Jump to content
cenkmy

1. Nesil 2006 Model Mazda 3 Sağ Arkadan Gelen Cik Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

cenkmy    9
cenkmy

selamlar sallantı sırasında lakalardan geçerken sağ arka taraftan cik diye bı ses gelıyor sağ arka veya arkadan geldiği kesin bu durumu yaşan warmı .

çözumu nasıl buldunuz lutfen yardım cıldırıcam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

Viraj lastiklerini bir kontrol ettirin. Kasislerde ciyaklama ondan olır genelde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkmy    9
cenkmy

Şuan sesi tekrar net dinledim. Sesin tabiri giyk şeklinde arkadan geldiği kesin. Alt kisimlardan geldiginede emin oldum. Varmı başına gelen veya fikir veren sabahtan gidicem çünki. Servise nefret ettim sesten. Direk servise gitsem aynı günde hallederlermi veya maliyeti ne olur selamlar. 2015 mazdadan bu 2006 geçtim maddi sıkıntılardan dolayı ama ilk kez sanayilik bu sorun oldu sinirlerim bozuk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

Servis özelse halledilir, yan sanayi bir parça kullanılır. Yoksa da internetten araştırıp bulursunuz kesinlikle.

Arka viraj lastiğini kontrol etmelerini söyleyin. Araç dururken arka kapı eşiğine bastırıp zıplarsanız da zaten o sesi çıkarması lazım. 2006 model muhtemelen km.si yüksek bir araç almışınızdır, bu durumların olması gayet normal. Bu kadar küçük bir şeyde sinirlerinzi bozuluyorsa, çok bozulur. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
9 saat önce, cenkmy :

selamlar sallantı sırasında lakalardan geçerken sağ arka taraftan cik diye bı ses gelıyor sağ arka veya arkadan geldiği kesin bu durumu yaşan warmı .

çözumu nasıl buldunuz lutfen yardım cıldırıcam

1. Nesil Mazda 3 lerde yanlış hatırlamıyorsam 2 problem vardı. 

1. Eğer sedan ise bagaj kapağından gelen ses

2. Camın birleştiği yerden ki genellikle sağ arkadadan oluşuyordu gelen ses. Bunların da olma ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    746
Ali

Bu sesi genelde soğuk havalarda çok mu yapıyor ? Mazda3' lerin çoğunda olan bir ses var denge koluna baktırın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkmy    9
cenkmy

Sanayiye getirdim bakalım. O ses anlaşılacak mi? Olmadı her halde mazda ızmir servisi anlar ne gerekiyorsa yapsınlar sanayi nefret bir durum. 

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Servis özelse halledilir, yan sanayi bir parça kullanılır. Yoksa da internetten araştırıp bulursunuz kesinlikle.

Arka viraj lastiğini kontrol etmelerini söyleyin. Araç dururken arka kapı eşiğine bastırıp zıplarsanız da zaten o sesi çıkarması lazım. 2006 model muhtemelen km.si yüksek bir araç almışınızdır, bu durumların olması gayet normal. Bu kadar küçük bir şeyde sinirlerinzi bozuluyorsa, çok bozulur. :)

ZIPladim ama o ses yoktu. Sadece giderken lakalardan geçerken o sesi alıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkmy    9
cenkmy

Bugün servise gittim ve alt takımlara bakın dedim. Demez olaydım arabanın 1 yerinden gelen ses için toplam 5 bin tl parça masrafı çıktı inanın veya inanmayin... Resimide koyuyorum bu ses arkadan gelen ufak büyük kasislere girdiğini de gelen giyk sesinin maliyeti benim için

AmC80DNx.jpeg

Bu resimde görebilirsiniz şimdi bana izmirde veya manisada sağlam bir usta bide bu parçaları bilabilecegim en uygun bi yer ilk 4 parçayı değişirse ses gidermiş ama desteklerini ı bekliyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

5.000 TL az masraf değil . Ben olsam bir de İzmir'de özel bir servise gösterirdim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkmy    9
cenkmy

Parçaların fiyatlarına baktım uygun çok, izmirde manisada parçaları ben alım internetten işçiliği usta yapsın nasıl.yapabiliriz forumdaslar bi yardım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkmy    9
cenkmy

izmirde özel adn mazda servısını aradım perşembe günü gel , bu sesı sana kesıcem nedenını bılıyorum dedi usta .

Masrafıda ARKA SAĞ SOL LİNK KOLLARI , ARKA SAĞ SOL SALINCAK , ARKA PANZILOT PUNTOLARINA KAYNAK BUNLARIN TOPLAM MASRAFI 500 TL CİVARİ TUTAR  DEDİ KENDİSİ.

bölelikle anlıyorum ki , 2015 model mazda 3 aracımı sattıktan sonra , eski araban varsa yetkili servise gitmek anlamsızmış.

Perşembe günü ustanın yanına gideceğim... Haberlerı anlatırım dostlar. birbirimize faydamız olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak

Yalnız 5.000 TL lik faturanın hepsi sadece bu ses ile alakalı değil.  Servis topyekün bakım ve onarım fiyatı çıkarmış. Amortisör-balata-disk ne ararsan var o listede.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cenkmy    9
cenkmy
Şimdi, Burak :

Yalnız 5.000 TL lik faturanın hepsi sadece bu ses ile alakalı değil.  Servis topyekün bakım ve onarım fiyatı çıkarmış. Amortisör-balata-disk ne ararsan var o listede.

ınanırmısın dostum , dedım kı o sesı kesmek ıcın ne yapabılırız . Çıkan fatura bu bana . Dıyorkı sunlar sunlar ıdare eder sesı kesmek ıcın gıne 1.580 tl istedi resımde gorebılırsın... Not düştü kenarı İşcilik de bunun ustune 250 TL . Bİ ses için = 1580+250 = 1830 tl . ayıbtır yahu 10 yasında araba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sametdemirdal    3
sametdemirdal

mazda 3 2006 dynamic sedan  sahibiyim benzer ses sikayeti ile bir ay dolaştim lakada hafif bozuk yolda sol arkadan gelen ses deli etti beni yollarda her gittigim servis usta banada full liste cıkardı sizin gibi

rastgele gittiğim bir usta bindi arabaya denedi bagajdan geldiğini söyledi açtı uğraştı en son arka koltukların altında bagajla baglantılı olan sacların kaynaklarının 2 tanesi kırılmış 3-4 tanesi de çatlamıs olarak gördük perçinledik ses filan kesildi 30 tl ücret ödedim yaklaşık 1 ay önce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.