Jump to content
Ulash_o

3. Nesil Mazda 3 DVD Oynatma

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ulash_o    22
Ulash_o

Merhabalar arkadaşlar, yeni mazda 3 power sense sahibiyim. Ben araçta dvd çalar var diye biliyorum fakat dvd oynatmayı başaramadım. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olan var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ulash_o    22
Ulash_o

Aynı soruyu mazdaya da sormuştum gelen cevabı sizlerle paylaşayım. Kullanım kılavuzunda DVD den bahsediyor olmasına rağmen DVD oynatma özelliği yokmuş. 35e4d280a8ce2c4a631e0d79b875b432.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    122
Sergio_01

Videoyu ekleyen Rusyadaki arkadaşla aşağıdaki mail adresinden sistem hakkında bilgi alabilirsiniz... Kendisi çok ilgili biri Rusyadaki forumlardan takip ettiğim kadarıyla... Her soruya cevap veriyor özelden sorular alıyor.... İNGİLİZCESİ İYİDİR O0

https://www.youtube.com/channel/UCf45Cep4fV0nxD-y8ND-X_w/feed

oleg_kool@mail.ru

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.294
Fotifoti
Videoyu ekleyen Rusyadaki arkadaşla aşağıdaki mail adresinden sistem hakkında bilgi alabilirsiniz... Kendisi çok ilgili biri Rusyadaki forumlardan takip ettiğim kadarıyla... Her soruya cevap veriyor özelden sorular alıyor.... İNGİLİZCESİ İYİDİR O0

https://www.youtube.com/channel/UCf45Cep4fV0nxD-y8ND-X_w/feed

oleg_kool@mail.ru

Sergiom o kadar İngilizcem yok :) videoyu paylaşmışken artık bu konuda bir açıklama görevi de sana duştu gibime geliyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.328
Tarahumara

DVD okuyucu sadece japonyadaki modellerde var diye biliyorum ben. Bu rus arkadaşın yaptığı da araya bir aparat koyarak harici bir video kaynağındaki veriyi ekranda göstermek. Bu ön kamera olur. TV alıcısı olur. DVD player olur. Öyle bir şey işte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.294
Fotifoti
DVD okuyucu sadece japonyadaki modellerde var diye biliyorum ben. Bu rus arkadaşın yaptığı da araya bir aparat koyarak harici bir video kaynağındaki veriyi ekranda göstermek. Bu ön kamera olur. TV alıcısı olur. DVD player olur. Öyle bir şey işte.

Aracına kavuşsan diye bekliyorum [emoji1]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    122
Sergio_01
20.05.2016 at 00:33, fotifoti :

Sergiom o kadar İngilizcem yok :) videoyu paylaşmışken artık bu konuda bir açıklama görevi de sana duştu gibime geliyor :)

Açıklıyorum O0 Benimde ingilizce yok rusçadan çeviriyorum...

1 - http://www.ebay.com/itm/331707000846?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649 Normal CD player söküp ebaydan aldğı cd-dvd player takıyor.

2 - İki taraflı video sinyal bağlantısı eklemiş CMU'ya

3 - Bölge ayarını Europadan A4 'e çevirmiş. (Bu bölge ayarını bende anladım nereden nasıl çeviriliyor.)

Ve sonuçççç...

Ahanda buda bağlantı şeması...

DVD baglanti semasi.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    493
Devrim Babacan

Neden DVD için kasılıyor bilemedim. USB'den video oynatma mevzusu kolaylaştırılsa daha iyi. Zira DVD çözünürlüğü demode oldu gitti. Blueray kasalım desem, ekranın çözünürlüğü belli.

Naçizane görüşümdür. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.328
Tarahumara
15 hours ago, fotifoti said:

Aracına kavuşsan diye bekliyorum emoji1.png

Ben de bekliyorum dört gözle Fatih abi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.294
Fotifoti
Neden DVD için kasılıyor bilemedim. USB'den video oynatma mevzusu kolaylaştırılsa daha iyi. Zira DVD çözünürlüğü demode oldu gitti. Blueray kasalım desem, ekranın çözünürlüğü belli.

Naçizane görüşümdür. [emoji4]

Donanim değişecekse uğraşmaya değmez bence de. Bende dvd çok çözünürlük de yeterli olacaktır.

Açıklıyorum O0 Benimde ingilizce yok rusçadan çeviriyorum...

1 - http://www.ebay.com/itm/331707000846?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649 Normal CD player söküp ebaydan aldğı cd-dvd player takıyor.

2 - İki taraflı video sinyal bağlantısı eklemiş CMU'ya

3 - Bölge ayarını Europadan A4 'e çevirmiş. (Bu bölge ayarını bende anladım nereden nasıl çeviriliyor.)

Ve sonuçççç...

[/url] Ahanda buda bağlantı şeması...

DVD baglanti semasi.jpg

Bunu da öğrenmiş olduk :) eyvallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ulash_o    22
Ulash_o

Naçizane görüşümdür. [emoji4]

Açıkçası benim konuyu açarkenki görüşüm video izlemekten ziyade bose müzik sisteminden yüksek performans alabilmek adına konser dvdleri ya da albüm dvdleri dinleyebilmek adınaydı. Kullanıcı kılavuzunda dvd oynatmaktan bahsedilmesine rağmen araç dvd oynatmıyormuş onu öğrenmiş bulunduk. Usb çözümü mantıklı evet ama zaten onu yapıyorum ve müzik kalitesi de çok yükseğe çıkamıyor. Tercih meselesi diye düşünüyorum:)))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan    493
Devrim Babacan
5/26/2016 at 18:33, Ulash_o :

Usb çözümü mantıklı evet ama zaten onu yapıyorum ve müzik kalitesi de çok yükseğe çıkamıyor

Tabii ki tercih meselesi, fakat USB'den neden yüksek müzik kalitesi alamıyorsunuz? Araçlarımızın USB'den veri aktarım hızı mı yüksek değil acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Obivan    134
Obivan
26.05.2016 at 18:33, Ulash_o :

Açıkçası benim konuyu açarkenki görüşüm video izlemekten ziyade bose müzik sisteminden yüksek performans alabilmek adına konser dvdleri ya da albüm dvdleri dinleyebilmek adınaydı. Kullanıcı kılavuzunda dvd oynatmaktan bahsedilmesine rağmen araç dvd oynatmıyormuş onu öğrenmiş bulunduk. Usb çözümü mantıklı evet ama zaten onu yapıyorum ve müzik kalitesi de çok yükseğe çıkamıyor. Tercih meselesi diye düşünüyorum:)))

Merhaba,

Bizim araçlar usb üzerinden flac formatında (AIO tweaks yaması ile ) ses dosyalarını oynatabilmesine rağmen niye dvd formatını istiyorsunuz ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ulash_o    22
Ulash_o
Merhaba,

Bizim araçlar usb üzerinden flac formatında (AIO tweaks yaması ile ) ses dosyalarını oynatabilmesine rağmen niye dvd formatını istiyorsunuz ki?

Flac formatını yama ile oynattığından haberim yoktu, faydalı bir bilgi oldu teşekkürler.

Tabii ki tercih meselesi, fakat USB'den neden yüksek müzik kalitesi alamıyorsunuz? Araçlarımızın USB'den veri aktarım hızı mı yüksek değil acaba?

Bahsettiğim şey aktarım hızı değil. Mp3 yada wma formatının kalitesi ama obivan konuya değinmiş bir önceki mesajda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.