Jump to content
Sergio_01

3. Nesil Mazda 3 Shark Fin Anten

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sergio_01    122
Sergio_01

Merhabalar,

Forumda çok araştırdım ama yeni mazda 3 shark fin anten takan bulamadım. Ve yeni konuyu açayım dedim.

Varmıdır aramızda takan... Orjinal olarak ebay da bulduğum http://www.ebay.com/itm/2014-Mazda-3-Shark-fin-Integrated-Radio-Antenna-Snowflake-White-Pearl-25D-OEM-/321815114966?hash=item4aedacf4d6:g:VDwAAOSw9N1Vt-Y-

zoomzoom partsdakide bu http://www.zoomzoomnationparts.com/p/Mazda_2014_3/Antenna-Radio-Antenna-Mast/52094414/BHP46693062.html

Kafama takılan soru bizim sedan larda anten yok dolayısıyla tavanda anten deliğide yok... Bu orjinal shark antende kablo girişi var... Bunu alsam tavana delikmi açacam yani valla anlayamadım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

delik açmak sıkıntılı, ileride paslanmaya yol açabilir. anten kabloları navigasyon için olsa gerek. ben uygulayacak olsam; kabloları keser, malzemeye bolca kaliteli silikon sıkar, 2 - 3 gün tutmasını beklemek için güzelce kağıt bantlarla sağlamlaştırırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.782
İlhan
16 dakika önce, sergio_01 :

Kafama takılan soru bizim sedan larda anten yok dolayısıyla tavanda anten deliğide yok.

Anten var aslında ama biz görmüyoruz yada dikkat etmiyoruz diyeyim. 3.Nesillerde nasıldır pek emin değilim ama. Bizim 2.nesil sedan Mazda 3'lerde anten, arka camda rezistans şeklinde. Muhtemelende kablosu yan direk/çıtaların içinden yada tavandan doğru gidiyordur cama.

2.Nesil Mazda 3'lerde Shark Fin anten uygulaması var. Bende yaklaşık 1 yıl önce yaptırdım. Ama tamamen görsel amaçlı benimkisi. Tavanı deldirmedim, tavsiyede etmem deldirmenizi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serdar Ç.    324
Serdar Ç.

Benim daha önceki aracım 97 vectra'da da anten arka camdaki rezistandı. İlanlardaki antendeki kablo mevcut antenin ucunu söküp oradaki metal somuna tutturmak ve söktüğünüz antendeki gibi çekim gücünü artırmak için yapılan birşey. Sizin tavanda anten yoksa sadece görsel amaçlı köpekbalığı anten takmak istiyorsanız bunların kablosuz, tabanı dümdüz bantlı olanlar mevcut.

Montaj için alternatif olarak aşağıdaki linkteki bantı da kullanabilirsiniz. Ben APP plakalarımı bu ürünle yapıştırdım sıcak soğuk yağmur çamur demeden duruyorlar....

http://www.ofix.com/Scotch-4011-Cift-Tarafli-Kopuk-Bant-24-Mm-Mt?ref=gglrss&gclid=CJfd9f7PuMsCFeEp0wodXc0C6g

Ayrıca böyle bir anten için naçizane fikrim; çok pahalı. Kargo dahil 105 $ olduğunu düşürsek 300 TL geçen bir fiyata gelecek. Eğer bu parçada orjinallik takıntınız yoksa 10-20 $ civarlarında yan sanayilerini aliexpress, ebay gibi sitelerde bulabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    122
Sergio_01

Ufacık bir delikten bişe olmaz bence...

orjinal shark görüntüsü dah güzel duruyor bence yan sanayilerinkine göre...

Ayrıca arkadaşlar 3.nesil mazda 3 sedana taktıran olmadımı hiç ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    122
Sergio_01

Shark fin orjinal antenin siparişini verdim valla... Dayanamdım :rolleyes:

Geldiğinde tavana ufak bir delikle montajını yaptıracağım... Montajda güzel bir şekilde deliğin olduğu bölgeyi izole edeceğiz su ve hava girişine karşılık...

Montajın bütün etaplarını inşallah fotoğraflayıp paylaşacağım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    122
Sergio_01

Sonunda.... Tavana delik açtıkta taktık...Herkes ne gerek var dedi ama genede yaptık ama.... Nasıl olmuş ? Biraz büyük görünüyor gibi bence :)

3LX8lp.jpg

Rkaypn.jpg

pz74Nn.jpg

a34qNg.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.181
M.E.G

Keşke tavanı deldirmeseydiniz.. Ya da deldiğiniz yere boya sürseydiniz çabuk paslanır...

Çok güzel duruyor 1. nesil Mazda3 e de çok yakışıyrdu. Isıtıp yapıştırma işlemiyle yapıştırmıştım çok sağlam olmuştu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    122
Sergio_01

Valla deldirdik bir kere uyduk şeytana :)

Ama izolasyonu çok iyi yapıldı bir sorun çıkacağını sanmıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faruk ozturk    44
Faruk ozturk

Guzel gozukuyo ben istanbul sefakoyde kirmizi sedanda siyahini gordum acaba forumdanmidir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.