Jump to content
Efebey

Yeni Renault Koleos Geliyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

 

Renault, yeni D-segmenti SUV’u olan yeni Koleos ile ürün gamını zenginleştiriyor.

vorpelbm.jpg

Koleos, tüm dünyada 10 yeni modelin lanse edilmesiyle ikinci rekor yılını yaşayan Renault ürün atağında kilit bir rol oynuyor. 

Yeni Koleos, Renault’nun uluslararası büyümesinde kilit nitelikte rol oynaması bakımından global bir çekiciliğe sahip olacak bir tasarıma sahip. Renault’nun yılın başında açtığı üretim tesisi Wuhan sayesinde Çin de markanın uluslararası büyümesine katkıda bulunacak.

Renault Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn yeni Koleos’un ilk gösterimini 25 Nisan 2016 tarihinde Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek. 

Yeni Koleos, lüks segment otomobillerle özdeşleştirilmiş zarafeti ve özellikleri sağlam bir SUV’un tasarım özellikleriyle harmanlıyor. araç, diğer D-segmenti SUV otomobillerinden ayrışan güçlü bir duruşa sahip. 

Geniş iç mekân alanı zarif ve konforlu. Yeni Koleos aynı zamanda her türlü yol ve arazi şartına uygun kabiliyetler ile donatıldı ve bu özelliğiyle kusursuz ve dengeli bir sürüş sağlamayı hedefliyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Yeni tasarımları fena değil. Yine de reno işte, o direksiyon soyulacak [emoji1]

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Servet
Yeni tasarımları fena değil. Yine de reno işte, o direksiyon soyulacak [emoji1]

Artık soyulmuyor, bende 7 tane laylon amaan Kangoo var. Sıkıntı yok :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti
Artık soyulmuyor, bende 7 tane laylon amaan Kangoo var. Sıkıntı yok [emoji4]

Ooo reno için büyük gelişme :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

2017 RENAULT KOLEOS'UN DETAYLARI VE ÖZELLİKLERİ

Renault Yeni KOLEOS’un ilk gösterimini gerçekleştirdi. Bir D-segment SUV olan yeni Renault Koleos, 2016 Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı.

Renault Yeni KOLEOS’un ilk gösterimini gerçekleştirdi. Renault, lüks otomobil serisini uluslararası pazarlara yönelik bir SUV ile genişletiyor. Renault, global ürün gamının yeni üyesi yeni KOLEOS’un 2016 Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimini gerçekleştiriyor. Yeni KOLEOS bir D-segment SUV aracından beklenen her şeyi sunuyor:

Güçlü, kaslı dış hatlar,
Eşsiz dört tekerlekten çekiş teknolojisi,
231 mm’lik zemin yüksekliği sayesinde her türlü arazide sürüş kabiliyeti.
Kategorisinin en iyisi durumundaki teknoloji ve tasarıma sahip koltuklarla donatılmış rafine, konforlu iç mekân,
289mm’lik arka koltuk diz mesafesi ile birlikte sınıfının lideri olan iç mekan,
R-LINK2 multimedya tableti gibi Renault’nun diğer lüks modellerinde sunulan ekipmanlar.
Bununla birlikte Renault’nun bilindik bilgi ve birikimini de bünyesinde barındırıyor:

1081387039763933155.jpg

Yeni KOLEOS, SUV araçlarla özdeşleşmiş sağlamlık özelliğinin yanı sıra üst segment otomobillerde görmeye alıştığımız zarafeti ve özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Özellikleri, Yeni KOLEOS’u konfor ve zerafet konusunda sınıfında referans haline getiriyor. Talisman’dan esinlenen gözalıcı tasarımı ile Yeni Koleos, Renault’nun crossover (Espace), D Sedan modeli (Talisman) ve station wagonversiyonundan (Talisman Estate) oluşan lüks sınıfı serisini tamamlıyor.

 

Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin taleplerine uygun olarak her ayrıntısı üzerinde incelikle düşünülmüş olan Yeni KOLEOS’un satışları 2016’nın üçüncü çeyreğinde Avustralya, Türkiye, Körfez ülkeleri ve bazı Latin Amerika ülkelerinde başlayacak. 2016’nın sonuna doğru ise Çin’de, ardından 2017 yılı başında Rusya ve Avrupa’da satışa sunulacak.

 

Markanın yeni amiral gemisi ve sıra dışı Renault tasarımı

“Yeni KOLEOS, Renault ürün gamının 2012 yılında Yeni Clio ile başlayan Tasarım Rönesans’ını tamamlıyor. Bir tasarımcı olarak, sadece zarif olmakla kalmayıp aynı zamanda modern ve dinamik bir SUV geliştirmeyi arzuladık. Bu hedefimize ulaşabilmek için genelde SUV araçlarla özdeşleştirilen belirli özellikleri doğrudan kullanmak istemedik. Bunun yerine, güçlü, yatay çizgiler, kaslı çamurluklar ve yerden yüksekliği sayesinde segmentin bilinen yönlerini vurgulamayı tercih ettik. Sonuç olarak da yeni KOLEOS içsel bir gücü yayıyor. Onun her santimetresi tam bir SUV ve her ayrıntısı tam bir Renault.”

