Jump to content
kwon61

Orijinal Janta Kaliper Kapağı

Tavsiye Edilen Mesajlar

kwon61    3
kwon61

2013 mazda 3'ün orjinal jantlarına kaliper kapağı taksam janta sürter mi arkadaşlar?

194cc4790a0d02b7012ab74f0ade7df5.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kwon61    3
kwon61

beni tedirgin edende o zaten çok aşırı bi boşluk yok ama daha önce taktırmış olan veya bilgi alan arkadaşlar varsa çok memnun olurum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca    212
Semih Uluca

Sanırım Nurkan beyin oğlu Onur Yurdakul bey de vardı? Hatta resimlerini koymuştu bol bol yanlış hatırlamıyorsam. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
20 dakika önce, Semih Uluca :

Sanırım Nurkan beyin oğlu Onur Yurdakul bey de vardı? Hatta resimlerini koymuştu bol bol yanlış hatırlamıyorsam. 

Onun aracı 90. Yıl HB idi her ne kadar çok benzer olsa da birebir aynı olmayabilir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kwon61    3
kwon61

kimsede olmadığına göre sanırım yapılmıyor bu jantlara..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.167
Revivo73

Janta sürtmese dahi bir süre sonra yağmur ve güneşten rengi atarak aracı eski gösteriyor onlar + resimde görünen jantlarda kaliper pek kolay görülmez zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir

Kaliper kapağı kaliperlerden havaya verilen ısı transferini etkileyip kaliperlerin sıcaklığını artırıp performansını düşürebilir. Eğer vidalanmazsa da sürüş esnasından yerinden çıkıp janta zarar verdiği bir sürü örnekleri var internette.

Tavsiyem soba boyası ya da sıcaklığa dayanan bir boya ile boyamanız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kwon61    3
kwon61

Evet sanırım boyama işlemi yapacam öyle gorunuyor.. Kirmizi renge kirmizi kaliper boya vursam cok mu boğarım arabayı? :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir
17 dakika önce, kwon61 :

Evet sanırım boyama işlemi yapacam öyle gorunuyor.. Kirmizi renge kirmizi kaliper boya vursam cok mu boğarım arabayı? :))

Bence boğulmaz niye boğulsun. :) Jantları da siyah parlak plastidip yapınca kırmızı kaliper ve kırmızı araç rengi birlikte hoş durur diye düşünüyorum.

Ben de benim kara kuzuya siyah parlak plastidipli jant ve kırmıya boyanmış kaliper düşünüyorum.

13542d1369614605-red-calipers-plastidip-

18923-official-race-red-rr-thread-imag02

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kwon61    3
kwon61

Evet guzel gorunuyor gercekten ama jant degisimi bana sonranin isi suanda :))) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir
3 dakika önce, kwon61 :

Evet guzel gorunuyor gercekten ama jant degisimi bana sonranin isi suanda :))) 

Değişim demedim, plastidipleme.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kwon61    3
kwon61

inceliyecem cok tesekkur ederim fikirleriniz icin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.167
Revivo73

EBC fren balataları kırmızı ve sarı gibi değişik renklerde üretiliyor avantajı hiçbir şeyle uğraşmadan değişik görüntü elde edebiliyorsun. Boyası eskimiyor cunku cok kalın bir boyası var. Bendeki görüntü:

. 1dDEa1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kwon61    3
kwon61

oo bu balata olayı süpermiş ya.. O0O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.167
Revivo73
35 dakika önce, kwon61 :

oo bu balata olayı süpermiş ya.. O0O0

:) Bir ufak ayrıntı daha var, jantın ortasındaki Mazda logolu kapağın yerine önceki sahibi sarı ST kapak takmış, balata rengini o yüzden de sarı seçtim. Bu sekilde ufak değişikliklerle dahi değişik görüntü sağlamak mümkün.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan

Forumdan @mevren (Mehmet) arkadaşımız. 1.Nesil Mazda 3 aracına şu şekilde bir kaliper uygulama çalışması yapmıştı. Fikir vermesi açısından bir inceleyin isterseniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru    351
S.Halilduru

@MYA arkadaşımız da ikinci nesil aracına takmak istemişti fakat yeterli alan olmadığını söyledi diye hatırlıyorum. Konuyu görürse bilgi verecektir. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.