliyor yapılan yorumlar. Aynı sizin de dediğiniz gibi ısındıktan bir süre sonra. Vites geçişlerinin normale dönüp, yumuşadığı ortak görüş forumda.

Ama siz yinede Mehmet'in dediği gibi şanzıman yağınızın ne zaman değiştiğini bir sorgulayın. Uzun süre olduysa da değiştirmenizi tavsiye ederim. Ama aman dikkat !! Kitapçıkta yazan orijinal yağı kullanın muhakkak.

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı aldığımda bagajda bir poşette bakım kitapcığı vardı orda en son 2015 tarihinde motor yağ hava filtresi deişti şanzuman yağı tolore edildi yazıyordu tabi nekadar dogru bilemem satın aldığım şahıs bakımları tam demişti sonra içim rahat edmedi servise sokup bakım yaptırdım servis şanzuman yagı normal demisti galiba bunların vites yapısı kemikliymiş soğukken sert gibi olması ondanmış normalmiş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...