Jump to content
Tarahumara

3. Nesil Mazda 3 Kadranları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tarahumara    1.254
Tarahumara

Arkadaşlar tam olarak anlayamadığım bir durum var. Anladığım kadarıyla 3 tür kadran var. Aşağıda 3 türü de ekliyorum.

Bu power donanımlarda olan ekran. Devir göstergesi ortada, en sağ tarafta dijital saatlerdeki gibi bir ekran var. Sabit karakterler ve semboller var sadece. En sol tarafta aynı tip.

9LE55o.jpg

Bu ekranda devir en solda, en sağ taraf powerdakiyle aynı.

MJWyyk.jpg

Bu ekran ise bir üsttekiyle aynı ama bunun sağ tarafı bildiğimiz LCD ekran. Orada değişik yazılar, mesajlar ve semboller çıkıyor. Sorum şu; örneğin Power donanımında hangi kapının açık olduğunu nasıl anlıyoruz bir ekran yok sağ tarafta. Kadranın altında ufak kırmızı kapı açık uyarısı var ama hangi kapı mesela.

qBRllB.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
robosapiens17    154
robosapiens17

Power donanımda hangi kapının açık olduğunu belirtmiyor. Sadece kapı açık uyarısı var. Galeride gezerken benim de dikkatimi çekmişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    121
Sergio_01

En alttaki ekran LDC diye belirttiğiniz Europa modellerinde mevcut diye biliyorum....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
1 dakika önce, tarahumara :

Turkiye de ucu de var heralde. En alttaki sahibindenden alinma 2014 model.

Ortadakinin olduğunu sanmıyorum zira MPH / KPH göstergeleri var. Ne işimiz olur mil ile :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.254
Tarahumara
Ortadakinin olduğunu sanmıyorum zira MPH / KPH göstergeleri var. Ne işimiz olur mil ile [emoji3] 

Mile takilmayin siz. Orada km olani var yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.274
Fotifoti
Mile takilmayin siz. Orada km olani var yani.

Baktım . Bizde 4 kapıya aynı muamele yapılıyor . Ayrı gayrı yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.254
Tarahumara
37 minutes ago, fotifoti said:

Baktım . Bizde 4 kapıya aynı muamele yapılıyor . Ayrı gayrı yok

Öyle olmayaymış iyiymiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.274
Fotifoti
Öyle olmayaymış iyiymiş.

Sıkma canını Ömer'im. Zaten alt tarafı 4 kapı var [emoji12] vur kırbacı bak keyfine

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.