Jump to content
saruhanbey

Mazda 3 impressive Ön Sağ Teker Bölümündeki Ses.

Tavsiye Edilen Mesajlar

saruhanbey    0
saruhanbey

Arkadaşlar iyi akşamlar. Aracım 2011 model mazda 3 impresive.Aracın sağ ön teker kısmından kasis,çukur vb. geçince hafif takırtı geliyor.Bunun sebebi olarak amatisör ve akis olabileceğini düşünüyorum. Bir de vites otomatikde ve D konumundayken(sadece D konumunda yapıyor) ilk 10 km hızda gaza basmadığım zaman ve durduğu yerde sürekli bir gıcırtı geliyor. Sadece D konumunda ve durduğu yerde yapıyor diğer P,R,N konumlarında yapmıyor.Onunda kayıştan geldiğini düşünüyorum.Sizlere danışmak istedim sizce neden olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.301
Mutlu Tekir

Z rot rotil asfalt yamalarında dahi gelir. Eğer derin çukurlarda geliyorsa amortisör takozudur, rulmanı dağılmıştır. Rulmanı ile birlikte alın. 

Araç kaç km.de. Kayıştandır o ses, emim olmak için azıcık gaza dokunun seste bir değişme olur. Tizleşme gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
saruhanbey    0
saruhanbey

evet asfalt yamalarında dahi takırtı geliyor fazla değil ama duyuluyor. araç 75 binde. kayış içinde sadece D konumunda durduğu yerde çıkıyor 10km hızdan sonra ses gelmiyor diğer konumlardada bu ses yok sadece D konumunda ve dururken.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.301
Mutlu Tekir

asfalt yamalrında dahi geliyorsa z rottur. Araç lifte kaldırıldığında z rotlardan tutup çekildiğinde boşluk yaptığı duyulur. delphi marka almıştım ben, kaliteli yan sanayi işinizi uzun süre görür.

75bin km. toz toprak vs normal v kayış için her ne kadar 100bin km denilse de erken de ömürlerini tamamlayabiliyor. z rotları değiştirirken kayışa da bir baktırın. toz falan yapabilir, su döküp kendisini temizlemesini bekleyebilirsiniz, ama daha çok da ses yapabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.294
Fotifoti

Bilya da yapabilir o sesi. Klima açık/kapalıyken de bir dinleyin fark var mı diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.