Jump to content

Subaru XV Concept, Markanın Geleceğini Yansıtıyor !


Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

 

Subaru yeni XV Concept’i, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkardı. XV Concept, Subaru’nun yeni nesil “DYNAMIC X SOLID” tasarım felsefesini kompakt bir crossover modelde bir araya getiren konsept otomobili olarak dikkat çekiyor.

savga76s.jpg

Subaru XV Concept, Subaru’nun kompakt crossover segmentinde yeni jenerasyon tasarım felsefesi DYNAMIC X SOLID özelliklerini taşıyan çizgilere sahip. Concept, bir Crossover’ın güçlü formu ve sınıfının üzerinde bir kaliteyi sunuyor ve bir sonraki jenerasyon Subaru XV hakkında bir örnek oluşturuyor.

Subaru XV Concept’in öne çıkan özellikleri:

Konseptin ön, yan ve arka kısımları, Subaru stilinin önemli bir özelliği olan üç boyutlu ve güçlü gövdeyi meydana getiren DYNAMIC X SOLID yüzey mimarisinde kusursuzca bir araya geliyor.

Kompakt gövde formu üzerinde iyi bir şekilde konumlanan hatları, modelin dinamizmi artıran unsurları arasında dikkat çekiyor. XV Concept’te, Subaru’nun müşterilerine sunduğu “Keyif ve Huzur” tasarım felsefesi, kompakt crossover modelin boyutları çerçevesinde başarıyla yansıtılıyor. 

Subaru için olmazsa olmaz bir özellik olan işlevsellik alanında ise, gelişmiş aerodinamik katsayısı, başarılı yerden yükseklik değeri ve crossover modellerinde gerekli olan geniş bagaj bölmesi dikkat çekiyor.

Yalnızca bu konsept modele özel geliştirilen gri ve mavi tonlarının harmonisini ve bir buzulu andıran “Glacier Khaki Silica” dış gövde rengiyle kalite hissi artırılıyor. 

Ön tampondan çamurluklara ve yan marşpiyelerden arka tampona kadar uzanan siyah ve mat kaplama ile ön panjur, ön ve arka tamponlardaki turuncu detaylar, alüminyum çift renk 19 inçlik büyük jantlar ve tavan rayları, hep birlikte Subaru XV Crossover’ın farklı karakterine vurgu yapıyor.

Subaru kimliğini vurgulayan ön yüz

Geniş altıgen ön panjur, güçlü bir görüntü veren büyük ön tampon ve Subaru kimliğini sembolize eden krom ve parlak siyah kaplamalar içeren ızgara, büyük logo ve keskin şahin gözlü far, tasarımı tamamlıyor. Tamponun alt kısmında kullanılan mat gri, siyah parçalar ve turuncu tasarım detayları dikkat çekiyor.

Güvenliğe vurgu yapan güçlü yan gövde

Ön çamurluktan kapılara ve devamında arka çamurluklara uzanan karakter çizgisinin zengin kıvrımı ve kapının ortasından arkaya uzanan çizgi, gövdeye dinamizm kazandırıyor. 

Ön tamponun alt yan kısmından başlayan mat siyah koruyucu kaplamalar, güçlü bir görüntü veren geniş çamurluklar üzerinde ve marşpiye boyunca devam ediyor ve arka tamponla birleşiyor. Bu sportif detaylar, Subaru’nun dört tekerlekten çekiş sisteminin güvenilirliğini ve sağlamlığını tamamlıyor.

Sportif duruşu yansıtan arka kombinasyon

Ön farlarla aynı motifi paylaşan arka far grubu ile arka çamurluklara doğru uzanan güçlü omuzlar, ön kısımda da gördüğümüz tasarım anlayışını ve sportif duruşu devam ettiriyor. 

Küçülen arka ve yan camlar, çevik crossover stilinin sportif etkisini artırıyor. Ön tamponda olduğu gibi arka tamponda da, crossover aracın farklı karakterini ifade eden yüksek kalite hissi veren gri tampon altı koruma, mat siyah köşe koruyucuları ve turuncu detaylar hoş bir denge içinde yer alıyor.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tasarımın her tarafından japonluk akıyor, kimono giymeye başladığım gün bundan bitane sipariş edebilirim... Tasarımında keyif ve huzur yansıtılıyor demişler ,jantlarda ninja yıldızı , arka far grubunda samuray maskesi görüyorum, hiç de huzur bulmadım açıkçası ne diyim...

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ehehe Emre alemsin ya [emoji1] şu stop grubu çok kullanılır oldu. Önünü de göreydik iyiydi.

Toyota hcv icin de bir haber bekliyoruz efe [emoji1] dalga geçmek icin bekliyorum yani [emoji1]

8822e1f774d5c4028a70e93811de7069.jpg

16f8cab6674d41073a7225641db81dd7.jpg

adfc9f1d5ecbfb9603ed16d8d39fb846.jpg

e849ddccbaa7a1655861e1447a011d20.jpg

Buldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...