Jump to content
LastOttoman

3. Nesil Mazda 3 Almalı mıyım ? Yoksa !

Tavsiye Edilen Mesajlar

LastOttoman    8
LastOttoman

Herkese merhaba, Forum sakinleri bu aralar kafamı kurcalayan bir şeyler var, Skyactiv Mazda3 Power yada Power Sense  almak istiyorum, ailemin desteği ile  ama mazda sitesinde test sürüşü ve bilgi almak için kayıt yaptırdım ne arayan var ne soran. Sonra yine çevreme mazda almak istediğimi söylediğimde, satamazsın, piyasası yok,  parçası pahalı gibi sözler söyledi 10 kişiden 10' u da söyledi tabi mazda arabaları olmadığı için de olabilir sonuçta kulaktan dolma sözler. Ama bu mazda beni iki haftadır neden aramadı onu anlamış değilim arabamı satmak istemiyorlar yoksa, birde arkadaşlar mazda'nın en az arıza yapan araba olduğunu biliyorum, parça sorunlarında arıza yapmadığı için getirilmiyor diye araştırdım yazılarda, bu konu hakkında detaylı bilgi verir iseniz sevinirim . Aileme danıştığımda bana öncelikle parça fiyatları , ufak bir sıkıntıda parça sorunu yaşayıp yaşamayacağımı ve mazda servis olayını  sorduğunda hiç bir şey diyemedim,  beni mazda almaktan uzaklaştırmaya çalıştıklarını gördüm. Bu yüzden bu konu hakkında bana yardım etmenizi istiyorum. Mazda Skyactiv Mazda3 1.5 Parça konusunda ne gibi sıkıntılar yaşarım, fiyatları diğer firmalara göre nasıl bunlar benim için öncelik olarak ilk safhada. Eğer ki bu sorunları tamamlayamaz isem ikinci planım olarak, Toyota Corolla Premium modelini veya  Subaru SUV olarak XV düşünüyorum . Bu aralar arabayı aldım aldım  alamadım bizimkiler destekten vazgeçecek gibi görünüyor ve Peugeot  2008 al diyorlar. Bende 2008 istemediğimi söyledim ( çok biçimsiz bir araba hiç içim sinmedi)  ve mazda olmaz ise alternatifleri söyledim bu konuda gerçekten yardımınıza ihtiyacım var  şimdiden Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY    180
AreY

Selamlar.

Parça konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor bir çok parça avrupa deposundan en fazla 1 hafta içinde temin ediliyor. Japonya dan otomatik şanzıman 15 günde geliyor mesela, ben şahsım adına parça bekleme konusunda çok ekstrem bir durum olmadığı sürece bekleneceğini sanmıyorum. Almanya dan golf için immobilizer parçasını 1 ay beklemişti eniştem, bu tarz şansızlıklar da yaşanabilir, bu her marka ve model için geçerli bence.

Mazda 3 ün belli bir hayran kitlesi var, satacak olursak makul fiyatlar istendiğinde araçların satıldığını ilan sayfalarından görüyorum. Makul fiyat dan kastıma, örnek verecek olursam; sıfır km alınan golf 10 bin km de sıfır km fiyatının 4-5 bin tl altına alıcı bulurken, sıfır alınan bir mazda 10 bin km de sıfır km fiyatının 6-7 bin tl altına alıcı bulur.

