Jump to content
Ayhan15

1. Nesil Mazda 3 Motordan Gelen Uğultu Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ayhan15    3
Ayhan15

Selam arkadaşlar..2005 model mazda 3 benzin(lpg)aracımda motor kısmından hareket halindetken gelen bir uğultu sesi var.1 vitesden 2 ye geçerken dahada belirgin oluyor.Ayağımı gazdan kesince yada boşa alınca ses kesiliyor.hızlanıncada ses devam ediyor.nedeni ne olabilir acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Ayhan abi aynı durum benim 626 dada var benzindeyken yapmıyor benimki lpg de kullanırken yapıyor bende sormuştum konu açmıştım ama çözümüne yönelik bir sonuç çıkmamıştı benim lpg bakım zamanim gelmiş kontak kapatınca sesli uyarı veriyor sistem 2 kez atiker kit var bende bakalım bakımdan sonrada olucakmı sonucu yazıcam buraya regulatörden olabilirmiş kirli filtreden olabilirmiş yada manifolddan hava alan bi yer varsa gaza bastıkça yapabilirmiş bu uğultuyu ama önce sen benzindede ayni uğultu var mı yok mu kontrol ed derim her ikisindede varsa sendeki sorun farklı olabilir bendeki özelliklede gaz bitince yeni gaz aldığımda yapıyor ugultuyu çözemedim nedendir

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Regülatörden geçen gazın akış sesinden kaynaklanıyor. Kabin ile motor arasındaki sac duvara regülatörün montajlanması sonucu oluşur. Ama başka yere de koymak mümkün değil.

Prinslerin belirli serilerinde bu problem var ve içi açılıp 2 adet hava yolu açarak bu sorun aşılıyor deniliyor. Ama bende çözmedi bu sorunu. Duymamaya başladım veya az gelmeye başladığından ben de dikkat etmemeye başladım. Eğer sıkıntı varsa lpgcinize uğrayıp regülatörden geldiğini söyleyin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Altun    5
Altun

bana regülatörden olduğunu kendisi söyledi zaten. söküp nereye takabilir bilmiyorum. böyle işlerinde en sevmediğim yanı. akabinde daha farklı sorunlar çıkarması : )

neyse ki her şeyi garanti kapsamında yaptıkları için dert etmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek
Hımm.anladım.Gaz bakımıda gelmek üzere.ustama bunu hatırlatırım.Çözüme ulaşdığımda bilgi veririm.tşk edrm.kardeşim

Benzinde denedin mi

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ayhan15    3
Ayhan15

Benzinde henüz deneyemedim.sanırım yarın deneyeceğim.ona göre bir yorum yazarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ayhan15    3
Ayhan15

Benzindr denedim.Sanırsam ses gelmiyor.yani aynı uğultuyu duymadım..gazda iken manifoltan gelen abart sesi gibi sesdi.Mutlu kardeşimin dediği gibi regülatörden galiba.baktıracaz artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Muhtemelen regulatörden geçen gazın sesi buda zamanla eskidikce olan bir şey diye düşünüyorum bendede gazda var ama heezaman da duymuyorum o sesi mesela yeni gaz alıpta depoyu pompa atana kadar doldurunca duyuyorum bir de lpg deposundaki gaz azalınca duyuyorum

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.