Jump to content

Otomatik Şanzımanlı Dacia Sandero’nun Fiyatı Belli Oldu


Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar


Dacia markasının uzun zamandır beklenen yeniliği müşteri ile buluşuyor.

Easy-R yarı otomatik şanzımanlı Sandero Stepway modeli ile satışa sunuluyor.

95uxx7sk.jpg

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar “Dacia markası, 2004 yılındaki ilk modelinin lansmanından bu yana Türkiye’de büyük begeni topluyor. 

Marka sıralamasında hızla yükselen Dacia, 2015 yılını toplam pazarda 8. Marka olarak tamamladı ve 4,6 pazar payı elde etti. Otomatik vites, Dacia müşterilerinin uzun bir süredir beklediği ve ısrarla talep ettiği bir özellik. 

Sandero Stepway Easy-R yarı otomatik ile bu pazara iddalı bir giriş yapıyoruz. Dacia başarı hikayesi, ürün gamına eklenen Easy-R yarı otomatik versiyonu ile tüm hızıyla devam ediyor.” dedi. 

Dacia, ilk kez ‘Easy-R’ adı verilen yarı otomatik vites kutusunu Sandero Stepway ile Türkiye’de satışa sunuyor. Stop & Start sistemiyle donatılmış olan 0.9Turbo 90bg benzinli ve 1.5 dCİ 90 HP dizel motoru ile birlikte kullanılıyor. 

Easy-R, Nisan ayından itibaren Türkiye’de 46.000 TL’den başlayan rekabetçi fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunuluyor. 

Benzinli 0.9Turbo 90 HP ve 1.5dCi 90 HP dizel motorlarla birlikte pazara sunulan Easy-R vites kutusu pratiklik, konfor ve ekonomiyi başarıyla bir araya getiriyor. 90 HP güce ve 140Nm (benzinli), 220Nm (dizel) torka sahip motorlar çok düşük devirlerde bile oldukça iyi tepki veriyor. 

Üstelik şehir dışındaki performansını şehir içinde de başarıyla sergiliyor. Stop & Start sistemi ile birlikte karma parkurdaki yakıt tüketimi 3.8litre/100km (dizel), 5.1litre /100km (benzinli) düzeyinde bulunuyor. CO2 emisyonu ise 114g/km (benzinli) ve 98g/km (dizel).

jm45gcv6.jpg

  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bursa'da bir tanıdık var, kaçak katlı evine ruhsat çıkartabilmek için 150bin TL rüşvet ödedi ve sonra sıfır Dacia aldı onla gezio. Çok işe yarar bu araba.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 4 ay sonra ...

Tam otomatik sanziman robotize sanzimanlara gore daha mi maliyetli pel bilgim yok bu konularda kusura bakmayın ama robotizenin cok sıkıntılı oldugunu duydum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...