15594469602091391457.jpg

Laurens van den Acker - Renault Tasarım Direktörü

Bir SUV’dan beklenen çizgi, kalite ve özellikler

 

Güçlü ve atletik

 

Yeni KOLEOS, SUV segmentinin bütün tasarım özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Laurens van den Acker tarafından geliştirilen Renault tasarım stratejisini yansıtan Yeni KOLEOS, sağlamlık ve macera ruhunu temsil eden ‘EXPLORE’ (keşfet) tasarım unsuru ile özdeşleştiriliyor. Renault tasarımcıları Yeni KOLEOS’un güçlü ve kaslı hatlarını tasarlarken bu yaklaşımdan esinlendi. Yeni KOLEOS artık klasik hale gelmiş SUV tasarım özelliklerini bünyesinde barındırıyor:

 

Koruyucu kapı çıtaları,
Geniş jant seçenekleri (19 inçe kadar),
Alüminyum tavan barları.
KOLEOS’un farları Renault’nun en son modellerini anımsatıyor,
FULL LED Pure Vision farlar (versiyona bağlı olarak) üstün gece görüşü sağlaması için halojen huzmelerden yüzde 20 daha güçlü,
Gündüz Farları eşsiz ve etkileyici bir görünüm sunuyor,
Sürekli yanan LED arka farlar berrak ve son derece parlak 3D efekti yaratan Edge Light teknoojisi ile donatıldı.
İnsanı çepeçevre saran bir tasarım,
Sınıfının en iyileri arasında yer alan ebatlar,
Artırılmış konfor için değişken yoğunluklu köpük.
Elektronik ayar,
Elektronik ayarlı bel desteği,
İki sıcaklık seçeneği ile birlikte ısıtmalı koltuk ve arkalıklar,
Sıcak havalarda ısıyı düşürmeye yönelik entegre havalandırma.
542dm3 hacminde bagaj (624 litreye eşdeğer), artı düz bir zemin oluşturacak biçimde bagaj ile aynı yüksekliğe konumlandırılmış çıkarılabilir akıllı taban,
“Easy Break” sistemi: bagajın içinde yer alan kollar sayesinde 60/40-oranında ayrılan koltuk sırası tek hareketle katlanabiliyor ve toplam taşıma kapasitesi bir anda 1,690dm3’e çıkıyor,
35 litrelik ek saklama hacmine 11-litreli torpido gözü ve orta konsoldaki beş litrelik göz de dahil.
İki ekran formatı seçeneği sunuluyor: 7-inçlik harita formatı veya 8.7-inçlik portre formatı,
R-LINK tıpkı bir tablet gibi çalışıyor ve aynı fonksiyonlara sahip (iki parmakla zumlama, sayfa kaydırma, çek-bırak, vs.),
Navigasyon ekranı, binaların 3D gösterimi ile son derece gerçekçi,
İnternet bağlantı teknolojisi ve şarj seçenekleri arasında Bluetooth® bağlantısı sayesinde eller serbest arama ve kablosuz müzik dinleme imkanı; USB portu-, 12V priz ve ekipman düzeyine bağlı olarak SD kartı girişi yer alıyor,
Navigasyon talimatları ve telefon kullanımı için ses tanıma sistemi, e-postaların sesli okunması imkanı.
En sık kullanılan fonksiyonlara kolay erişim için widget’lara sahip kişiselleştirilebilir ana sayfalar,
R-LINK Store’dan edinilebilecek olan ve otomotiv kullanıma yönelik pek çok uygulama.

5496584661989337536.jpg

SUV ayrıntılarına sahip iç mekân

Yüksek sürüş pozisyonu kusursuz görüş imkânı sunuyor. Geleneksel bir sedan otomobil ile kıyaslandığında yeni KOLEOS’un sahip olduğu yüksek sürüş pozisyonu 150 mm daha fazla. Bu da bir SUV tercih edenlerin son derece hoşuna giden güven verici bir özellik.

 

Uzun ve geniş ön panel ise sürücüye ve ön yolcuya emniyet ve koruma hissini vermek üzere tasarlandı. Orta konsolun her iki tarafında bulunan tutma barları ilhamını off-road dünyasından aldı; ayrıca otomobilin iç mekânına eşsiz bir sportif hava katıyor.

 

Gösterge tablosunun üst kısmından kol dayanağının arka kısmına kadar uzanan hat KOLEOS’un iç mekân konfigürasyonunu ön plana çıkaran detaylardan biri. Bu ayrıntı gücü ve dört tekerlekten çekişli araçlar dünyasını çağrıştırıyor.

19857088601522503850.jpg

Geniş orta konsol sürücü ve ön yolcu arasında oldukça geniş bir mesafenin kalmasını sağlıyor. Yeni KOLEOS’un taşıdığı SUV genleri kabin içerisinde de göze çarpıyor. Aracın konforu, kalitesi ve gücü ile birlikte zarif, koruyucu iç mekânı modelin dış hatları ile uyum içerisinde.