Çevremde benimde mazda al diyen kimse yoktu, ama araçlardan anladıkları da yoktu, dinlemedim aldım :)

Hakkınızda hayırlısı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca    212
Semih Uluca
6 saat önce, LastOttoman :

Herkese merhaba, Forum sakinleri bu aralar kafamı kurcalayan bir şeyler var, Skyactiv Mazda3 Power yada Power Sense  almak istiyorum, ailemin desteği ile  ama mazda sitesinde test sürüşü ve bilgi almak için kayıt yaptırdım ne arayan var ne soran. Sonra yine çevreme mazda almak istediğimi söylediğimde, satamazsın, piyasası yok,  parçası pahalı gibi sözler söyledi 10 kişiden 10' u da söyledi tabi mazda arabaları olmadığı için de olabilir sonuçta kulaktan dolma sözler. Ama bu mazda beni iki haftadır neden aramadı onu anlamış değilim arabamı satmak istemiyorlar yoksa, birde arkadaşlar mazda'nın en az arıza yapan araba olduğunu biliyorum, parça sorunlarında arıza yapmadığı için getirilmiyor diye araştırdım yazılarda, bu konu hakkında detaylı bilgi verir iseniz sevinirim . Aileme danıştığımda bana öncelikle parça fiyatları , ufak bir sıkıntıda parça sorunu yaşayıp yaşamayacağımı ve mazda servis olayını  sorduğunda hiç bir şey diyemedim,  beni mazda almaktan uzaklaştırmaya çalıştıklarını gördüm. Bu yüzden bu konu hakkında bana yardım etmenizi istiyorum. Mazda Skyactiv Mazda3 1.5 Parça konusunda ne gibi sıkıntılar yaşarım, fiyatları diğer firmalara göre nasıl bunlar benim için öncelik olarak ilk safhada. Eğer ki bu sorunları tamamlayamaz isem ikinci planım olarak, Toyota Corolla Premium modelini veya  Subaru SUV olarak XV düşünüyorum . Bu aralar arabayı aldım aldım  alamadım bizimkiler destekten vazgeçecek gibi görünüyor ve Peugeot  2008 al diyorlar. Bende 2008 istemediğimi söyledim ( çok biçimsiz bir araba hiç içim sinmedi)  ve mazda olmaz ise alternatifleri söyledim bu konuda gerçekten yardımınıza ihtiyacım var  şimdiden Teşekkürler.

O parçası pahalı diyenleri gerçekten çok anlamıyorum. Önceki aracım Fiat Fiorinonun standart bir bakımı 370-400 TL gibi rakamlara yapılıyorken, şuan ki aracım Mazda 3 ün standar bakımları 200-300 arası tutuyor. Balata fiyatları bile fiatdan ucuz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan

Sonra yine çevreme mazda almak istediğimi söylediğimde, satamazsın, piyasası yok,  parçası pahalı gibi sözler söyledi 10 kişiden 10' u da söyledi tabi mazda arabaları olmadığı için de olabilir sonuçta kulaktan dolma sözler.

Bırakın Mazda sahibi olmayı, bir Mazda otomobile yolcu bile olarak oturmamış kişilerin dediklerini kale almayın derim ! Bırakın onlar Jetta, Focus ve Fluence gibi modellere binmeye devam etsinler.

Toyota Corolla Premium modelini veya  Subaru SUV olarak XV düşünüyorum .

Mazda bakım, yedek parça, işçilik vs  konusunda Toyota'dan daha hesaplı, Subaru'dan kat ve kat daha hesaplıdır. İstanbul'da olmanız bir Mazda kullanıcısı olarak çok büyük avantaj. Yetkili ve özel servis olarak bir çok alternatif var. 2011 yılından bu güne Mazda 3 kullanıcısıyım. Aracımda hasardan ötürü kapım değişti 1,5 günde aracımı teslim aldım. Baskı balatam değişti sabah aracı verdim akşamında aldım. Ağır bakım (Triger) değişimi oldu 1 gün sürdü. Arka stopum kırıldı aynı gün değişti. Aksesuar olarak marşpiyel, bisikletlik, port bagaj vs getirttirdim 12-15 gün sürede hepsi geldi y.dışından. Subaru'nun parçaları dudak uçuklatan cinsten pahalıdır bilginiz olsun. 

Sizin için hayırlısı olsun inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
61kdeniz    75
61kdeniz
9 saat önce, LastOttoman :

Sana Mazda 3 hakkında kısaca kendi düşünceleri aktarıyım.

