Jump to content
mehcker

Mazda Lantis Yolda Giderken Elektrik Kesilmesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

mehcker

Merhabalar, aracımda elektrik sorunu vardı ve tamirci halletti ancak tüm ışık aksamında titreme vardı araba çalışır vaziyette iken. Arama çalışmadığı sürece titreme oluşmuyordu. Dün yine gittim Şarj dinamosu konjektörü değişti ve titreme gitti. Ancak 40 dk araca bindikten sonra 1 saatliğine işim olduğundan aracı park halinde stop ederek bıraktım. Araca geldiğimde marş almadı. Mecbur kalıp vurdurarak çalıştırdım ancak aracın tüm ışıkları sönük ve teyp bile çalışmıyordu. Biraz bekledikten sonra LPG devreye girince araç toparladı kendini ve tüm ışıklar eskisi gibi oldu. Gece eve dönüş yolunda yolda giderken bir anda elektrikler sönük şekilde yanmaya başladı. Teyp kapandı. Farlar çok zayıfladı. park ettim ve eve çıktım. Sabah gittiğimde yine tüm ışıklar sönük şekilde yanıyordu ve marş almayınca aracı öylece bıraktım. Sizden ricam bu sorunuma çözüm üretin de kurtulayım. Akü çalışır vaziyette 13.9 - 14.2 arasında gidip geliyor. Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
mehcker

Olur da bu sorunla karşılaşanlar için yazayım, içine 200 TL düşmüş :) yeni akü alınca düzeldi, kaç gündür çekiyordum bu sorunu :) iyi akşamlar

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×