 

Eşi benzeri olmayan kullanıcı dostu 4x4 teknolojisi

Yeni KOLEOS’un ALL MODE 4x4-i teknolojisi, sahip olduğu özellikleri, Renault Nissan İttifakı’nın dünya çapında kullanılan milyonlarca aracında kanıtlandı. Bu dört tekerlekten çekiş sistemi direksiyon simidinin solunda yer alan ve 2WD (ön tekerlekten çekiş) ile 4WD AUTO modları arasında seçim yapılmasına imkân veren bir tuş sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi, motorun torkunu ön ve arka tekerlekler arasında otomatik biçimde dağıtıyor. Düşük hızlardaki zayıf yol tutuş koşullarında 4WD LOCK adı verilen üçüncü bir mod sayesinde sürücü sürekli dört tekerlekten çekiş moduna geçebiliyor.

 

Yeni KOLEOS’un 4x4 vites kutusu aynı zamanda savrulma ve yoldan çıkmaları dengeleyerek ve zorlu koşullarda tutuşu iyileştirerek artırılmış güvenlik ile birlikte dengeyi de sağlıyor. Farklı pazarların ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere Yeni KOLEOS’un iki tekerlekten çekişli versiyonu da satışa sunulacak.

1272576531927185429.jpg

Yeni KOLEOS bünyesinde Renault’nun yeni tasarım özelliklerini barındırıyor

İlhamını Talisman’dan aldı

Talisman’a benzer tasarım özellikleri – Renault’nun yakın zaman önce Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen 2016 Festival Automobile International’de “Yılın En Güzel Otomobili” ödülüne layık görülen D sedan tipi yeni büyük otomobili bu ödüle haklı sebeplerle sahip oldu. Yeni Koleos ve Talisman’ın dış tasarımı aynı tasarımcı Alexis Martot’nun liderliğindeki takımla paralel biçimde tasarlandı.

 

Sonuç olarak Yeni KOLEOS, geniş bir krom ızgaranın ortasında yükselen Renault logosuna sahip ön tasarımı ile Renault’nun üst düzey otomobili olarak hemen göze çarpıyor.

Kaput hatları otomobilin güçlü tasarımına katkıda bulunuyor. Farlardan başlayıp çamurluklar boyunca uzanan şeritler aracın ön kısmına daha uzun bir görünüm verirken dinamizm ile birlikte zarafet unsurlarını da ön plana çıkarıyor. Söz konusu segmentte eşsiz olan bu özellik yeni KOLEOS’u diğer SUV’lardan ayırıyor.

2,710mm’lik dingil mesafesi – aracın toplam uzunluğu 4,670mm – sınıfının en uzunları arasında ve yeni KOLEOS’un D-segmenti SUV otomobili olarak rekor düzeyde iç mekân alanı sunmasına imkân tanıyor.

Arka kısımda ise Renault’nun karakteristik hale gelen stili hemen göze çarpıyor. Geniş ve yatay arka farlar, genişliğe (1,840mm) vurgu yaparken tüm dikkatleri Renault’nun bagaj kapağındaki elmas biçimli logosu üzerinde topluyor. Arka tamponun alt kısmındaki krom detaylar ikili egzoz borunun şeklini alıyor ve KOLEOS’un genel dış tasarımını tamamlıyor.

16271544651722713813.jpg

Renault’nun en son modellerini çağrıştıran FULL LED farlar

Modelin genel tasarımındaki uyum ön ve arka farlar arasında da göze çarpıyor.

Alexis Martot: Yeni KOLEOS’un dış tasarımcısı

Alexis Martot 1960’ların ve 70’lerin klasik otomobillerine sevdalı bir tasarımcı.

İlk otomobili, 300 bin km yol yaptığı birinci nesil Twingo’ydu. Kariyerine bir premium üreticide başladı ve pek çok konsept aracın ve seri otomobilin tasarımına katkı sağladı.

2012 yılında Renault Tasarım Departmanına katıldığından beri markanın lüks modellerinin yenilenmesinde kilit rol oynadı. Martot, hem Talisman’ın hem de Yeni KOLEOS’un dış tasarımından sorumluydu.

Kariyerinin başlarında aldığı derslerin verdiği ilhamla Alexis Martot, Yeni KOLEOS’a kusursuz orantılar vermeyi ve aracın statü sahibi özelliğini yansıtan sıra dışı tasarımını oluşturmayı başardı. Üstelik aynı zamanda Renault’nun Latin genlerine bağlı kalmayı da başardı. Alexis, yeni KOLEOS’un SUV özelliklerini vurgulamak üzere uzun arka çıkıntı ve kısa ön çıkıntı tasarlayarak otomobile “üstün bir karakter” verdi.

Son olarak da, öndeki, arka tamponun alt kısmındaki ve yan taraflardaki krom parçalar gibi detaylara özel önem gösterdi. Ön kısma entegre edilmiş hava giriş kanalı üzerindeki özenli çalışma Alexis’in klasik spor otomobillerine duyduğu aşkın güzel bir örneği.

Bir sonraki projesi için Alexis Martot çalışmaya başladı bile...

18490680932071744326.jpg

Yeni KOLEOS’un zarif ve geniş iç mekânı için düşünülmüş lüks detaylar

Yeni KOLEOS’ta rekor seviyede genişliğe sahip bir iç mekân ve Renault’nun en yeni lüks otomobillerinde de bulunan kapsamlı ekipmanlar yer alıyor. Özenle tasarlanmış iç mekânda konfor ve zarafet açısından çıtayı bir üst seviyeye taşıyan renkler ve malzemeler kullanıldı.