Bu gibi söylentilere hiç kulak asmadım Eylül'de mazda 3 Reflex donanım otomatik vites skyactive aldık, Aracın direksyonuna geçtiğimden beri bana vermiş olduğu hissi, yol tutuşunu, konforunu, ve  kendi sınıfındaki en üst donanımlar beni oldukça tatmin etmektedir. Çevremdeki insanların aracıma hayran hayran baktıklarını gördükçe iyiki mazda almışım diyorum.

Tabi bu yukarda saydıklarım benim araçdan beklentilerimi karşıladığı için öyle. Senin araçtan beklentilerin farklı olabilir, bu beklentileri karşılamadığı zamanda  mutlu olamazsın ve pişmanlık duyarsın malum  araçlar ülkemzide ucuzda değil cebinede yazık,  memnun kalmadığın zaman tercihini kendin yapmazsan fikrini değiştiren insanlara da suç bulacaksın. O yüzden en mantıklı olan yol, bu aracı sen kullanacaksan çevrendekilere çok fazla kulak asmadan, aklına yatan araçları kendin test etmen ve ona göre karar vermen senin açından en mantıklı olan yoldur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leskylor    101
Leskylor
7 saat önce, LastOttoman :

Mazda kullanıcılarında gözlemlediğim ortak nokta, otomobilleri seven, araştıran, başkalarının kulaktan dolma bilgilerine kulak asmayıp, araçlarını satın alan insanlar olmaları. Ben de kendi aracımı almadan önce bir çok markanın bir çok bayiini dolaştım, ancak şu anki aracımı gördüğümde "İşte bu" dedim. Onun için size tavsiyem mutlaka bir bayiye gidip araçları yakından incelemeniz. 

Bu arada ben de Mazda'nın farklı bayilerinden fiyat istemiştim ancak sadece bir tanesi geri dönüş yapmıştı, zaten ben de oradan aldım :) Mazda bayilerinde ne yazık ki bir geç dönüş problemi var. Ama araçla ciddi ilgileniyorsanız, lütfen bir bayiyi ziyaret edin, Mazda3 test etme şansınız da olacaktır.

Mazdalar bakım ve yedek parça maliyetleri düşük, elektrik aksamı sorunsuz olarak ün yapmış araçlar. Sizin almayı düşündüğünüz Mazda3 1.5 SkyAktiv de şu an Türkiye'de Mazda'nın en popüler modellerinden biri. Yedek parça konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Servis konusunda şu an bir şey söylemiyorum, 1.000 km bakımına bu hafta yapacağım uzun yolculuktan sonra götüreceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
abdullah    103
abdullah

Merhabalar

Benim daha önceki aracım corollaydı servis bakımları ücretleri şuanki aracımla neredeyse aynı,size çok pahalı diyen arkadaşların gerçekten bilinçsizce yorumlar yapmışlar.

Yedek parçaya gelince 2014 yılında ön camım çatladı sipariş verdiler 15 günde takıldı,1-2 ay önce yine cam çatladı elinde varmış 1 günde takıldı.

(Kafanız benim çatlayan cama takılmasın,benim şanssızlığım her seferinde önümdeki araçtan taş fırladı bundan kaynaklı,kendiliğinden çatlama falan yok yani.)

Almayı düşündüğünüz araç tasarım ve kalite olarak şuan piyasadaki araçlardan çok üstün.

