Jump to content
thearchitect

Araç İçerisinde Tıkırdayan Tesbih Taneleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

thearchitect    2
thearchitect

Merhaba, konu başlığından da anlaşılacağı gibi ilginç bir problemle karşılaştım. Geçen gün arkadaşımın hediye ettiği tesbih arabanın içinde dağıldı ve nasıl olduysa koltuğun altındaki döşeme kaplamasının açıklığından içeriye kaçtı. sağolsun mazda servisteki volkan arkadaş bayağı uğraştı ama nafile. araba hareket ettikçe tesbih taneleri de altta bir oraya bir buraya dolaşıp duruyor. Ön konsolu sökmeden alta ulaşmanın bir yolu var mı ya da belki başına benzer bir olay gelmiş kimse vardır diye bir umut sorayim dedim. Herkese selamlar..      

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.946
Burak

Araç nedir ? Konu başlığı için sormak istedim. Yer döşemesi ile kaporta arasına kaçtı yanlış anlamadıysam. Bunun için ön konsolu sökmeye neden gerek var ? Sadece koltuklar yeterli değil mi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
thearchitect    2
thearchitect

kusura bakmayın araç yeni kasa mazda 3 2014 model.. sanırım alttaki resimlerde görünen bölümden içeri girmiş.

IMG_0158.JPG

IMG_0157.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Burası aracın taban döşemesi ön konsolla ilgisi yok taban halısını sökün boncuklar ortaya çıkar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    785
Katil Balina

gecmiş olsun. buradan araç kullanırken tespih sallamamamız gerektiğine dair bir ders çıkarılabilir:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc    402
emregc

Hazır döşemeleri sökmüşken ilave ses yalıtım malzemesi de koydurun, hem diğerlerine de örnek bir çalışma olur, bakalım yeni mazda 3 sizin gibi sese duyarlı bir kullanıcıyı daha da memnun edecekmi bu ilave yalıtımla...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
thearchitect    2
thearchitect

Tekrar merhaba herkese..

aslinda hiç adetim değildir tesbih sallamak zaten bu tesbih de Afganistan'dan bir arkadaşımın hediye olarak getirdiği ve öyle sallamaya pek gelmeyen -ki ben bunu cok acı bir şekilde ögrendim- bir tesbih...zaten trafikte sıkıntıdan oynarken bir anda dağıldı,30 tanesini topladım ama sanirim 3 tanesi şase ile döşeme arasında şıngır mingir dolaşıyorlar:) yani aslinda öyle cok da sese karsi hassas değilimdir ama ses öyle boyle degil..

on konsolun sokulme gerekliliğini de servis söyledi yanı alttaki halıyı kaldırabilmek icin sökmek gerekebilir öyle bir durumda da her taraftan ses gelir dedi

bu arada söyle bir düzeltme yapayım sanirim servisteki arkadaş boncukların koltuk altındaki hava kanalına kaçtığını düşündüğü icin hava kanalına ulaşmak icin on konsolun sökülmesi gerekebilir dedi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.