Üst düzey konfor için sınıfının lideri bir iç mekân

Ön koltuklar segmentinin en rahatları arasında

Yeni KOLEOS’un ön koltukları ilhamını Talisman’nın koltuklarından aldı:

Versiyona bağlı olarak, yeni KOLEOS’un ön koltukları şu özelliklerle donatıldı:

Koltuğun arkalığı esnek, fakat bir o kadar da sağlam bir yarı-sert kaplama içeriyor. Bu sayede arka yolcular için ilave yer açılıyor ve iç mekânın daha ferah olması sağlanıyor.

Arka yolcular için sınıfının lideri iç mekân alanı

Yeni KOLEOS, sunduğu 289mm’lik diz mesafesiyle sadece rakiplerini saf dışı bırakmıyor aynı zamanda arka yolculara inanılmaz boyutlarda baş üstü, omuz ve dirsek mesafesi sunuyor. Arka koltuk da iki sıcaklık seçeneği ile ısıtma mevcut.

Konfigüre edilebilir bagaj

Çıtayı yükselten iç mekana ek olarak Yeni KOLEOS büyük bir modüler bagaj alanı ve pek çok pratik eşya saklama çözümü sunuyor.

Yeni KOLEOS hem sürücüyü hem de yolcuları şımartıyor

2042296040817887220.jpg

Dikkatle tasarlanmış iç mekân

Yeni KOLEOS’un iç mekânı sağlam bir SUV aracının özelliklerini, D sedan tipi büyük bir aile otomobilinden beklenen niteliklerle ustaca bir araya getiriyor. Bunu da direksiyon simidinde, vites kolunda ve hava çıkış kanallarında saten görünümlü krom gibi son derece çekici, çizilmeye dayanıklı malzememeler kullanarak başarıyor. Orta konsol ise dokunması hoş koruyucu bir filmle kaplandı. Ön panel ve kapı panelleri için seçilen yastık destekli malzemeler ise kabinin huzur dolu ambiyansına katkıda bulunuyor. Deri döşeme ve deri kaplamalı kol dayamalarda ise görünür üst dikiş tercih edildi.

Seyahat konforu sürücünün ve yolcuları ruh hallerine uygun biçimde yeşilden maviye ve kırmızıdan mor rengine kadar tonlarda ayarlanabilen kişiselleştirilebilir LED iç aydınlatma ile artırıldı.

Yeni KOLEOS’un kabini arka koltuklara kadar uzanan açılır, panoramik sunroof (0.80m2) sayesinde daha da aydınlık.

R-LINK 2: internet bağlantılı teknoloji, kişiselleştirilebilir bir deneyim

Yeni KOLEOS’un iç mekânında seyahat konforuna katkı sağlayan bir başka özelik ise R-LINK 2 sistemi. Bu sistem internet bağlantılı teknolojiye sahip bir kontrol merkezi görevini üstleniyor ve bilgi-eğlence, navigasyon, eller serbest telefon, radyo ve sürüş yardımcılığı gibi görevleri üstleniyor. Sistemin kilit özellikleri şunlar:

Sürüş verileri (hız, devir, yakıt tüketimi, vs.) direksiyon simidinin arkasına yerleştirilmiş olan yedi inçlik kişiselleştirilebilir, renkli ekranda gösteriliyor.

 

Araca giriş

Araca giriş, 70 ve 77 derecelik açılarla açılan ve böylelikle yeni KOLEOS’u sınıfının en iyi SUV’ları arasına sokan ön ve arka kapılar sayesinde çok kolay. Kapıların tasarımı sayesinde kapı eşikleri kirlenmiyor ve araca girişin daha da kolaylaşması için eşiklerin genişliğini artırılmış oluyor.

Eller Serbest Bagaj kapağı ise bir ayağın tamponun alt kısmında hafifçe sallanması sayesinde eller kullanılmaksızın açılabiliyor.

Daha güvenli otomobil kullanımı için kapsamlı sürüş yardımcıları (ADAS)

Yeni KOLEOS kapsamlı sürüş yardımcıları (ADAS) ile sunuluyor; bu sürüşe yardım sistemleri R-LINK 2 tableti üzerinden kumanda ediliyor:

Güven vermek için: Aktif Acil Durum Fren Destek Sistemi,
Uyarmak için: şerit takip sistemi, güvenli mesafe uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, yorgunluk tespit sistemi,
Yardımcı olmak için: geri görüş kamerası, otomatik kısa ve uzun farlar, ön, arka ve yan park sensörleri; ve Eller Serbest Park Sistemi

Premium BOSE audio deneyimi

Yeni KOLEOS için özel olarak tasarlanan BOSE audio sistemi yüksek performanslı 12 hoparlörden oluşuyor. Hoparlörler zengin, berrak ve dengeli surround sound kalitesi sunuyor.

