Jump to content
Efebey

Zorunlu Trafik Sigortası Primine Yeni Formül !

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey    466
Efebey

Bir süredir tartışılan zorunlu trafik sigortalarındaki yüksek prim artışlarına ilişkin çözüm formülü bulundu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yasal düzenlemeyi tamamladıklarını açıkladı. 'Yargıtay tarafından 2011'de kaldırılan kusur indirimi uygulamasını yeniden getiriyoruz'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Anadolu Ajansı'na konuştu. Bulunan formülle sigorta şirketlerini rahatlatacaklarını söyledi. Şimşek, "Primler, araç sahipleri için ödenebilir seviyede olmalı, tazminattan sorumlu olan sigorta sektörü için de bu yükümlülüğü karşılayacak düzeyde olmalıdır" vurgusu yaptı. 

Başbakan Yardımcısı, zorunlu trafik sigortası ile kaskonun birleştirilmesi talebinin de incelendiğini ancak bunun mümkün olmadığının görüldüğünü söyledi.

Diğer taraftan Hazine Müsteşarlığı olarak sektörü kendi haline bırakmayacaklarının da altını çizdi. ''Prim uygulamalarını takibe alarak vatandaşın mağdur olmasını engelleyeceğiz" dedi.

Şimşek vatandaşlara "sigorta bilgi merkezindeki prim sorgulama ekranından ücretsiz olarak faydalanmaları'' tavsiyesinde de bulundu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.351
İlhan

Vallahi dün Maliye bakanının, bu durumla ilgili bir takım açıklamaları vardı. Onun bu açıklamasının ardından, uzmanlar bir takım detaylar verdiler. Ama verilen detaylar yine pek iç açıcı değildi diyor. Öyle astronomik bir düşüş yada göstermelik fiyatlar vs beklemeyin derim..Derin üzüntü yaratır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Weya    152
Weya

Ben 2 gün önce yaptırdım zorunlu trafik sigortasını (11/07/2016) 600 TL. Axa dan. herhangi bir indirim gelmediğini, sistemden bu şekilde çıktığını belirtti acentam ki, güvenirim kendisine. %20 hasarsızlık vermiş. 06 plaka. Düzenleme yapılır yapılmaz haber vereceğini söyledi. Basına bakma sen dedi. Bakana da mı bakmayayım? demek aklıma gelmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

600 tl yine uygun fiyat bende geçen sene sompo japana 400 e yaptırmıştım istanbul pilaka araç yüzde 20 benimde hasarsızlık var 720 çıkıyor temmuz 27 de sigorta bitiyor mecburen yaptırcaz arabayı isteyende var ve iyide fiyat veriyor satsammı diye düşünüyorum ha bire hayırlısı

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dawence    10
Dawence

Benim plakam 03 dü dün 35 plaka ya geçirdim. Sigortayı aktaracaktım sompo japan dan bana 414 tl para verdiler :D tamponlar boyanacaktı bedavaya gelmiş oldu. Sigortacıların açığı olabilir belki farklı şehrin plakasına ruhsatı çıkarmak için aracı alır almaz sigorta yaptırın 25 gün sonra plakayı değiştirin yeni plakaya aktarmak için acenteniz ile irtibata geçin ücret verecektir. 1.750 den 1.336 tl ye gelmiş oldu seneye 700 civarı olur inşallah...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
haldun    0
haldun

Başbakan Yardımcısı bile ucuz trafik sigortasının nasıl yaptırılacağının yolunu gösteriyor. :) 

bu açıklamasında internet üzerinden farklı şirketlerin tekliflerini karşılaştırın diyor da, gerçekten şirketten şirkete o kadar fark ediyor mu ki? 

https://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/mehmet-simsek-trafik-sigortasi-aciklamasi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.