Jump to content

2016 Mazda MX-5 1.5L Manuel 0-100 km/saat Hızlanması

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 dakika önce, okkko :

2 sene bu arabanın sadece sesine çalışmışlar. Bildiğiniz ses mühendisleri çalışmış bu konuda. Hatta kabin içine emiş sesi vermesi için rezonans borusu koymuşlar. Marşa bastığınızda hergün yeniden başlıyor serüven. Hergün yeni duygular uyandırıyor insanda. Aslında orjinal performans eksoz sistemi var aksesuar olarak, almak istiyorum ama bu sesi bulamam diye almıyorum. 

ben de mazda 6'mın egsozu üzerine çalıştım.  o rezonans ı 2000-4500 devir arası elde etmeyi başardım =)     4500 den sonra borular tam dolduğu için rezonans azalıyor. zaten filtre sesi artıyor.    ama tam gazda 2000-4500 devir arası  inanılmaz  tonlu bir ses çıkıo. maserati gibi.   çalışınca oluyor =) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Servet :

Cx3'ün yanına bu zalımıda eklemeyi planlarım arasına yazdım. Yaş ilerlemeden ahlaksız araba kullanmak gerek :)

Bu araca binince CX-3 ü satabilirsin :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu araca binince CX-3 ü satabilirsin [emoji3] 

Yok yav Cx zaten benim değil, büyük patronun. Ben mx ile birlikte gariban gariban takılırım artık [emoji83]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Servet :

Yok yav Cx zaten benim değil, büyük patronun. Ben mx ile birlikte gariban gariban takılırım artık emoji83.png

Hadi buna bizi inandırdın diyelim, büyük patronu nasıl inandıracaksın ? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yav Cx zaten benim değil, büyük patronun. Ben mx ile birlikte gariban gariban takılırım artık [emoji83]

İstanbul parkta görür gibiyim [emoji12]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadi buna bizi inandırdın diyelim, büyük patronu nasıl inandıracaksın ? [emoji3] 

Saç kurutma makinasi bozulmuş, bununla kurutucam artık desem? Yok olmadı demi?

İstanbul parkta görür gibiyim [emoji12]

Olmadan olmaz zaten :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şaka bir yana mx5 i kullanmadan ne olduğunu anlamak ve kullanmamış birisine ne olduğunu anlatmak imkansız. ND ile yaklaşık 4000km yi devirdim ve hergün ilk defa kullanıyor gibiyim. Ben arabayı anlamakta zorlanıyorum adamlar yapmış. Sonuç olarak 2 kesin doğru var...

1.si hafifliğin yerine beygir gücü koyamazsınız. Hatta hiç birşey koyamazsınız. Örnek vermek gerekirse 100hp 1tonluk performans, 200hp 2tonluk performanstan çok öte birşey...

2.si bir yerde okuduğum ve hoşuma giden bir söz... Hergün biraz daha pekiştiriyorum...

Virajda yavaşlamıyorsanız daha iyi bir hızlanmaya ihtiyacınız yok...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşklar bende 1 haftadır kullanıyorum ve inanın bu zaman kadar sahip olduğum en iyi araba.. Her gün sabah olsada binsem diyorum :) mükemmel yol tutuş, egzos sesi, iç dizaynı, ses sistemi, her şeyiyle 10 numara bir araba.. Adamlar yapmış dedirtiyor her defasında.. Benim için Roadster bir aşktı zaten.. Artık mx5 ile bu aşk çok çok daha derinleşti.. sevgiler benden :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şaka bir yana mx5 i kullanmadan ne olduğunu anlamak ve kullanmamış birisine ne olduğunu anlatmak imkansız. ND ile yaklaşık 4000km yi devirdim ve hergün ilk defa kullanıyor gibiyim. Ben arabayı anlamakta zorlanıyorum adamlar yapmış. Sonuç olarak 2 kesin doğru var...

1.si hafifliğin yerine beygir gücü koyamazsınız. Hatta hiç birşey koyamazsınız. Örnek vermek gerekirse 100hp 1tonluk performans, 200hp 2tonluk performanstan çok öte birşey...

2.si bir yerde okuduğum ve hoşuma giden bir söz... Hergün biraz daha pekiştiriyorum...

Virajda yavaşlamıyorsanız daha iyi bir hızlanmaya ihtiyacınız yok...

Test edildi onaylandı :) çok keyifli araç
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...