Jump to content

Zorunlu Trafik Sigortası Primine Yeni Formül !


Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

 

Bir süredir tartışılan zorunlu trafik sigortalarındaki yüksek prim artışlarına ilişkin çözüm formülü bulundu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yasal düzenlemeyi tamamladıklarını açıkladı. 'Yargıtay tarafından 2011'de kaldırılan kusur indirimi uygulamasını yeniden getiriyoruz'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Anadolu Ajansı'na konuştu. Bulunan formülle sigorta şirketlerini rahatlatacaklarını söyledi. Şimşek, "Primler, araç sahipleri için ödenebilir seviyede olmalı, tazminattan sorumlu olan sigorta sektörü için de bu yükümlülüğü karşılayacak düzeyde olmalıdır" vurgusu yaptı. 

Başbakan Yardımcısı, zorunlu trafik sigortası ile kaskonun birleştirilmesi talebinin de incelendiğini ancak bunun mümkün olmadığının görüldüğünü söyledi.

Diğer taraftan Hazine Müsteşarlığı olarak sektörü kendi haline bırakmayacaklarının da altını çizdi. ''Prim uygulamalarını takibe alarak vatandaşın mağdur olmasını engelleyeceğiz" dedi.

Şimşek vatandaşlara "sigorta bilgi merkezindeki prim sorgulama ekranından ücretsiz olarak faydalanmaları'' tavsiyesinde de bulundu.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi dün Maliye bakanının, bu durumla ilgili bir takım açıklamaları vardı. Onun bu açıklamasının ardından, uzmanlar bir takım detaylar verdiler. Ama verilen detaylar yine pek iç açıcı değildi diyor. Öyle astronomik bir düşüş yada göstermelik fiyatlar vs beklemeyin derim..Derin üzüntü yaratır :D

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 4 ay sonra ...

Ben 2 gün önce yaptırdım zorunlu trafik sigortasını (11/07/2016) 600 TL. Axa dan. herhangi bir indirim gelmediğini, sistemden bu şekilde çıktığını belirtti acentam ki, güvenirim kendisine. %20 hasarsızlık vermiş. 06 plaka. Düzenleme yapılır yapılmaz haber vereceğini söyledi. Basına bakma sen dedi. Bakana da mı bakmayayım? demek aklıma gelmedi.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

600 tl yine uygun fiyat bende geçen sene sompo japana 400 e yaptırmıştım istanbul pilaka araç yüzde 20 benimde hasarsızlık var 720 çıkıyor temmuz 27 de sigorta bitiyor mecburen yaptırcaz arabayı isteyende var ve iyide fiyat veriyor satsammı diye düşünüyorum ha bire hayırlısı

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim plakam 03 dü dün 35 plaka ya geçirdim. Sigortayı aktaracaktım sompo japan dan bana 414 tl para verdiler :D tamponlar boyanacaktı bedavaya gelmiş oldu. Sigortacıların açığı olabilir belki farklı şehrin plakasına ruhsatı çıkarmak için aracı alır almaz sigorta yaptırın 25 gün sonra plakayı değiştirin yeni plakaya aktarmak için acenteniz ile irtibata geçin ücret verecektir. 1.750 den 1.336 tl ye gelmiş oldu seneye 700 civarı olur inşallah...

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 3 hafta sonra ...

Başbakan Yardımcısı bile ucuz trafik sigortasının nasıl yaptırılacağının yolunu gösteriyor. :) 

bu açıklamasında internet üzerinden farklı şirketlerin tekliflerini karşılaştırın diyor da, gerçekten şirketten şirkete o kadar fark ediyor mu ki? 

https://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/mehmet-simsek-trafik-sigortasi-aciklamasi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...