Jump to content

3.Nesil Mazda 3 1.5 Dizel Test İzlenimleri

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 3 dizel otomatik test sürüşü

http://www.otomobildunyam.com/test-mazda3-1-5-dizel-otomatik/

3 dakika önce, abdullah :

yanlış yere yazdım kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, abdullah :

yanlış yere yazdım kusura bakmayın.

Sıkıntı yok abi, doğru konunun altına taşıdım. :tey:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, cothcu :

Lastikler Michelin gördüm. Sonunda değiştirdiler sanırım. 

Michelin candır can..

Bu arada en son test ettiğimiz Mazda MX-5 araçta Yokohama Advan lastik vardı..Test süresince bir kere yamuk yapmadı sanırım bize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrıca Dijital Radyo ( @Burak abinin bahsettiği mevzu ) ve yolcu koltuğuna yükseklik ayarı da eklenmiş.

ayrıca sessizliğinin üzerine bastıkça basmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, cothcu :

Lastikler Michelin gördüm. Sonunda değiştirdiler sanırım. 

Meksika üretimler mişlen :tey:

Japonya üretimleri Mazda nın kendi lastiği Toyo, dayanıklı fakat sertler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar geçen hafta aracımın muayenesi vardı aracın fren hortumları çatlak olduğundan ağır kusur kabul edildi ve tamir gerektiği söylendi bende mazda mepaz antalya yetkili servisten randevu aldım ve gittim neyse sıramızı beklerken Mepaz ın içinde dolaştım biraz arabaları inceledim, Servisin sahibi Mehmet beyle sohbet ederken dizel 3 mevzusu geçti bende bir test sürüşü yapmak istedim ilgili görevli ile baraber hemen önden geçen bulvarın yan yoluna çıktık.

Test aracı 3 dizel pover sense Araca oturdum aynaları falan ayarladım, hani alışkanlık ya koltuğu ayarlamak için elimi koltuğun altına soktum bulamayınca koltuğun elektrikli ayar düğmeleri gördüm ve hemen güzelcene ayarladım.

Yola çıktık yolda görevli radyoyu açtı ses sitemi çok tatmin edici geldi.

Kokpit çok kullanışlıydı, her yere kolayca ulaşabiliyordum  araba bana çok oturaklı geldi yani böyle yere basan bir araç hissi verdi.

Kullandığımız yol hemen bulvarın kenarıydı ve dışarıdaki araçların sesinden dolayı kullandığım aracın yol sesini pek kestiremedim.

Otomatik vites geçişleri güzeldi. giderken D de gelirken manuel ve F1 vitesi kullandım hareket halindeyken D den manuele geçilebiliyor hangi viteste olduğunuzu takip edebiliyorsunuz.

Gaza ilk bastığınızda sanki 1-1,5 saniye araç donuyormuş gibi geldi hemen akabinde yüksek bir tork hissediyorsun nerseyse manuel gibi bir çekiş gücü hissi var.

Zaman kısıtlı olduğu için fazlada sağını solunu kurcalamadım.

Ortalama yakıt tüketimine baktığmızda 6,3 gösteriyordu ve görevli teste gelen kullanıcıların aracın gazına bayağı bir bastıklarını söyledi, sonuçta test aracı, benim ise aracı çok makul kullandığımı ifade etti.

Bu yakıt tüketimi kullanım test aracının kullanım durumuna bakarsak şehir içinin şehir içi gibi bir durum oluyor tabir yerindeyse ve tüketim değeri çok makul geldi bana.

İfade ettiğim gibi adam akılllı incelemedim sadece bir tur attık hal böyle olunca abartı bir degerlendiemem  yok kimseye referans olacak kadar yazamanayacağim.

Sonuç olarak güzel bir deneyimdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende analog göstergeyi tercih ederdim , sonuçta bir gösterge ya tamamı digital olacak yada analog , yarı yarıya olunca motorsiklet kadranı gibi duruyor biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...