Allah gönlünüze göre versin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    746
Ali

Alma kesinlikle alma satamazsın. Ayrıca parçası yok ikinci eli yok bu arabanın gül gibi vw var ne diye bunu alıyorsun? Diyen çevremdeki insanların biri mazda aldı sattı diğeride iki gündür eşine benzinli otomatik mazda3 alacak. :) Şimdi şu var arabadan beklentilerini ne karşılayacaksa onu tercih etmen. Bence c sınıfında alınacak arabalar arasında en mantıklı seçenek mazda3. Zaten rakipleri ile kıyaslarsan artılarını göreceksin. Yaşınız 27 sizin için performans çok ama çok önemliyse bu arabadan uzak durun. Ama ısrarla bu arabadan alıp serilik istersen manual seçeneğine yönelmeni tavsiye ederim. Mazda3 tercih etmezsen leon veya golf almanı tavsiye ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
agk    37
agk

2011 3 serisini iki ayda sattım biraz daha indirim yapsam 10 günde satılacaktı.

2014 3 serisine biniyorum parçası kesinlikle pahalı değil.

şöyle de bir durum var, vw golf'le arkadaşım kaza yaptı serviste bize "işçilik fiyatlarımız yüksek kasko tamamını ödemez siz farkı ödersiniz arabanızı da 45 günde alırsınız" dediler. türkiye'de bir şey çok tutulursa suyu çıkar.

kendi sınıfında mazda 3'ten daha donanımlı ve kaliteli bir araç yok bu tartışılacak bir konu değil.

yalnız şöyle bir husus var mazda türkiye'de ikinci el alınır.

power sense iyidir, sadece adaptif cruise için bile alınır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LastOttoman    8
LastOttoman

Konuya yorum yazan herkeze çok teşekkür ederim bütün yazıları aileme de okudum biraz olsun hak verdiler. Mazda almak için şimdi de Power mi yoksa Power Sense modeli mi diye sormaya başladılar. Bende kendilerine Sense modeli için şerit takip sistemi radar takip sistemi gibi özelliklerin olduğunu söyledim. Bizimkiler buna karar veremiyor kredi çekip almak istemiyorum faiz ödemek istemiyorum o yüzden şu an aile ne derse o.   Ben öyle performans beklemiyorum uçsun kaçsın makas atayım sollama yapayım gibi özelliklerim yok sağlam olsun beni üzmesin yeter arada sırada İstanbul ve Ankara arası gidip gelme durumları olacak, siz olsanız hangi paketi alırdınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Teknisyen    152
Teknisyen

Karar vermişsiniz ama naçizane bir iki şeyde ben yazayım.

Parça bulunabilirliği iki şeyle orantılıdır.Birincisi yaygınlık.Gerek servis ağı gerek özel servisler gerekse yan sanayi.İkincisi ise talep. Birincisinin açılımı piyasada satılan ve o nisbette de servise ustaya yolu düşen demektir.Yan sanayi ise zaten mümkün olduğunca talep gören ürünü üretir ki kar etsin.

İkincisinin açılımı ise arıza sıklığı.A arabasının B parçası çok sık arızalanıyorsa piyasada 50 çeşidini bulmak mümkün.Servisler ve parça tedarikçileri zaten talep kesilmeyeceği için yekün halde temin ediyorlar.Nasıl olsa biri düşücek.

Şimdi bu iki maddeye de bakınca işin özü arıza ve bakıma dayanır.Eğer araçınız çok arıza çıkarıyorsa bakımlarda çok fazla parça değişiyorsa onu temin kolay ama hiç bir ticari firma kırk yılda bir satacağı ürünü stokta tutma lüksüne girmez. Bunun aksine arabanız az arıza çıkarıyor yada çıkarmıyorsa  bakım parçaları az ise yetkili servisler bile (bir kaç liste başı ürün hariç) öyle her parçayı ellerinde tutmaz. Mazda bu ikinci sınıfa girer.Çok parça ihtiyacı duymadığı için bakkalda bile parça bulabilirsiniz durumunda değildir.Ki bu devirde lojistik sorun olmadığı için bekleme süreleride öyle abes değil.

Yani biraz şöyle bir tercih var.Öyle bir araba alayım ki zırt pırt arıza çıkarsın ama sanayiye gidince hemen bulayım yada kırk yılda bir sanayiye giderim biri iki günde beklerim.