 

Global pazarlara yönelik bir SUV

Yeni KOLEOS her kıtada, 80’den fazla ülkede satışa sunulacak ve Renault-Nissan İttifakı’nın SUV segmentindeki uzmanlığını kullanıcılarla buluşturacak. 2015’de Renault Grubu 125’den fazla ülkede 2,8 milyon araç sattı. Bunun yüzde 43’ü Avrupa dışında gerçekleşti. Renault’nun coğrafi ve üretim çeşitliliğini gözler önüne seren Yeni KOLEOS, ürün gamını genişleterek ve uluslararası ayak izini daha belirgin hale getirerek Grup’un gelişimine katkı sağlayacak.

İttifakın güçlü yönlerini artıran bir strateji

İki fabrikada üretiliyor, her kıtada satılıyor

Yeni KOLEOS’un satışları 2016’nın üçüncü çeyreğinde Avustralya, Türkiye, Körfez ülkeleri ve bazı Latin Amerika ülkelerinde başlayacak. 2016’nın son çeyreğinde ise Çin’de, ardından 2017 başında Rusya ve Avrupa’da satışa sunulacak. Yeni KOLEOS, coğrafi açıdan en fazla yerde satılan Renault modellerinden bir tanesi olacak.

Yeni KOLEOS iki tesiste üretilecek. Çin hariç tüm pazarlara yönelik olarak Güney Kore, Busan’da ve Çin pazarı için Wuhan’da üretim gerçekleştirilecek. Her iki tesis de Renault’nun son derece sıkı üretim kalitesi standartlarını karşılıyor ve Renault Grubu ile ortağı Nissan’a ait CMF-C/D mimarisine sahip araçları hâlihazırda üretiyor.

Denenmiş ve test edilmiş otomobil mimarisi ile pazar gereksinimlerine uygun seçenekler

Yeni KOLEOS, İttifak’ın CMF-C/D mimarisi üzerine inşa edildi. Söz konusu mimari aralarında Renault Espace, Talisman ve Kadjar, ve Nissan’a ait X-Trail/Rogue ve Qashqai gibi otomobiller tarafından paylaşılıyor. Ortak mimari İttifakın D sedan otomobiller, crossover’lar ve SUV’lar konusundaki deneyiminin bir kanıtı niteliğinde.

Müşteriler tarafından görülmeyen otomobil parçaları ve bileşenleri ortak kullanılıyor. Fakat otomobillerin tasarımı ve kimliği markaya özgü kalmaya devam ediyor. Sonuç itibariyle ortaya çıkan tasarruf miktarı daha fazla özellik sunulabilmesi maksadıyla yeni KOLEOS’a yatırım olarak geri döndü.

Otomobilin aktarma organları da İttifak dahilinde geliştirildi. Pazara bağlı olarak Yeni KOLEOS üç benzinli ve iki dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak. Bu motorlar 130 ile 175bg arasında (96ile 127kW arası) güç ve alt vitesli düz vites kutusu ya da X-Tronic otomatik vites kutusu ile eşleştirilecek.

Renault’nun coğrafi ve üretim çeşitliliğini gözler önüne seren bir otomobil

Global talebi karşılamaya yönelik bir SUV

Renault’nun ilk D-segment SUV’u olan Yeni KOLEOS alışılagelmiş D sedan otomobillere bir alternatif. SUV pazarı dünyanın her yerinde hızla büyüyor. 2015 yılında bütün dünyada satılan her 5 araçtan yaklaşık 1’i crossover veya SUV oldu. Satılan SUV’ların oranı, Renault için Çin gibi kilit pazarlarda daha da yüksek. Buradaki SUV satışları 2015’deki toplam satışların yüzde 30’una denk geliyor. Bu, 2014 yılı ile kıyaslandığında yüzde 53’lük bir artış anlamına geliyor.

SUV satın alanlar bölgeden bölgeye göre farklılık gösteren sosyo-demografik profillere sahip. Ancak stil, konfor ve kabin alanı açısından benzer beklentiler içinde bulunuyorlar. Yeni KOLEOS işte bütün bu beklentileri karşılamaya yönelik olarak tasarlandı.

 

Renault, Avrupa’daki lüks ürün gamını geliştiriyor

Renault’nun Avrupa’daki lüks ürün gamına artık bir crossover (Espace), büyük bir D sedan otomobil (Talisman) ve station wagon versiyonu (Talisman Estate), şimdi de bir SUV (Yeni KOLEOS) dahil oldu. 18 aydan kısa bir sürede Renault lüks ürün gamını baştan aşağı yeniledi ve çekici bir tasarıma, kaliteye, ileri özelliklere ve düşük işletim maliyetlerine sahip araçları kullanıcılarla buluşturdu. Pazarın perakende, ticari ve filo müşterileri için tüm bu unsurlar kilit kriterler haline geliyor.

KOLEOS ismi – Renault portföyünün tanıdık bir yönü

KOLEOS crossover Renault ürün gamına 2008’de eklendi. O tarihten beri de tüm dünada 300 bin adetten fazla satıldı. Bu satışların yüzde 70’inden fazlası Avrupa dışında gerçekleşti. 2009 yılından beri 15 bin satışın gerçekleştiği Çin gibi bazı pazarlarda KOLEOS ismi son derece tanıdık ve bilinir hale geldi. Renault, yeni SUV’u ile marka değerini daha da artırıyor.

