Jump to content
bayfeynmann

3. Nesil Mazda 3 Park Sensörleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

bayfeynmann

Arkadaşlar aracımda park sensörleri var ön arka olmak üzere ama bunlar p-r vites konumunda çalışıyorlar, mesela ışıkta önümdeki araca bilerek fazla yaklaştığımda bi ibare ya da bi ses çıkmıyor fazla yaklaştığıma dair, aynı şekilde ışıkta beklerken arkamdan geçen yayalar park sensörünü öttürmüyor sensör tuşuna bastığımda da anlık çalışıyor sonra sensör tuşundaki ışık kayboluyor bu durumu yaşayan var mı ? ya da çözüm bulan?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

geri park sensörünüz "R" konumundayken mi çalışmıyor? R'de değilseniz zaten çalışmaması gerekiyor veya ben anlayamadım dediklerinizi ???

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Arka park sensörleri sadece geri vitesteyken otomatik çalışıyor. Eğer ön taraftaki sensörleri aktif etmek istiyorsanız, koltuk ısıtma tuşunun yanındaki park sensörü tuşuna basmalısınız. O da araç 10 km hızı geçince otomatik kapanıyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
bayfeynmann

tarahumara anlamış teşekkür ederim, vites geri konumdayken çalışıyor, yani sensörlerde sorun yok çalışıyorlar ama, ben sürekli çalışmalarını istiyorum belli vites konumlarında değil, herkes de durum böyle mi? crv de sürekli çalışıyor alıştım öyle olmasına, bunda da öyle olmayınca sorun mu var acaba diye düşündüm? istediğim hale getirebilir miyim peki?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Felixus

Power donanımda ön ve arka park sensörleri var, arkadaşın dediği gibi R de otomatik çalışıyor, R den D ye alıp park etmeye devam ederseniz çalışmaya devam ediyor. Eğer kendiniz çalıştırmak isterseniz koltuk ısıtmanın yanındaki düğmeye basmanız gerekiyor. ama sürekli çalışmaz, sistem böyle.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan
6 saat önce, bayfeynmann :

ama, ben sürekli çalışmalarını istiyorum

Sürekli çalışmaları şeklinde bir donanıma sahip değil araçlarımız, öyle olsa inanın bir süre sonra algılayıcıların görüş alanı içindeki her şeyden kaynaklanan gereksiz uyarılar sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

Fakat tuşuna basarak 16 km/s hızı altında olduğunuz sürece her vites modunda kullanabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...