Jump to content
s.adebisi

3. Nesil Mazda 3 Cam Açılırken Kapı İçi Oynaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

s.adebisi    14
s.adebisi

Merhaba abilerim, kardeşlerim. Öncelikle çok takılmadığım bir konu bu; ama yine de merak ettim, o yüzden soruyorum bunu. Başlıkta da bahsettiğim aracımın ön camlarını açıp kapattığımda, kapı içindeki plastik aksamlar (üst kısım) yerinden oynuyor, hafif yer değiştiriyor. bu durum genel bir durum mudur yoksa benim aracıma mı özgü diye merak ettim. Benzer bir soru daha önce geldiyse de denk gelmedim ben, şimdiden kusura bakmayın...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Canuck    443
Canuck

Evet aynisi benim on camda da oluyor. Cami kapatirken sanki iceriden bir el disari dogru bastiriyor :) kapi paneli hafif oynuyor. Normal bir durum degil tabi ama cok da sorun etmedim acikcasi.

Ayrica cam yari acikken tikirti yapmaya da basladi son zamanlarda. Bunu da daha once baskalarindan duymustum ve bir de servis bulteni vardi galiba. Ama bu tip ufak tefek sorunlarin cok da uzerinde durmuyorum acikcasi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
s.adebisi    14
s.adebisi
10 dakika önce, Canuck :

Evet aynisi benim on camda da oluyor. Cami kapatirken sanki iceriden bir el disari dogru bastiriyor :) kapi paneli hafif oynuyor. Normal bir durum degil tabi ama cok da sorun etmedim acikcasi.

Ayrica cam yari acikken tikirti yapmaya da basladi son zamanlarda. Bunu da daha once baskalarindan duymustum ve bir de servis bulteni vardi galiba. Ama bu tip ufak tefek sorunlarin cok da uzerinde durmuyorum acikcasi.

cevabınız için teşekkür ederim. ben de sorun etmiyorum ufak tefek şeyleri, takıntıların sonu yok sanırım. genel bir durum mudur diye merak etmiştim sadece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
8 saat önce, Canuck :

Bu Mazda'nın yıllardır modelden modele geçen bir problemi. 2004 Mazda 6, 2010 Mazda 3 araçlarım oldu ikisinde de vardı bu sorun. Servis 1-2 kere baktı ama çözümler geçici oldu ve bir süre sonra tekrarladı. Ben de artık ya tam açık ya da tam kapalı + klima ile geziyorum :D  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.