Jump to content

Mazda 323 Kalkış Esnasında Aracın Gaz Yememesi


Hucurat61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba

Aracım 1.viteste kalkış esnasında yumuşak olarak kalkmıyor gazı veriyorsunuz debriyajı çektiğinizde hafif titreme yapıyor sonrasında gaz verince hareket ediyor.Trafikte dur kalklarda rahatsız ediyor. Yeni aldığım için Mazdaları bilmiyorum bu normalmidir.Yoksa bir sıkıntı olabilir mi? Araç 209 binde 99 model Astina alır almaz masraf çıkarttı rolanti dengesizliği vardı aracın üst kapak taşlandı siboplar değişti şu an rolanti ok gibi ama bu durum mevcut 

Sizce neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

baskı-balata sorunu olabilir, balatanın aşınmış olma veya orta göbekte oynama olabilir, gaz tepkisi geç vermesinin çok sayıda sorun çeşidinden biri olabilir, baktırmanız lazım, örneğin enjektör tıkanması gibi, whürt gibi benzer kaliteli enjektör temizleyici ürün kullanabilirsiniz, baskı balata için ustanıza göstermeniz şart.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum için tşkler aracın baskı balata eylül 2014 de değişmiş yan sanayi ama kaliteli demişti usta.Enjektör temizliği işe yarar mı sizce araç gazdada aynı şeyi yapıyor benzindede enjektörden olsa gazda yapmaması gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde ilk aklıma gelen baskı balata idi, o değilse de ikinci olarak aklıma volan geliyor aklıma. Her ikisi de ilk kalkışta zorlanma titreme yapar.

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarı ile lpg ve benzinde aynı enjektörler içinden pistonlar ve yanma odasına püskürtülüyor diye biliyorum, yanılabilirim. aracınızın model olarak düşündüğümüzde enjektörlerin tıkanma ihtimali yüksek duruyor. Würth veya LIQUI MOLY ürünlerini kullanabilirsiniz faydası ise tartışmasız, kullandığınızda bir süre sonra ekzosunuzda beyazlama göreceksiniz, bu ürünler yaklaşık bir depo için, depodaki benzin bitene kadar (en az benzinin yaklaşık %70 kadarını) kullanmanız gerekiyor, lpg kullanırsanız anlamı olmaz. Ayrıca baskı balata için bir ustaya gösterin size sorun olup olmadığını söyleyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...