Jump to content
Servet

Mazda CX-3 Güç Arttırma

Tavsiye Edilen Mesajlar

Servet    1.041
Servet

Başlık belli. Yazılım veya box olarak araştırma yaptım. Henüz bişey yok. 105 bg çıtır işlem ile 130 olsa, dpf zorlanmayacak şekilde, iyi olmaz mı?

( pist günü çok aradım gücü )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.564
Zealot

skyactiv-d  çok düşük sıkıştırma oranına sahip ama bununla birlikte normalden çok daha erken ateşleme zamanına sahip.  üstelik yüksek basınca çok da dayanıklı olmayan, hafif malzemeden yapılı bir blok u var. 

öyle her önüne gelen firma yazılım yapamaz.  

biraz sıkıntılı bir durum.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.274
Fotifoti

Brperformance ve bir iki firmada var ama denenmişi bulmak zor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
4 dakika önce, Servet :

Tevekkeli 2.2 için sebil gibi yazılım var ama 1.5 için yok

Bunun sebebi 2.2 nin daha uzun zamandır kullanılıyor olması olabilir. 1.5 SKYACTIV-D Mazda 3 'te de kullanılmaya başlandı. Bu vesile ile kullanımı artacak, güç arttırma talebi de yoğunlaşıp çözümler üretilecektir diye düşünyüorum. Tabii bu işlem sonucu emisyonları ne hale geliyor motorların onu da göz ardı etmemek lazım zira bu motorlar düşük sıkıştırmanın bir avantajı olarak diğer araçlardaki gibi NOx gazları için özel filtreleme kullanmıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    1.041
Servet
1 saat önce, fotifoti :

https://www.chipexpress.com/products/4903/

Emisyon değişmiyor diyen de gördüm

Box illaki iş görecektir ancak dpf işi bozuyor aslında. Eğerki kutu ayarı yüksek ise normal şartlarda duman atması gereken araç duman atmayacak. Dpf dolacak ve kuru mu yoksa sıvı'mı bilmiyorum. Yakın markaja alayım linkteki ürünü

EDİT: Sterlini yeni gördüm, ekranı nasıl kapadım belli değil:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.274
Fotifoti
Box illaki iş görecektir ancak dpf işi bozuyor aslında. Eğerki kutu ayarı yüksek ise normal şartlarda duman atması gereken araç duman atmayacak. Dpf dolacak ve kuru mu yoksa sıvı'mı bilmiyorum. Yakın markaja alayım linkteki ürünü

EDİT: Sterlini yeni gördüm, ekranı nasıl kapadım belli değil[emoji3]

Bizim araçlar için hiç ucuz çip görmedim :) ben de takipteyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.