Hangisinin daha az masraflı olduğunu zamandan yediğini stres verdiğini (birde düzgün usta-servis bulamazsanız)  taktirinize bırakıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hkaleli    30
hkaleli

Bir de servise istediğiniz zaman randevusuz gitseniz de, gider-gitmez sıra hemen sizin.Hem mazda sayısı az, hem en az arıza yapan araçlar.Bu sebepten sıra beklemeden aracınızı en kısa süre içinde teslim alıyorsunuz.Trafikte az olmanın farkedilirliğini ve çekiciliğini anlamak istiyorsanız 2 araçla bir yere giderken, kendi aracınızı arkadaşınıza verin ve arkadaki araca binerek kendi arabanızı takip edin göreceksiniz ki insanlar parmakla mazda yı gösteriyor.(Bir düğüne giderken eski aracım mazda6 ile aynı durumu yaşadım.Çok hoşuma gitmişti)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    731
Katil Balina
09.04.2016 at 22:55, LastOttoman :

siz olsanız hangi paketi alırdınız

biz olsak power sense alırdık, niye almayak:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY    180
AreY

3 büyük şehirden birinde yaşıyor veya sık sık şehirler arası yolculuk ediyorsanız alınabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan

@LastOttoman Siz Mazda 3'ü test ettiniz mi ? Yada yakında görme inceleme fırsatınız oldu mu ?

Burada bizler ne yazarsak yazalım, en belirleyici faktör "Test Sürüşü" olacaktır. Yukarıda Mazda Türkiye beni niye aramadı diye sitem etmişsiniz. Hayıflanmanızda tamam haklısınız, keşke arayıp sizi test sürüşüne davet etselermiş...Ama bir birey işini iyi yapmadığı için Sizi es geçmişler. Ama sizde ciddi alıcıysanız, bu bir engel olamaz. Daha doğrusu engel olmaması lazım ! Sonuç itibari ile 80-100 Bin lira arası bir para bağlayarak beğendiğiniz bir otomobili alacaksınız. İşini iyi yapmayan birinin hatasını, markaya mal ederek. Beğendiğiniz otomobili almaktan vazgeçecek birisi değilsiniz herhalde. İstanbul'da nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama. Anadolu yakasında Merser, Akyıldız, Bostanlar, Damla bayilerinde test sürüşü yapabilirsiniz. Otomobil seçiminizde ailenizin de fikirlerinin olması gerekiyor. Açıkçası zor bir durum, birden fazla kişinin fikrinin ve onayının olması gereken bir durumdasınız. Allah kolaylık versin..Ama dediğim gibi bir an önce test sürüşü yapmalısınız. Belkide aracı görüp beğenmeyeceksiniz ! Ne bileyim belki içi/bagajı küçük gelecek, koltuğuna sığmayacaksınız, vs...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Felixus    42
Felixus

Merhaba,

aynı şeyler araç alırken banada söylendi. 5 sene binmeyi düşündüğüm ve 2. elini açıkcası çokda umursamadığım için aracı aldım ve keyifle biniyorum. Mazda nın bazı avantajları ve dezavantajları var, bunları tartının 2 tarafına koyup kendiniz karar verebilirsiniz, etrafınızdaki kulakdan dolma söylentilere pek bakmayın.

Şahsi tecrübeme dayanarak söylüyorum parçalarda bir pahalılık söz konusu değil, Toyota da ne kadarsa ortalama, Mazda da öyle. Ama şöyle bir misal vermek isterim daha önce 19 yaşında bir Toyota sahibi olmuş biri olarak, Toyota da çok ekstrem bir parça değilse parça beklemezsiniz, mesela sağ veya sol ayna 1 günde Türkiye deki depodan temin ederler 2. günde montajını yapıp teslim ederler. Ama Mazda da ve satış hacmi belli bir miktarın altındaki her markada o parçayı beklersiniz, ilerde Mazda da bu ülkede senede 10.000+ araç satarsa yerel bir depo kurar ve o parçaları oraya koyar ama o zamana kadar durum bu.