KOLEOS ismi ilk kez 2000 yılı Cenevre Otomobil Fuarı’nda lüks konsept otomobil ile duyuldu. Söz konusu araç D sedan bir otomobil ile bir MPV ve 4x4’ün avant-garde harmanından oluşuyordu. On altı yıl sonra Captur ve Kadjar gibi modeller Renault’nun global portföyüne katıldı ve Yeni KOLEOS da aynı özelliği taşıyor.

Uluslararası büyümede öncü

Yeni KOLEOS, Renault’nun Avrupa dışındaki pek çok pazarında ürün gamının zirvesinde yer alan modeli olacak. Hedef, son derece çekici ve kaliteli otomobiller tasarlama konusunda tutkulu olan bir marka olarak her kıtada bilinir hale gelmek. Yeni KOLEOS sayesinde Renault, global çekiciliğe sahip bir Fransız markası olarak söz konusu pazarlarda imajını daha da geliştirecek.

SUV ve crossover segmentinde güçlü bir biçimde var olmak Renault’nun özellikle gelişen pazarlar olmak üzere uluslararası büyümesi açısından son derece önemli. Renault, Fransız stilinden ödün vermeksizin evrensel çekiciliğe sahip araçlar üretebileceğini fazlasıyla kanıtlamış oldu.

Kaynak:Ototeknikveri

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Mazda41
   Yazan: Mazda41
   Aracimi Hyundai i20 sattiktan sonra aldim. Hyundai aracim benzinli otomatikti yakitta bezdirmisti beni. Renault alinca cok memnun kaldim. Aracimi merak eden veya almak isteyenler icin basitce tanitmaya calisicam.Aracim en ust donanim olan icon paketi ve b segmenti icin dolu diyebilecegimiz bir arac navigasyon,yari deri koltuk,led far,yagmur far sensoru,ic led aydinlatma,anahtarsiz giris ve calistirma hiz sabitleyici ve limitleyici vs.Kronik trim sesleri var aracin ancak aracin yakiti mukemmel dikkat ederek kullandigimda eco modda sehir ici 5 litreler civari yakiyor.Yol tutusu ve ic aksami i 20 kiyaslarsak i 20 bariz farkla daha iyiydi. Motor ve sanziman kombinasyonu icin tercih ettim.Akliniza takilan olursa lutfen sorun
    
  • İlhan
   Yazan: İlhan
   Yeni MEGANE Sedan, sağlam, dinamik ve kromla vurgulanan hatlarıyla sınırları zorluyor. Geniş ve kaslı yapısıyla hiç olmadığı kadar kendinden emin.

   Dinamik bir Sedan
   Yeni Renault MEGANE Sedan dinamizmle dolup taşıyor. Kaslı kaputu, geniş omuzları, ince hatları ve şekillendirilmiş yan panelleri modern ve sofistike karakterini vurguluyor.

    
   Işığın yolunu aydınlatsın
   İddialı krom ızgaranın her iki yanında yer alan PURE VISION FULL LED ön farlar, 3D Edge Dizayn C şeklinde LED gündüz sürüş farları ile daha da dikkat çekici hale geliyor. Krom elmasın hakkını gururla veren Yeni Renault MEGANE Sedan ışığıyla göz kamaştırıyor.
   İç Tasarım

   TFT Renkli Gösterge ekranı, renkli Head Up Display ekranı, ergonomik orta konsolu, geniş 8,7" sezgisel, dikey dokunmatik ekranı ve diğer özellikleriyle Yeni Renault MEGANE Sedan'ın direksiyonuna geçtiğinizde her şey kontrolünüz altındadır.


   Sürüş keyfi ayrıntılarda saklı
   Yeni Renault MEGANE Sedan'ın birinci sınıf tasarım atölyelerinde biçimlendirilen ve vücudunuzu saran koltuklarına keyifle yerleşeceksiniz. Kusursuz işçiliğe sahip koltuklar aynı zamanda sürücü tarafında masaj fonksiyonlu.

   Üst sınıf seyahat
   Yeni MEGANE Sedan elektrikli açılır panoramik cam tavanıyla daha aydınlık, daha ferah… Kişiselleştirilebilir ortam ışıklandırması orta konsolu ve kapı panellerini ortaya çıkararak sürücünün ruh haline uygun atmosferi yaratıyor.  Her detayda bir sürüş keyfi, her sürüşte yeni deneyimler saklı.

   Geniş açılır cam tavan
   Yeni Renault MEGANE Sedan elektrikli açılır panoramik cam tavanıyla daha aydınlık, daha ferah…

   Eller serbest bagaj kapağı
   Yeni Renault MEGANE Sedan'ın bagajını açmak için ellerinizi kullanmanıza gerek yok. Ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirin ve bagaj kapağının nasıl açıldığını izleyin.
   Yeni Renault MEGANE Sedan’ın içindeki tüm teknolojiler ve inovatif yenilikler güvenli bir yolculuk için… R-LINK 2 multimedya sisteminin büyük dokunmatik ekranı, MULTI-SENSE sistemi ve bağlantı teknolojileri gibi çeşitli fonksiyonlar başarıya giden yoldaki en büyük destekçiler.

