Jump to content
cihan_s

3. Nesil Mazda 3 Sol Kapı İçlerinden Gelen Sesler

Tavsiye Edilen Mesajlar

cihan_s    17
cihan_s

İyi akşamlar Sevgili Arkadaşlar,

Mazda 3 ile aranıza katılalı tam 15 gün oldu ve sorunlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Büyük bir hevesle aldığım Mazda 3 ilk 15 günde gösterdiği sorunlarla canımı sıktı açıkçası. Çözümü var tabi ancak sıfır bir araçta ilk 15 günde böyle sorunlar yaşatması iyi olmadı. İlk sorunum bluetooth bağlantı problemi oldu , ikincisi wireless bağlantı hatası, ve üçüncü sorunum sol kapı içlerinden gelen sanki ince bir metal çubuğun sağa sola çarpma sesi...

bu ses hem ön hem arka kapıdan geliyor gibi(sol). ince metal bir çubuk sürüş esnasında kapı içinde hareket ediyor ve ses çıkarıyor gibi. böyle bir sorunla karşılaşan var mı bilmiyorum ama ses benim canımı sıkıyor.

Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz nokta atışı ile sorunu çözmek istiyorum. 

Herkese yardımları için şimdiden çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eshotcu    26
eshotcu

Dostum bu ses bende de var sanırım kaymak gibi asfaltta ses yok, dişli asfaltta ise başlıyor sanki şöyle ince bir cızırdama gibi geliyor bana benimde canımı sıkıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eshotcu    26
eshotcu

Valla nası çözcez bilmiyorum, servise yağ bakımındaken söyledim ve test sürüşüne çıktık ben diyorum duyuyomusun o duymuyorum ben o sesi duyuyorum o duymuyor, söylenecek birşeyde yok tamam tamam dedim bunların kulaklar böyle seslere kapalı. Kapının içindenmi yoksa kilit mekanizmasından mı geldiğini çözemedim eğer ki sen araştırıp bulursan bende öğrenmek isterim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihan_s    17
cihan_s

servisin işine gelmiyor tabi böyle sesler neden duysun ki. 

bu sorun çözülecek bir şekilde. yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mutlaka buraya yazacaktır, yoksa da ben bu işi çözeceğim. bu sesle bu araba bizi fazlasıyla üzer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eshotcu    26
eshotcu

Sinek küçük mide bulandırır hesabı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Çok rahatsızsanız kapı iç döşemesini söküp ses yapabilecek trimleri elle gözle kontrol edin muhtemelen kapı kilitlerinden geliyordur benim 626 aracımdada sadece sağ ön kapıda trim sesi geliyor arkadaşın dediği gibi bazı asfaltlarda hiç ses yok sanki araç yerde deil havada gidiyor okadar sessiz ama bazı yollarda ise tr sesi geliyor bene ufacık bir ses için kapıyı söktürüp kurcalamak istemiyorum azcık müzik sesini yükselt mazda kullanmanın keyfini sür derim 👍

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    121
Sergio_01

Bu söylediğiniz bütün sorunların servis bültenleri mevcut... TSB servis bültenleri konusu bakın derim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Teknisyen    152
Teknisyen
15.04.2016 at 22:53, eshotcu :

Valla nası çözcez bilmiyorum, servise yağ bakımındaken söyledim ve test sürüşüne çıktık ben diyorum duyuyomusun o duymuyorum ben o sesi duyuyorum o duymuyor, söylenecek birşeyde yok tamam tamam dedim bunların kulaklar böyle seslere kapalı. Kapının içindenmi yoksa kilit mekanizmasından mı geldiğini çözemedim eğer ki sen araştırıp bulursan bende öğrenmek isterim

Hocam bir dçşemeciye kapı içini söktürsen içi görünüyorsa sesi nerenin yaptığını sende bulabilirsin.Aksaamı elinle yokla bir fikir verir sana birde aşınma parlaklığı olan yerlere bak.Açmışken birde haraketli parçaları gresle yağla olsun bitsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ikarayel    115
ikarayel

Hocam camla alakalı olabilir mi? Bu kronik bir sorun bence, bununla ilgili servis bültenide mevcut.Yinede göstermende fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihan_s    17
cihan_s

bu haftasonu servise gideceğim.  sorunları söyleyeyim bakalım ne yapacaklar. 

15 günlük araca da kendim ya da dışarıdan müdahale ettirmek istemiyorum açıkçası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Serviste kapı döşemesini söküp bakarlar bir şey olmaz  illa kapı içinde bir trim oynuyor ve ses yapıyordur normal şeyler bunlar ☺

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
eshotcu    26
eshotcu

Allahtan müzik dinlemeyi seviyorumda o kurtarıyor işi , yoksa benim gibi takıntılı biri için bazılarının önemsemediği sesler ve çizikler benim için baş belası olabiliyor. Şu ara birde vites kolunun etrafındaki piano black kaplamanın çizikleriyle beynim yanmakta [emoji849] mikrofiber bezden başka bez sürmedim ama güneş oraya vurunca çizikler kabak gibi parlıyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cihan_s    17
cihan_s

Galiba bu takıntı konusunda kaderimiz aynı :) , benim müzik dinleme işimde yok pek öyle, sese direk odaklanmışım artık o yüzden ufak bir tıkırtı da direk beynim dönüyor :D 

Ayrıca vites kolu etrafı benimde canımı sıktı. Durduk yere çizilir mi bura bilmiyorum ama dediğin gibi dikkat edince ve ışık vurunca çizikler gün yüzüne çıkıyor. Önlem olarak kaput koruma filmi yaptırırken buraya da ufak bir parça attıracağım. Umarım çözüm olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
61kdeniz    75
61kdeniz

benimde hiç dikkatimi çekmedi bakalım sesi duyacakmıyım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mercan    53
Mercan

Evet bu dediğinize benzer sesle ilgili bir bülten var. Ama kapıdan değil sileceğin altından geliyor. İki metal parçası birbirine çarpıyor. Onların da ya arasını açıyorlar yada tsm birleştiriyorlar. Servise bahsedin direk ücretsiz hallediyorlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.