Bende 2 parça değişimi oldu garantiden ve her ikisi içinde 15 er gün bekledim, aracın yürümesine etki etmeyen parçalar olduğu içinde araç yatmadı. Ama neydi burdaki avantaj, servisde beklemedim, gittikten 15 dk sonra aracımla ilgilenildi işim görüldü parçanın siparişi verildi, parça gelince bilgi verildi gidip taktırdım. Tabi burda benim servise gidiş günümü ve saatimi iyi ayarlamam da etkili fazla beklememem de, ama vw de olduğu gibi 15 gün sonrasına size randevu vermezler emin olun.

Ben kend görüşlerim olan eksi ve artılarını yazayım Mazdanın ve Mazda 3 Power-Sense in.

Eksiler

-6 ayda bir bakım saçmalığı, aracınızı 6 ayda bir servise götürmek zorundasınız garanti dışı kalmaması için aracınızın, buda yıllık bakım masraflarınızı artırıyor.

-Belli başlı şehirler dışında servis imkanı yok, İstanbul da yaşıyorsanız problem yok.

-2. el fiyatlarının çabuk düşmesi

-İnsanların kafasındaki geçmişten gelen Mazda algısı ve saçma şehir efsaneleri (sokaktaki herhangi birine sor sana parçası pahalı der mesela)

-18 Inch Jantlar Power donanımda konforu biraz törpülüyor, malum istanbul yolları.

-Navigasyon SD Card ı için 1800+ TL istenmesi.

Artılar

+Güzel, sağlam ve keyifli bir araç.

+Keyifli bir otomatik vites

+Power-sense deki güvenlik donanımları gerçekten kazadan otonom kaçınmak için çok çok işe yarıyor.

+Aracın içi bana göre gerçekten premium hissi veriyor, özellike C sınıfı diğer Japonlarla karşılaştırınca.

+Servislerde beklemiyorsun.

+Her şekilde dikkat çeken bir araç.

Ben alalı 1.5 sene oldu, tekrar tercih imkanım olsa gider gene Mazda 3 Power-Sense alırdım, aldıktan sonra bazı ses problemleri yaşadım (tıkırtı, gıcırtı vs..) hepside serviste çözüldü bir şekilde yani servis ve hizmet konusunda da sıkıntı yaşamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LastOttoman    8
LastOttoman

Merhaba arabayı test ettik aslında hb  modeli test ettik zaten arabayı test edene kadar Mazda diye bir araba aklımda yoktu sanş eseri oldu o yüzden Mazda diyorum .  Birde ben Avrupa yakasında oturuyorum bu tarafta hiç bayi yok Asya yakasına geçmem gerek  bu arada test ettiğimiz araç hb modeldi ama ben sedan hastasıyım benim derdim zaten arabayı alayım sonra satayım zarar etmeyeyim olayı değil alayım başım ağrımasın. Dsg şanzıman alıp dert yanacağımâ Mazda alırım elimde kalsın sağlam kalsın .  Aslında 6 ayda bir bakıma götürmek benim açımdan güzel aslında bunu bilmiyordum mesela ben uzun vadeli, dayanıklı, yakıt olayı, sürüş rahatlığı,  Bir araba arıyordum Buda sadece ve sadece Mazda ya uyuyor c  segment in de gerçekten de piyasada bu arabaya benzer özellikte araba yok. Yeni Hyundai elentra bile Mazda 3 ile kıyaslanamaz honda civik var ama yine de Mazda 3  . Birde takıldığın konu şu acaba Mazda 2014, 2015, 2016 arasında makyaj farkı var mı onu hiç araştırmadım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY    180
AreY
5 saat önce, LastOttoman :

