Jump to content
saruhanbey

Mazda 3 impressive Ön Sağ Teker Bölümündeki Ses.

Tavsiye Edilen Mesajlar

saruhanbey

Arkadaşlar iyi akşamlar. Aracım 2011 model mazda 3 impresive.Aracın sağ ön teker kısmından kasis,çukur vb. geçince hafif takırtı geliyor.Bunun sebebi olarak amatisör ve akis olabileceğini düşünüyorum. Bir de vites otomatikde ve D konumundayken(sadece D konumunda yapıyor) ilk 10 km hızda gaza basmadığım zaman ve durduğu yerde sürekli bir gıcırtı geliyor. Sadece D konumunda ve durduğu yerde yapıyor diğer P,R,N konumlarında yapmıyor.Onunda kayıştan geldiğini düşünüyorum.Sizlere danışmak istedim sizce neden olabilir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Z rot rotil asfalt yamalarında dahi gelir. Eğer derin çukurlarda geliyorsa amortisör takozudur, rulmanı dağılmıştır. Rulmanı ile birlikte alın. 

Araç kaç km.de. Kayıştandır o ses, emim olmak için azıcık gaza dokunun seste bir değişme olur. Tizleşme gibi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
saruhanbey

evet asfalt yamalarında dahi takırtı geliyor fazla değil ama duyuluyor. araç 75 binde. kayış içinde sadece D konumunda durduğu yerde çıkıyor 10km hızdan sonra ses gelmiyor diğer konumlardada bu ses yok sadece D konumunda ve dururken.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

asfalt yamalrında dahi geliyorsa z rottur. Araç lifte kaldırıldığında z rotlardan tutup çekildiğinde boşluk yaptığı duyulur. delphi marka almıştım ben, kaliteli yan sanayi işinizi uzun süre görür.

75bin km. toz toprak vs normal v kayış için her ne kadar 100bin km denilse de erken de ömürlerini tamamlayabiliyor. z rotları değiştirirken kayışa da bir baktırın. toz falan yapabilir, su döküp kendisini temizlemesini bekleyebilirsiniz, ama daha çok da ses yapabilir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Bilya da yapabilir o sesi. Klima açık/kapalıyken de bir dinleyin fark var mı diye.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×