Jump to content
hsyn

2010 1.6 Elegant Corolla mı 2012 1.6 D İmpressive Mazda 3 mü?

Tavsiye Edilen Mesajlar

hsyn    0
hsyn

Arkadaşlar 64000 km'de  2010 1.6 Elegant corolla aracım var. Dizele geçmek istediğimden 1.6 D impressive Mazda 3 aklımı kurcalıyor. İki aracı da kullanan varsa sizce pişman olur muyum?

(Arkadaşımda 1.6 D Touring var. Corolla'ya göre biraz dar,yere yakın ve gürültülü geldi. Ancak 10 km falan kullanabildim.) 

Bu arada ilgilendiğim araç şu:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-guz-kahverengi-6-ileri-115-hp-2012-makyajli-kasa-dusuk-kilometre-301906556/detay/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.248
Mutlu Tekir

Toyota corollaya göre daha sessiz, sürüşü daha zevkli bir araçtır. Toyotaclubtr de de yazdım size açtığım konuyu incelemenizi tavsiye ederim. Mazdaya japonların mercedesi denir. 

Arka koltuk daha dardır doğru, yere yakınlığı aynıdır, sadece öyle gözükür. Arkaya 3 kişi oturunca corollalardaki gibi kasislerde sürtme yapmaz.

Dizel motor benzinliye göre daha sesli gürültülü olacak haliyle. O sesi içeride duyuyor musunuz o önemli. Dayanamayacaksanız o sese dizel tercih etmeyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpay99    122
alpay99

Bence kesinlikle mazda, yol tutuşu yeter. zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben ilgilendiğiniz aracın rengini beğenmedim, bence mazdanın en kötü rengi, hayırlısı olsun hakkınızda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpay99    122
alpay99

Toring donanım ile impresive donanım olarak bazı farklılıklar mevcut lakin iç malzeme kalitesi aynı. bence mazdanın  iç malzemesi kalitesiz değil. bursadayım bende yakından incelemek istersen bakabilirsin benim aracıma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpay99    122
alpay99

hocam renk zevki kişiye göre değişir, eminim bu rengi sevenlerde vardır, lakin benim en sevmediğim renk mazdada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.248
Mutlu Tekir
26 dakika önce, hsyn :

Çok teşekkür ederim. Arkadaşta var iyice inceledim.İç mekan ful siyah belki de o yüzden bana öyle gelmiştir. Tek renk ve siyahsa biraz basit gibi gösteriyor sanki arabaları. Ben ilandaki aracın rengi lansman rengi olduğundan tutulan renk diye düşünmüştüm ama ''alpay99'' isimli arkadaşın dediğine göre en tutulmayan renk bu renk herhalde mazda için.

Benzinli otomatik touring aracımın içi. Kalite konusu size kalmış birşey. 2010 otomatik corollası olan arkadaşım var, trim seslerinden şikayetçi. Kalite farkı bence trim sesi olmamasıdır. Trim parçalarının birleşim yerlerinde Toyota'nın kullanmadığı süngeri Mazda'nın kullanması benim için en büyük kalite farkıdır.

6.JPG

8.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Ulutaş    31
Mustafa Ulutaş

Bu renk aracın lansman rengi ve sedeflidir.Fotoğrafa aldanmayın yıkandığında ve ışık ya da güneş vurduğunda kendisine bir daha baktırıyor. Alpay Bey'in dediği gibi zevk meselesi, tartışılmaz. Aynı renkteki Touring aracımı 1 yıl kadar kullanmıştım ve çevreden aracın rengi ile hep olumlu tepkiler aldım. Motor sesine gelince biraz gürültülü olduğu söylenebilir ancak daha önce söylendiği gibi yol tutuşu, çekişi ve sürüş keyfi bambaşkadır. Hayırlısı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    727
Katil Balina

bu kahverengi şahsen mazda'da en beğendiğim renk. canlısı şahane duruyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.