   MULTI-SENSE
   Yeni Renault MEGANE Sedan'la bütünleşeceksiniz! MULTI-SENSE sayesinde sürüş tarzınızı modunuza göre uyarlayın. Optimum konfor ve etkileyici dinamizm için 5 farklı sürüş modundan birini seçin. 

   Renkli Head Up Display ekranı
   Yeni Renault MEGANE Sedan renkli Head Up Display ekranıyla güvenliğinizi ve sürüş konforunuzu en üst düzeye çıkarır. Tüm önemli sürüş bilgilerini göz hizasında yansıtan renkli Head Up Display ekranı sayesinde gözünüzü yoldan ayırmadan güvenli bir yolculuk yaparsınız.

   R-LINK 2: Merkezi Kontrol Sistemi
   R-LINK 2 multimedya sistemi sezgisel ve bağlantı teknolojili bir kontrol merkezidir. Navigasyona ve telefona erişim sesle yönlendirilebilir. Ayrıca müzik dinlemek, sürüş destek teknolojilerini yönetmek ve çeşitli hizmetlere erişim sağlamak için sadece parmak ucuyla ekrana dokunmak yeterli. Bu arada koltuk ve klima ayarlarını hafızaya kaydetmek ve altı farklı profile kadar konfigürasyon yapmak da R-LINK 2’nin özellikleri arasında.

   TFT dijital hız göstergesi
   Analog göstergeler geçmişte kaldı! Yeni Renault MEGANE Sedan'ın dijital göstergesi 7" renkli TFT LCD ekranlı. Seçtiğiniz MULTI-SENSE modu da dahil olmak üzere gerekli tüm sürüş bilgileri burada. İstediğiniz gibi özelleştirebilir ve farklı temaları tercih edebilirsiniz.


   Güvenlik

   Visio System
   Tam bir güvenlik içinde seyahat etmenizi sağlayan Visio System gerçek bir kopilot. Şerit takip sistemi ve otomatik uzun/kısa farlar ile sürüşü kolaylaştırmak için bulunduğunuz ortamı analiz eder.

   Aktif acil fren destek sistemi
   Acil bir durumda frenleme yapmak gerektiğinde aktif acil fren destek sistemi devreye giriyor ve durma mesafesini azaltmak amacıyla ABS/ESC sistemini tamamlıyor.

   Kör nokta uyarı sistemi
   Sollama yaparken artık sürprize yer yok. Kör noktanızda bir araç varsa, Yeni Renault MEGANE Sedan sizi hemen uyarır. Tehlike varsa, tehlikenin geldiği taraftaki kapı aynasında bir ışık yanar. 
   Motor Teknik Özellikleri

    


   Boyutları

   Fiyatları

    
   Kaynak: Renault
    
  • Mümin
   Yazan: Mümin
   Renault’un C segmentindeki yeni kozu Yeni Megane Sedan, Türkiye pazarı için resmi olarak duyuruldu.

   Renault, C-segmentindeki yeni model atağını Yeni Megane Sedan ile sürdürüyor. Yeni Megane Sedan segmentinde tek olan, geniş panoramik elektrikli cam tavanı ile vurgulanan dinamik tasarımı ile dikkat çekiyor. CMF C/D platformuna sahip Yeni Megane Sedan, gelişmiş konfor ve sürüş keyfi için üst segmentten alınan özelliklere de sahip.
   20’den fazla ülkede satışa sunulacak Yeni Megane Sedan Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretiliyor. Müşterilerin merakla beklediği Yeni Megane Sedan Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

   Üst segmentten özelliklere sahip bir sedan
   2015 sonunda Yeni Megane HB ve 2016 Mart ayında Yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanında sonra Yeni Megane Sedan, Megane ailesinin en yeni ve son üyesi.
   Yeni Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerine sahip. Türkiye’de efsaneleşen Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor.
   Yeni Megane Sedan, arka kabin genişliği ile segmentinde ayırt ediliyor. Yeni model Eller Serbest Bagaj Kapağı sistemi ile de erişim ve kullanım kolaylığı sunuyor.
   Yeni Megane Sedan, 7’’ TFT renkli dijital ekranı, 8,7’’multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

   Yeni Renault Megane Sedan'ın ülkeye ve bölgeye bağlı olarak değişebilecek motor ve vites kutusu seçenekleri ise şu şekilde sıralanıyor: 
   Benzinli:
   5 ileri manuel vites kutusu veya sürekli değişken (CVT) vites kutusuna sahip 1.6 lt 115 bg 7 ileri EDC otomatik vites kutusu veya 6 ileri manuel vites kutusu seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 bg. Dizel: 
   6 ileri vites kutusu ile dCi 1.5 90bg , 6 ileri vites kutusu veya 6 ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 bg 6-ileri manuel vites kutusu ile dCi 1.6 130 bg.
   Yeni Megane Sedan, Türkiye'deki Bursa fabrikasında üretilecek ve dünyanın dört bir yanında 20'den fazla ülkede satışa sunulacak.
   Kaynak
  • İlhan
   Yazan: İlhan
   Motor: 1598 cc, 4 silindirli turbo dizel
   Güç: 130 hp @ 4000 d/d
   Tork: 320 Nm @ 1750 d/d
   Şanzıman: 6-ileri, manuel
   0-100 km/s: 10 sn
   Son hız: 198 km/s
   Test tüketimi: Ortalama 6,5 litre/100 km
   Ağırlık: 1393 kg
   Bagaj hacmi: 434 litre
   Fiyat: 103.750 TL
   + İşçilik
   + Malzemeler
   + Dinamizm
   – Konfor
    
    
    
  • Mümin
   Yazan: Mümin
   Renault, en çok satılan modeli olan Clio'nun makyajlı halini gün yüzüne çıkardı. İşte yeni Clio'nun Renault Türkiye tarafından yayınlanan tüm detayları.

