Jump to content
BigSexy

Mazda RX-8 CD Çalar Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

BigSexy

Arkadaslar merhaba 

arabada cd dinlemekten istedigim zaman ne icindeki cdleri veriyor nede disardan cd sokabiliyorum problem nedir daha once basina gelen oldumu yada hatali bisey mi yapiyorum 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
qwertykam

cd takmak ıcınde cıkarmak ıcınde tusuna basıp oyle cıkarıyosun veya takıyosun.. umarım cd takıp zorlamadın...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revivo73

Bence o teybi yerinden çıkarıp içini açıp temizlik bakımı yapman iyi olur. Japon teyplerinde sensör / switch / konnektör / optik okuyucu gibi parçaların tozlanma sonucu düzgün çalışmaması cok yaygın rastlanan bir sorundur. Ancak temizlik bakımıyla giderilebilir. Bende 2000'lerde Sony MD Player vardı, hem optik okuyucu hem de eject mechanism'de bir sensörün tozlanması sonucu calışmamaya başlamıştı cıkarıp dikkatlice temizlemiştim, düzelmişti. Şu videoda RX-8'te teyp sökme gösteriliyor:

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SweepeR

Böyle bir sorunu şirket arabalarının birinde yaşamıştım. CD yi çıkartma tuşuna bastığımda birşeyler yapıyor, fakat bir türlü çıkartmıyordu. Problemi yanlış hatırlamıyorsam ataç kullanarak çözmüştüm. Sebebi de cd çalara 2 adet cd nin aynı anda takılmış olmasıydı. @revivo73 ün söylediği gibi söküp içine bakman ve böyle birşeyle karşılaşman olası :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×