Merhaba arabayı test ettik aslında hb  modeli test ettik zaten arabayı test edene kadar Mazda diye bir araba aklımda yoktu sanş eseri oldu o yüzden Mazda diyorum .  Birde ben Avrupa yakasında oturuyorum bu tarafta hiç bayi yok Asya yakasına geçmem gerek  bu arada test ettiğimiz araç hb modeldi ama ben sedan hastasıyım benim derdim zaten arabayı alayım sonra satayım zarar etmeyeyim olayı değil alayım başım ağrımasın. Dsg şanzıman alıp dert yanacağımâ Mazda alırım elimde kalsın sağlam kalsın .  Aslında 6 ayda bir bakıma götürmek benim açımdan güzel aslında bunu bilmiyordum mesela ben uzun vadeli, dayanıklı, yakıt olayı, sürüş rahatlığı,  Bir araba arıyordum Buda sadece ve sadece Mazda ya uyuyor c  segment in de gerçekten de piyasada bu arabaya benzer özellikte araba yok. Yeni Hyundai elentra bile Mazda 3 ile kıyaslanamaz honda civik var ama yine de Mazda 3  . Birde takıldığın konu şu acaba Mazda 2014, 2015, 2016 arasında makyaj farkı var mı onu hiç araştırmadım 

2016 modeller daha gelmedi, gelince fiyatlar 3-4 bin tl oynayacaktır. 2014 ve 2015 arasında hiçbir fark yok birebir aynılar. Makyajlı 3 resimleri yayınlandı fakat ne zaman gelir bilinmez? 2016 modeller için belki yıl sonu ya da 2017 başlarında makyajlı kasalar gelebilir, 2017 modeller kesin makyajlı gelir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LastOttoman    8
LastOttoman
13.04.2016 at 22:55, AreY :

2016 modeller daha gelmedi, gelince fiyatlar 3-4 bin tl oynayacaktır. 2014 ve 2015 arasında hiçbir fark yok birebir aynılar. Makyajlı 3 resimleri yayınlandı fakat ne zaman gelir bilinmez? 2016 modeller için belki yıl sonu ya da 2017 başlarında makyajlı kasalar gelebilir, 2017 modeller kesin makyajlı gelir diye düşünüyorum.

Merhaba site sakinleri bugün Mazda merser bayisine gittim iyi bir hanım abla karşıladı bir kaç soru sorduk ona tabi 2016 mazdaları ne zaman gelir diye filan faiz oranları kampanya filan sorduk power sense modeli için  abla da iyi niyetle başladı anlatmaya  mazda faiz oranlarını banka faiz oranlarını kampanya olmadığını ama ben sitesinde görmüştüm galiba kaçırdık kampanyayı  site kampanya yazısı söyle idi  neyse fiyat filan sorduk power için 85, power sense için 91 dedi ama benim bütçem şuan 70 en fazla

Mazda, bugün başlayan bir finans kampanyası ile, Mazda sahibi olmak isteyenlere yeni fırsatlar sunuyor.

Finans Mazda kapsamında düzenlenen ve iki ay boyunca tüm Mazda modellerinde geçerli olan kampanya ile Mazda müşterileri için özel faiz oranları uygulanacak. 14.000 TL’ye 14 ay vade için %0 faizin uygulanacağı kampanyada 36 ay vadeli kredilerde,

• 20.000 TL için %0,85,
  • 25.000 TL için %0,93,
  • 30.000 TL için ise %0.98 faiz uygulanacak.

neyse kampanya keşke devam etsede alsak ama işte kampanya bitmiş 2016 yılı mazdalar makyajsız  geleceğini söyledi hanım abla söylentiler hurafe dedi şimdilik olan bu Mazda benim çağırmaz ise ben giderim zorla acaba ikinci elemi yönelsem diye sormuyor değilim kendime. İkinci el alma durumu olursa eğer  nereye götürmemi önerirsiniz ekspertiz için 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.