   Dünya çapında 13 milyon satış adedine sahip Clio’nun lansmanından tam yirmi yıl sonra Renault, CLIO’yu yeniliyor ve gün yüzüne çıkarıyor. Yenilenen CLIO, sahip olduğu far tasarımı ve full-LED Pure Vision farları ile birlikte yepyeni tasarım detayları sayesinde çok daha çekici bir görünüme sahip. Yeni CLIO pazarın en kapsamlı aktarma organları yelpazesinden birini sunuyor.
    
   Stil: Yeni CLIO tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor
   Clio IV markanın 2012’de ortaya çıkan yeni tasarım kimliğini bünyesinde barındıran ilk Renault modeliydi. Belli modellerde yer alan C şekilli gündüz sürüş ışıklarını da içeren full-LED aydınlatma imzası sayesinde Yeni CLIO Renault’nun tasarım kimliğini vurgulamayı sürdürüyor. Aracın ön kısmında üzerinde Renault logosu yer alan ızgara tamamıyla yeniden tasarlandı ayrıca alt kısmı otomobile daha modern bir hava katmak amacıyla genişletildi. Arkada ise daha fazla sağlamlık hissi vermesi bakımından etek kısmı çizgileri yeniden tasarlandı.
    

   Yeni Clio’ya dört yeni renk seçeneği eklendi (Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi). Bununla birlikte yeni jantlar ve jant kapakları ile birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilere sunuluyor olacak.
    
   Yeni CLIO daha önce Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan malzemeler ile donatıldı. İç mekanda kullanılan döşemeler yepyeni ve kullanılan plastik akşamların dokunuş ve görsel kalitesine özel önem gösterildi. Krom detaylar ise daha dingin ve mat bir görünüme sahip; renkler ise çok daha seçkin. Yeni Clio baştan çıkarıcı tasarım ve yüksek kaliteli detaylar arasında son derece çekici bir denge oluşturuyor.
    

   Sürüş keyfi, internet bağlantısı ve ataklık: her ihtiyaca cevap veren özellikler
   Altı vitesli düz vites kutusu ile eşleştirilen daha güçlü ve yakıt açısında verimli 1.5 dCi 110 dizel motor, Yeni CLIO’nun motor seçeneğini zenginleştiriyor. Benzinli Energy TCe 120 motorla birlikte altı vitesli düz vites kutusu ile ayrıca sunuluyor. Yeni CLIO tam 11 motor/vites kutusu seçeneği sayesinde pazarın en geniş aktarma yelpazesinden yelpazesinden birini sunuyor.
    
   Yeni CLIO, müşterilerinin beklentilerine daha fazla cevap vermek üzere geniş bir opsiyon seçeneği sunası bakımından Media Nav Evolution ve Renault R-Link Evolution adıyla iki farklı bağlantı teknolojili multimedya sistemiyle sunuluyor. Yeni CLIO, çok daha etkileyici bir ses deneyimi için Bose ses kalitesiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli.
    
   Arka park sensörlerine ek olarak Yeni Clio, versiyona bağlı olarak, ön park sensörleri ve geri vites kamerası da sunuyor. Daha üst segment modellerde bulunan Easy Park Assist sistemi sayesinde park manevraları aracın kendisi tarafından yapılıyor.
    

   Lansmandan itibaren sunulan Initiale Paris versiyonu
   INITIALE PARIS imzası, bir dizi özel renk ve malzeme kullanımı sayesinde en üst düzeydeki Renault seyahat konforunu sunuyor. Özel bir gri renk (metalik), Nappa deri kaplı direksiyon simidi, Nappa deri kaplı vites kolu, özel kapı panelleri, ön panel döşemesi ve ister siyah isterse de siyah/beyaz olarak tercih edilebilecek deri koltuklar araçla birlikte sunulan özellikler arasında yer alıyor. Yeni CLIO’nun INITIALE PARIS versiyonu; BOSE® premium audio, LED Pure Vision farlar ve C-şekilli gündüz sürüş ışıkları, bağlantı teknolojili servisleri ve geri görüş kamerasıyla beraber R-LINK Evolution multimedya sistemi ve Easy Park Assist sistemi standart ekipmanları ile göze çarpıyor.
    
   Yeni CLIO INITIALE PARIS ile birlikte iki farklı benzinli motor (90bg veya 120bg) ve iki dizel motor (90bg veya 110bg) seçeneği mevcut. Bu motorlar düz vites kutusu veya versiyona bağlı olarak EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu ile alınabiliyor.
    
   Yeni Clio Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde yolarda görülmeye başlayacak.
    
   Kaynak

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×