Jump to content
Leskylor

Mazda CX-5 Bakım Periyotları

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan    5.352
İlhan

Güzel ve faydalı paylaşım..Konuyu sabitledim..Teşekkürler ellerinize sağlık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    720
Ali

Paylaşım için teşekkürler. Fren balatası vs. eklenirse fiyatlar biraz artar normal ama çok abartılı gelmedi şahsen bana arabanın bakım ücretleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MustafaCengiz    0
MustafaCengiz

Araç 10bin km yi doldurmasa bile 6 ayda bakıma girmek zorundamıyız? 

Yeni bir Mazda sahibi olduk ve şimdiye kadar hiç garantili araba almamıştım. Bu dedikleri bana garip geldi. 

Mesela araç sahibi yurt dışına gitse km dolmasa ve 6 ay süre geçse araba garantiden çıkar mı?

Bildiğim periyodik bakımlar yıllık olur kö dolmazsa. 

6 ayda bir bakım nasıl bi soygun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR    202
SafaTR
1 saat önce, MustafaCengiz :

Araç 10bin km yi doldurmasa bile 6 ayda bakıma girmek zorundamıyız? 

Yeni bir Mazda sahibi olduk ve şimdiye kadar hiç garantili araba almamıştım. Bu dedikleri bana garip geldi. 

Mesela araç sahibi yurt dışına gitse km dolmasa ve 6 ay süre geçse araba garantiden çıkar mı?

Bildiğim periyodik bakımlar yıllık olur kö dolmazsa. 

6 ayda bir bakım nasıl bi soygun?

"0" alınan araçlar ilk 5.000 km yada ilk 6 ay içinde bakıma girmek zorundular. Sonrasında periyot 1 yıl ve 10 bin km olarak devam ediyor. Mazda Sk'dan verilen açıklama bu. Ama yine 6 ayda bir bakım mantıklı bir süreç. Mevsimleri kış ve yaz olarak ayırırsak 6 ay kış 6 ay yaz gibi bence 6 ayda 1 yağ değişimi olmalı.

Bunun dışında bazı parçalar mesela trigerlerde çok söylenir; Örnek olarak tamamen sallıyorum, 60bin-70bin veya 3 yıl içinde değişmeli derler. siz araba ile 3 yıl içerisinde 20 bin km de yapsanız 3 yıl sonunda servis sizden Trigeri değiştirmemiz lazım gerekçesini sunacak. Buna benzer şeyler araçlarımızda birçok şey var.

Araç "0" alındıktan sonra ilk bakımı atlattıktan sonra, 1 yıl veya 10 bin km bakım mutlaka yapılmalı(servis tavsiyesi). Ama 6 ayda bir de gitmek çok uçuk bir fikir değil.Keza üreticisi bunu talep etmiş ise şayet mutlaka bir bildikleri vardır  :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.